Autor Zpráva
slavo2333
Profil *
Ahojte,

zhodnote prosím stránku jak z hlediska designu, tak z hlediska uživatelského komfortu. Díky všem ;)

www.vychytane.sk
shaggy
Profil
slavo2333:
Web o všetkom a o ničom.
Pri prvom pohľade mi napadlo, že ten dizajn niekto poskladal z x rôznych stránok. Logo z jednej stránky, obrázok v hlavičke z druhej, jeden grafický prvok z tretej, ďalší zo štvrtej atď.
Tuctový web - zábavných webov je tu plno, nevidím dôvod, prečo chodiť na ten tvoj, neponúkaš nič naviac (za niečo naviac nepovažujem e-shop s predmetmi, ktoré opäť nesúvisia s webom).
Dizajnér (ak tak môžem nazvať toho človeka, čo pozliepal tie obrázky) odflákol detaily - v ľavom stĺpci sa proste nasúkal text, vôbec nerozmýšľal nad padding-om, nad tým ako to pekne zarovnať.

K funkčnosti - moc som sa tým nezaoberal, iba som si všimol, že ak pri odoslaní komentára k obrázku/videu nevyplním všetky polia, tak chybová hláška trochu rozhodí dizajn.
Ivy
Profil
Po příchodu jesm nepochopila, pro koho ta stránka je a k čemu by mě měla být dobrá. Pokud na zábavu, pak mi nesedí název Vychytané. Tam bych očekávala spíš věci, které mi budou k něčemu užitečné, například mi pomohou ušetřit čas a energii.
Murphyho zákony si vždycky ráda přečtu, ale tady je to takové roztříštěné. Kdyby to bylo v tématických kompaktních blocích (např. všechny o fyzice v jednom příspěvku) tak bych tu mohla zůstat o mnoho déle. Takhle je tam příspěvek, na výšku to má 5 cm a to co mě zajímá je na dva řádky, dohromady asi 7 mm (mě osobně je například úplně fuk, kolika osobám se to líbí). Kromě toho to takhle postrádá souvislosti, které v mnoha případech tvoří v původním knižním vydání Murhpyho zákonů nedílnou součást celé té srandy.
Připadá mi, že je na celé stránce tak 80% vaty a 20% obsahu a nechce se mi to lovit, navíc např. Chuck Norris je tam dvakrát. Proč jsou vtipy schované pod hlavičkou Texty? Pod SMSky jsou taky zejména fórky. Jestli je tahle stránka jenom o vtipech, tak by to mělo být jasné na první pohled. Všetko - co to má být? Tam chceš mít opravdu všechno? Doporučila bych vymyslet vhodnější název, který lépe vystihuje podstatu - např. Všechno možné, Všehochuť nebo něco na ten způsob.
Podle obrázku v hlavičce bych očekávala web o dovolené nebo něco z New Age.
Návrhy: Zkus to celé trochu zkompaktnit, lépe vyprofilovat pro koho a na co to je a podle toho upravit i vzhled, aby to bylo jasnější už na první pohled. Teprve teď jsem si všimla podtitulku Zábava na každý den - možná bys to měl zvětšit. Takhle tam přijdu a plavu - teprve po několika minutách mi dochází, že jsou to všechno jenom vtipy.
Teď mě ještě napadl takový příměr: v příručkách o psychologii se píše, že první dojem, který z člověka máš když se setkáš s někým novým je rozhodující a velmi krátký. Pokud si dobře vzpomínám, je to několik vteřin (myslím 8). Mám takový dojem, že to platí i na webové stránky, alespoň u mě. Když se do několika vteřin nezorientuji, nenajdu to co hledám anebo mě něco nezaujme tak jdu pryč. Osobně si myslím, že toto je pro tvou stránku klíčové.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0