« 1 2 »
Autor Zpráva
pomoSnik
Máte nejakú obľúbenú flash stránku, resp. takú ktorá sa vám páči?
Bubák
Ne.
Miloš
Flash stránky moc rád nemám, protože je málokdo udělá s ohledem na návštěvníky.
Přesto dvě bych mohl:
http://kuler.adobe.com/#
http://amanita-design.net/
Taurus
Kdosi tu nedávno posal: http://www.immersive-garden.com/ + http://www.nisgia.com/
Miloš
Taurus:
Oba odkazy považuji za svinstvo, protože vydávají bez předchozího upozornění zvuky. Autory ozvučených stránek (s výjimkou rádií/televizí, kde se to předpokládá, v horším případě webů hudebních skupin) bych věšel za uši do průvanu a ještě bych na ně naplival, aby to na nich zmrzlo.
Ivy
Mě tyhle věci většinou připadají natolik vlezlé, že rychle mizím.
Taurus
Miloš:
Sdílím tvůj názor. Přesto dodávám: výjimka potvrzuje pravidlo. Soukromě jsem si ji tu udělal.
Nox
Na Blizzardu a dalších jejich stránkách (StarCraft2, Diablo3,Battle.net) mi flash nevadí ... myslim že asi pro filmy a hry to není *až tak* krizové (nejlíp kdyby byl zvuk (pokud nějaký je) defaultně vypnutý, ale to pravda asi moc často nebude)
kelvin
pomoSnik:
Dlouho jsem nic zajímavého neviděl, dle mě to pošlo na nepřístupnost a neovladatelnost. Občas jsou v tom nějaké mapy či grafy ve zpravodajských serverech, u toho skřípu zuby - proč to sakra není v něčem odkázatelném, něčem, co se dá otevřít v novém okně, atd. Hodně ošklivý příklad je http://pocasi.idnes.cz/ - chci poslat někomu odkaz, že v pátek bude v Plzni hezky, bez šance.
embee
Tady se zase rozjizdi flame :D Nenavistni klasici proti experimentalnim sajtam, aniz by chapali jejich smysl... jak typicke.

Treba zrovna http://www.immersive-garden.com/ je tezkej kalibr. Problem je v tom, ze se na to tezko muzete divat jako na klasickou stranku. Jednak je to portfolio, jednak je to o animacich a celkovem audiovisualnim zazitku. Je to primarne pro designery, animatory a grafiky a predevsim zamestnavatele a klienty. V zadnem pripade pro BFU. Tezko se jako motion designer muzu uchazet o pozici animatora, kdyz moje sajta bude staticka jak krkonose - to nikoho neohromi, nikoho nezaujme, rozhodne mi na CV podprene timhle nikdo neodepise. Jinymi slovy nekteri tu placou nad evidentne spatnym hrobem :)

kelvin:
co se tyce toho pocasi - to je otazka reseni, ne technologie. Ve flashi se da samozrejme udelat deep linking. To je jak nadavat na auto, ktere jede spatne, ale neresit ridice, ktery ho ridi :)

bottomline - flash je tu s nami uz nejakou dobu a bude tu dal. Na nektere veci se vylozene hodi, na nektere uz mene, na neco se nehodi vubec. Ale vzdy je to otazka toho, kdo tu sajtu dela. I html sajta se da sprasit tak, ze bude k nicemu. S flashem se to ma stejne. A verte tomu nebo ne, zakaznici ty falsh sajty chcou... a plati za ne. Proto dost dobre nehcapu, ze tady na diskuzi se flash vzdy okamzite odsoudi, aniz by ti lide, co ho odsuzuji, byli schopni popremyslet nad sirsimi souvislostmi.

Btw: kde by bylo youtube bez flashe? A nevytahujte html5 video tag :D
Alfi
pomoSnik:

Mně se docela líbí www.stavby-prestavby.cz/
Miloš
embee:
Nenavistni klasici proti experimentalnim sajtam
Kdybys nežvanil.
Pokjud jde op mě, tak proti fleši, je-li dobře udělaná, nemám námitek. Námitky mám proti diletantům, kteří nevědí nic o přístupnosti a HTML/CSS jim brání v tvůrčím rozletu.
Jsem ovšem velmi zaujatý (až na výše uvedené výjimky) proti jakékoli stránce (lhostejno zda HTML nebo flash) která vydává bez upozornění zvuky.

kde by bylo youtube bez flashe?
To neberu jako argument – na YT jsou ve flashi jen ta videa, ale zbytek webu je pořád staré známe HTML+CSS
embee
Miloš:
Kdybys nežvanil.
vetsinou to tady tak byva, pokud se ovsem clovek neozve :) pak jsou vsichni rozumni :)

Jsem ovšem velmi zaujatý (až na výše uvedené výjimky) proti jakékoli stránce (lhostejno zda HTML nebo flash) která vydává bez upozornění zvuky.
a to je prave ten problem - jsi zaujaty. Nedivas se na to objektivne a neberes v potaz, jake zacileni ta stranka ma. Jak uz jsem psal, je to portfoliova stranka pro velmi uzkou skupinu uzivatelu. A ver tomu, ze tem zvuk nevadi, ba naopak. Navic na strance tohoto typu zvuk ti zmineni uzivatele vetsinou ocekavaji (ty jsi zrejme omezen jen na TV/radio/v nejhorsim pripade kapely, ale ver mi - tam venku je toho mnohem vic :). Tohle neni o pouzitelnosti, ale o dojmu - a kdyz se zabyvas treba audiovisualnim designem (vz immersive garden), je nesmyl nevyuzit moznosti flashe a nepokusit se udelat co nejvetsi dojem (sice ne na tebe, ale ty asi nejsi uzivatel, ktery by mohl autora takove stranky zajimat).

Takze kdyz uz tedy neco hodnotis, zkus to opravdu hodnotit a ne jen konforntovat se svym stereotypem (= ze zvuk na strance je svinstvo, protoze ty ho nemas rad :)

Námitky mám proti diletantům, kteří nevědí nic o přístupnosti a HTML/CSS jim brání v tvůrčím rozletu.
Otazka je, jakym smerem tvoris. Ve svete animace (opet se odkazuji na imersive garden) pristupnost a HTML zas tak moc nevyuzijes. A o tvurcim rozletu se asi neda moc mluvit, pokud tedy nechces byt tvurci koder... coz si nedovedu uplne predtavit :)

To neberu jako argument – na YT jsou ve flashi jen ta videa, ale zbytek webu je pořád staré známe HTML+CSS
to ani nemel byt argument, tady nejde o to, co je nejlepsi - protoze nic nejlepsiho ve svete internetu neexistuje. Melo to slouzit jako priklad toho, ze jsou i komercne uspesne veci, kde je flash nezbytny. A mimochodem to, ze je sajta html nic moc neznamena - bez videi by tam nic nebylo zejo. Proto obrat "jen ta videa" neni rekl bych uplne na miste, protoze youtube jsou v podstate jen videa. Plus tedy v posledni dobe "interaktivni videa"... ale o tom tahle debata neni.

V podstate se snazim rict, ze kazda vec ma sve vyuziti a pouziti a tve kategoricke odmitani neceho jen proto, ze se ti to nelibi, neni zrovna kriticky a asi ani spravny pristup.
Miloš
embee:
a to je prave ten problem - jsi zaujaty.
Myslíš, že je to můj problém? Nikoli – je to problém autora stránky, na níž se už nikdy nevrátím.
Stejně jako dobytek, který si zapálí cigáro na zastávce, nepřestane být dobytkem, i kdyby to byl jinak hodný, obětavý a vzdělaný člověk, stejně tak odmítám mít rád něco, co na mě bezdůvodně vybafne z repráků; a konečně nejde jen o mě – řekl bych, že nebudu sám, a o to především jde.

e to portfoliova stranka pro velmi uzkou skupinu uzivatelu
Pak asi nejsem cílová skupina a na takové weby nechodím.

Tohle neni o pouzitelnosti, ale o dojmu - a kdyz se zabyvas treba audiovisualnim designem (vz immersive garden), je nesmyl nevyuzit moznosti flashe…
Konečně pak mám pocit, že porovnáváš stránky s něčím úplně jiným, co má se stránkou společného jen to, že je to vloženo do HTML. Může to být skvělé, klidně geniální, ale po mém soudu to už nemusí nutně být webová stránka.
embee
Miloš:

Myslíš, že je to můj problém? Nikoli – je to problém autora stránky, na níž se už nikdy nevrátím.
Jsem presvedcen, ze tvoje navstevnost je pro nej zcela nepodstatna :) Nabidnes mu praci? Nebo spolupraci? Jsi z oboru? Podle me ne.

Pak asi nejsem cílová skupina a na takové weby nechodím.
ano, to je to, co se ti snazim vysvetlit. Posuzujes web subjektivne (to je podstatne) z perspektivy nekoho, pro koho ten web neni. Tezko se pak da mluvit o objektivni kritice... hodnota takoveho nazoru je pak celkem nula.

Konečně pak mám pocit, že porovnáváš stránky s něčím úplně jiným, co má se stránkou společného jen to, že je to vloženo do HTML. Může to být skvělé, klidně geniální, ale po mém soudu to už nemusí nutně být webová stránka.
pokud mas tak vyhroceny postoj, a to ze web je jen to co je v udelane html, nebudu ti to upirat... protoze opravdu nevim, kde je logika takoveho tvrzeni :)
Chamurappi
Reaguji na embeeho:
Posuzujes web subjektivne (to je podstatne) z perspektivy nekoho, pro koho ten web neni. Tezko se pak da mluvit o objektivni kritice…
To je ale hodně hloupá úvaha. S takovýmhle přístupem můžeš veškerou negativní kritiku čehokoliv označit za subjektivní a zdůvodnit ji tím, že kritik nejspíš není v cílové skupině, takže je jeho názor bezcenný.

to ze web je jen to co je v udelane html, nebudu ti to upirat… protoze opravdu nevim, kde je logika takoveho tvrzeni :)
World Wide Web je hypertextový systém stojící na přenosovém protokolu (HTTP), adresovém systému (URL) a značkovacím jazyku (HTML). Všechno ostatní už jsou jen nepovinné ozdoby, bez kterých by se většina světa, která WWW užívá, většinou obešla.
embee
Chamurappi:

To je ale hodně hloupá úvaha. S takovýmhle přístupem můžeš veškerou negativní kritiku čehokoliv označit za subjektivní a zdůvodnit ji tím, že kritik nejspíš není v cílové skupině, takže je jeho názor bezcenný.

Nesouhlasim. Vyjadreni Autory ozvučených stránek (s výjimkou rádií/televizí, kde se to předpokládá, v horším případě webů hudebních skupin) bych věšel za uši do průvanu a ještě bych na ně naplival, aby to na nich zmrzlo. neberu jako rozumny prispevek do debaty. Pokud ty ano, asi na to mame jiny nazor. Rikat, ze neco je spatne jen proto, ze se mi to nelibi, neni kritika. Neni zde jediny rozumny argument, proc je to u teto stranky spatne a jak by to mohlo byt lepsi. Proto to neoznacuji za kritiku, ale jen za flame - mylim se?

Všechno ostatní už jsou jen nepovinné ozdoby, bez kterých by se většina světa, která WWW užívá, většinou obešla.
s tim samozrejme souhlasim. Nicmene, ten obrat "vetsina obesla" je zasadni a je to to, na co zde poukazuju - zrovna immersive garden je ta sata, ktera se bez toho neobejde - kvuli svemu zacileni. Pokud takovou sajtu oznacis za svinstvo s tim, ze se ti nelibi, ze vyluzuje zvuky, neni to zadna kritika, ale jen haneni neceho, co nemas rad.

Timto koncim flame, rekl jsem co jsem chtel, kdo me nechape, neni na me vlne :)
Chamurappi
Reaguji na embeeho:
Neni zde jediny rozumny argument, proc je to u teto stranky spatne
Rozumných argumentů je plný internet, ale když je chceš zopakovat: Protože většina stránek zvuky nevydává, pouštím si hudbu či film dle vlastního vkusu. Jakmile mi (jakákoliv) stránka začne vydávat bez varování zvuky, naruší mi jak prožitek z původně puštěné hudby, tak prožitek ze stránky, jelikož mám jen jedny uši a výsledný mix si nedokážu v mozku odmixovat. Kolik uší máš ty?
Nebo si naopak nepouštím nic a třeba mám příliš nahlas reproduktory kvůli dříve přehrávanému tichému videu. To se ti nikdy nestalo?

Jelikož před vstupem na stránku vůbec netuším, jak moc bude umělecká, jakou má cílovou skupinu a jestli patřím do té cílové skupiny já, tak mě neočekávaný zvuk nepotěší. Nepotěšil by mě, ani kdybych zbožňoval flashové weby.

… a jak by to mohlo byt lepsi
Když by mě stránka upozornila „Budu vyluzovat zvuky! OK / Storno“ a při souhlasu plynule najela z úplného ticha na svoji žádanou hlasitost.

ten obrat "vetsina obesla" je zasadni
Mluvil jsem o většině brouzdalů, ne o většině tvůrců.

neni to zadna kritika, ale jen haneni neceho, co nemas rad
Jak by měla vypadat kritika, která by se neopírala o to, co lidi mají či nemají rádi?
embee
Chamurappi:
No, treba ty sem davas logicke argumenty a nevykrikujes nic o tom, ze bys nekoho nekam vesel a plival na nej. O to jde :)

Vseobecne vzato jsem presvedcen o tom, ze v designu jde o to, jak vec funguje v ramci cilove skupiny, ne jak pusobi na kazdeho. Dokonaly design imho neexistuje (at uz web, grafika, animace, zvuk, zkratka cokoli), tudiz se najdou veci, ktere se ti nelibi, ale ktere funguji velice dobre pro dany ucel; a jsem si jisty, ze immersive garden je zrovna takovy priklad - svuj ucel to plni dobre, i kdyz se to zrovna tobe nebo Milosovi libit nemusi. Kdyz si tohle uvedomujes, muzes objektivne hodnotit i neco, co se ti nelibi. Ja taky nejsem odvareny z klasicke html stranky, ale kdyz vidim, ze to, k cemu je urcena, na ni funguje dobre, jsem schopen ji oznacit za dobre udelanou.

K tomu zbytku - ja si uvedomuju, jak by se to dalo vylepsit (i kdyz s tim a priori nesouhlasim, mne ten zvuk sam o sobe nevadi, ale chapu, ze nekomu ano), ale Milos zde nic takoveho nepise... a popuzuji me hrube vyroky o nejakem plivani, to je proste primitivni.
Plaváček
Prosím, prosím, prosím, nerozviřujte tohle naprosto zbytečné téma, které sklouzává k názorové válce bez jasného vítěze. Děkuji.
Taurus
embee:
V tomto s tebou musím souhlasit. Na živo by to bylo něco jinýho, ale kulantně řečeno tu občas bývají některé věty podávány nepříjemným způsobem. Vím, že to není myšleno špatně, dokážu to asi pochopit, ale sám bych trochu jinak vybíral slova...
Miloš
embee:
Rikat, ze neco je spatne jen proto, ze se mi to nelibi, neni kritika.
Já neřekl, že se mi to nelíbí. Já řekl, že mě to vůbec nezajímá, protože to vydává zvuky. To je rozdíl.
Kdyby to vydávalo zvuky na vyžádání, pak si to prohlídnu a možná se mi to bude líbit, ale řekni mi jediný důvod, proč stránku, která vydává sama od sebe a bez varování zvuky, nenazvat prasárnou.
Uvádět „logické argumenty“ nemíním, protože jsem to na této diskusi udělal u ozvučených stránek několikrát a nebaví mě se donekonečna opakovat. Jsou to zhruba tytéž argumenty, které použil Chamurappi a pod které se mohu klidně podepsat.
Výroky o věšení za uši a naplivání tě popuzují? Až by to na tobě v průvanu zmrzlo, možná by ti to připadalo nikoli primitivní, ale docela humorné…
jenikkozak
Copak jste si nevšimli, že bojujete v názorové válce, v níž je jasným vítězem Plaváček? :-)
Původní dotaz zněl trošku jinak...

pomoSnik:
Na žádnou flashovou stránku se nevracím pravidelně. Web celý ve flashi na mne nepůsobí dobře, protože většinou bourá zažité zvyky ovládání. Proti doplňkům využívající rozumně tuto technologii ale nic nemám.
embee
Miloši
nazyvej si to, jak chces, sam se prezentujes. Tvoje neochota uvadet logicke argumenty je evidentni, nicmene v takovem pripade nema smysl vubec cokoli psat ze? Bez Chamurappiho bys totiz nemel nic, pod co by ses mohl podepsat :)

Ten zbytek nekomentuju, nemam rad lidi co delaji ramena za monitorem... a jeste tak hloupym zpusobem.

peace
Chamurappi
Reaguji na pomoSnika:
Nemám žádnou oblíbenou flashovou stránku.

Reaguji na Plaváčka:
Máš pravdu. Půjdu raději embeeho zaměstnat debatou o diakritice, než ho Miloš stihne pověsit za uši.

Reaguji na kelvina:
Hodně ošklivý příklad je http://pocasi.idnes.cz/ - chci poslat někomu odkaz, že v pátek bude v Plzni hezky, bez šance.
Vpravo je nepříliš patrný <select>, v něm jde vybrat Plzeňský kraj. Ale když tam pak klikneš na město, vidíš místo předpovědi krásné nic :-)
Miloš
embee:
Moje neochota? Řekl bych, že argumentem je už moje první věta:
Oba odkazy považuji za svinstvo, protože vydávají bez předchozího upozornění zvuky.
Inteligentní člověk se buď domyslí, co jsem tím myslel, nebo se zeptá. Hlupák provede výpad.

Bez Chamurappiho bys totiz nemel nic, pod co by ses mohl podepsat
Jsi lhář, očekávám omluvu. A prolistuj si laskavě moje starší příspěvky na tomto fóru:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=2&topic=63247#2
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=2&topic=71329&page=0#3
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=2&topic=104312#3
Bubák
Jen pro doplnění, ani na stránkách solidních TV a rádií nezačne zvuk hrát hned, přehrávání se spustí až na vyžádání. Návštěvníci se mohou spoustu informací, třebas program, lokality vysílačů..., dozvědět, aniž by byli multimediálně obtěžováni.
embee
Miloš:
neprozivas to trochu moc? :D
Tester-1
Profil *
embee:
Já předpokládám, že ano, protože u mne návštěva stránky, kde bez vyžádání hraje zvuk, vyvolá negativní prožitek zakončený klepnutím na křížek protivné stránky.
Miloš
embee:
Že ti huba neupadne – nepadneš mě, že nemám argumenty, a když se ohradím, tak namísto omluvy dotaz, jestli to neprožívám? Vrátím ti to tvými vlastními slovy: Sám se prezentuješ.

Tester-1:
negativní prožitek zakončený klepnutím na křížek protivné stránky
+ uložení do paměti, abych se na tu stránku už nikdy nevracel.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0