Autor Zpráva
MartinBen
Profil
Dobrý den,

chtěl bych slyšet názor na moje stránky. Jsou to první stránky, které jsem vytvořil a chtěl bych se v tomto oboru zlepšovat. Takže každý postřeh a rada je velmi vítána.

stavoben.webpark.cz
note
Profil *
Stránky jsou hezké, ale pár výhrad by se našlo:
1) Menu:
- tučné písmo v menu při hover způsobí, že se položka hotové projekty roztáhne na dva řádky, což působí docela rušivě - písmo "poskakuje";
- mohla by být zvýrazněná aktivní položka menu.

2) Hlavička by mohla být klikací.

3) "Jdi na mapy" v kontaktech by se mohlo otevřít v nové záložce/okně, přece jen se dostanu na jinou stránku, úplně nejlepší by ale asi bylo přímo do stránky vložit mapu.

4) Fotogalerii by se hodilo začlenit do designu stránek, takhle to vypadá, že se prokliknu někam na jiný web.
jksdf
Profil
Z galérie sa neviem dostať nazad na stránku;
v menu sa dá stlačiť iba text, a nie celá bunka;
e-mail je veľmi modrý, ťahá oči;
mapu v kontaktoch by som zobrazoval priamo(cez google maps) a nie odkazom;
písmo sa mi nedá dobre čítať;
galériu by som riešil cez ajax a nie cez nové stránky.
Alfi
Profil
Slabý kontrast mezi hnědým textem a oranžovým pozadím stránky, trochu špatně se to čte... Osobně upřednostním raději "černé na bílém". Jinak by to šlo.
Miloš
Profil
Blbě se mi to čte. Hádám na nedostatečný kontrast – a taky že ano:
text: #5c3317
pozadí: #ff7f00
K tomuhle pozadí není dostatečně kontrastní ani černá, ale tohle se teprve nedá číst.

letter-spacing: 0.2em;
Fuj fuj, není to pěkné. Text můžeš prostrkávat (s citem) u nadpisů, případně prostrkáním jedno dvě slova zvýraznit, ale pro text jako celek to nepůsobí pěkně. Pokud chceš, aby to vypadalo, že je tam víc textu, tak prostrkávej s citem – maximálně 1px.

:hover je ošklivý, souhlasím s notem.

V menu by mohl na myš reagovat vždy celý obdélník.
daddyy
Profil
Stránky jsou vcelku zajímavé ale spíše bych čekal trošku jiný obsah pro tento design, spíše to na mě působí jako zednický blok :-)
ale pár výtek by se našlo
1) klikací logo, a výraznější nadpi
2) menu bych řešil přes seznam a ne tabulkou, plus bloky bych dal více k sobě
3) fotogalerie - pouzij bumpbox, jednoduchá instalace, a myslím si že by to zde ani nebylo na škodu
4) sjednotil bych odsazení nadpisů odstavců, tak aby vnitřní hlavička kontejneru vypadala podobně všude
5) stránka se ti roztáhne při kliknutí na kontakt
6) pouzij externi soubor pro css

jinak souhlasím se vším zmíněním
Petr ZZZ
Profil
1. Šikmý domeček jako logo… nevím, zda je dobré, aby byl takto šikmý. Stavíte šikmé domy?
2. Neškodilo by dát to někomu na kontrolu pravopisu a optimálně i na přeformulování (copywriting). Jen namátkou:
– Největším písmem píšeš hodně zbytečná sdělení: Základní informace, Vítáme Vás na našich stránkách. Když už, tak bych napsal spíš něco jako Vítejte na stránkách Pavla Benjáka.
– Formulaci zakázkám mimo tyto zmíněné lokality se rozhodně nebráníme by chtělo předělat (nebráníme se zakázkám nepůsobí dobře).
– Nadpis Zde Vám představíme projekty, na kterých momentálně pracujeme by bylo dobré přepsat: Zde Vám představíme Projekty, na kterých momentaktuálně pracujeme
– Oprav si překlep: stavebních prácí.
– Ehm, abych tak řekl - taky překlep: firma se (…) podílý.
3. Náhled luxusního zahradního altánu je vodorovně zdrclý, je to vidět i na nápisu Zobrazte galerii.

Celkově bych ale řekl, že když na tom trochu zapracuješ, tak to má šanci. Chválím možnost měnit v IE velikost písma.
MartinBen
Profil
Děkuji všem za rady. Máte v hodně věcech pravdu. Oceňuji rady Petr ZZZ, který jsou spíše marketingového charakteru. Překlepů je na stránce řada. Toto rozhodně opravím :-)...

Jinak občas polemizoval na téma nedostatečný kontrast, který mi do teď přišel v pořádku. Když jsem to pak začal zkoumat, tak jsem přišel na to, že asi na tom něco bude.

Postupně budu na opravách pracovat. Rozjíždím už nové projekty, takže práce je nad hlavu...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0