« 1 2
Autor Zpráva
Lexter
Profil
Nemám žádnou oblíbenou. Prostě jsem zatím nenarazil na takovou co by mi poskytovala něco bez čeho bych nemohl žít. V zásadě mi jako uživateli nevadí, jako "webtvůrce" mě serou, ano.

embee, Miloš:
Lisknul bych vám oběma. Nebo ještě lépe. Zliskejte se navzájem. Bude klid ;) a já budu mít další důvod se vám lohnit.
embee
Profil
Miloš:
achjo... uz me to zkratka nebavi. Myslis si, ze travim cas prolezanim diskuze a hledanim toho, cos kde napsal? Slo mi o tento thread, kde jsem nasel primarne hrubosti. Argumentovat jsem se uz snazil nerad se opakuju...

Ale zkusim to jeste jednou - celou dobu pouze tvrdim, ze jsou uzivatele, kterym zvuk (at uz spusteny automaticky) nevadi a ze to jsou ti uzivatele, na ktere je ta stranka zamerena. Nesouhlasim s oznacenim jako svinstvo ci prasarna, ta stranka je imho dobra (mimochodem vyhrala oceneni na FWA, ale to asi nic neznamena coz :)

Problem mam s tim, ze ty silnymi vyrazy zrovna nesetris, zkratka a dobre - nevyhovuje mi tvuj vyjadrovaci styl, proto uz se s tebou o tom nechci moc bavit. Nechat se nekam veset, plivat na sebe, popr. se nechat oznacovat za lhare nekym na diskuzi opravdu nepotrebuju. To snad chapes :)

Lexter:
neboj se, ja nikoho liskat nepotrebuju ;)
Miloš
Profil
embee:
Zachoval jsi se sprostě a najednou – když se máš omluvit „tě to nebaví“? Pěkně ses odkopal.
Nemusíš prolézat diskusi. Ty odkazy jsem ti dal. Udivuje mě ale, s jakou neochvějnou jistotou mě z něčeho nařkneš a pak se rozčiluješ, že nemáš čas prolézat diskusi.
Lhář říkám člověku, který lže. Ty jsi lhal, lhal jsi o mně, proto jsi zcela logicky lhář. Nemusím tě za lháře označovat, protože ses svým vlasním lhaním za lháře označil sám. Cituji znovu: „Bez Chamurappiho bys totiz nemel nic, pod co by ses mohl podepsat“ – to je pomluva, to je lež. Že je to lež, jsem ti dokázal výše uvedenými odkazy.
A už o tvou omluvu nestojím, nestojíš mi za to.
Plaváček
Profil
Nestálo by za úvahu, milí moderátoři, tohle vlákno jednou provždy uložit k ledu?
Moderátor Chamurappi: Už je klid. Tak asi nestálo.
Miloš
Profil
Plaváček:
Já si to myslím taky.
_es
Profil
embee:
jsou uzivatele, kterym zvuk (at uz spusteny automaticky) nevadi
Je veľa užívateľov ktorým zvuk nevadí a dokonca ho majú radi.
No absolútna väčšina užívateľov neznáša automaticky spustený zvuk vo fáze načítania stránky, čo stále nejako nechceš pochopiť.
A ak to nejaká stránka robí, tak to je svinstvo, bez ohľadu na to, ako je tá stránka v iných veciach dobrá.
embee
Profil
Pripojuji se.... Milosi, muzem to nekdy probrat v realu, takhle se nikam nedobereme.
Lexter
Profil
_es:
Ale nepovídej. Já se zase dělám web jedné restaurace, kde jsem byl razatně proti tomu aby hudba v ní obsažená byla automaticky spuštěná. No nakonec jsem prohrál, protože si uspořádali průzkum mezi svými zákazníky a ti si celkem překvapivou většinou odsouhlasili jak zvuk tak i flashové krávovinky. Lidé nejsou praktičtí. Lidé jsou idioti, ale když jim to tak vyhovuje, proč proti tomu jít. Web je pro ně, pro mě ne.
_es
Profil
Lexter:
si uspořádali průzkum mezi svými zákazníky
O tom prieskume mám pochybnosti.
A ide aj o to, či chcú nejakých nových zákazníkov aj získať.
Teda potom skôr všeobecnejší prieskum o návštevníkoch ako im ten automatický zvuk pri prvej návšteve vadí alebo nevadí.
Miloš
Profil
Když jsem psal o výjimkách, je ještě jedna (pravda není to flash), ke které zvuk primárně patří – Keilewův první Web dresink (jeho úžasná websymphony.mid ale hraje jen v Explorerech).
Lexter
Profil
_es:
Aneb existuje další milion aspektů a můžeme si vymyslet tisíc modelových situací o kterých se můžeme bavit. Pak je zpochybnit. Nudná debata. Já jen říkám že to vždy neplatí a to poslední co bych chtěl dělat je vnucovat lidem svoje kecy. Jeden to druhému nevyvrátíme. Já řeknu co vím, ty opáčíš nějakým argumentem, já zase řeknu že my nejsme zrovna hodnotný vzorek. Neexistuje bod o který bychom se opřeli. mě ten zvuk taky vadí, ale znám moře lidí co se čechraj nadšením, že jim to menu po najetí pípá. Juchů, to je ale loškošný! Suď mrkev, ta může za to, že roste nakřivo.

Edit: Takto, vadí mi pípající menu, vadí mi nesmyslné zvuky na všemožnou blbost, vadí mi ozvučené reklamy. Ale když přijdu na web nějaké hry a v pozadí mi do fantastických obrázků zazní podmanivá epická hudba, velmi přijemně mě to naladí. Asi jsem vadnej že jo? Nebo jsem jen nevýznamný vzorek. Což je pravda. Internet se čím dál tím víc stává nikoli textovým, nýbrž audiovizuálním komunikačním médiem a v budoucnosti tomu tak bude pokračovat a prohlubovat ať už v jakékoli prezentační podobě. Ale to už zabíhám daleko do budoucnosti. Tak dvacet let. Mrkni se na současnou dostupnou technologii a očkem sklouzni na web. Internet je pěkně v kýblu s tím co umí nebo spíš neumí. Ani neumožňuje využití zvuku bez nějakých strašných obezliček. Přitom je zvukový projev zcela základní způsob jak někomu něco sdělit! Web je postaven na docela primitivním způsobu jak něco sdělit. Ale lepší se to.

Dle mého soudu (ne, nikdy jsem o tom takto neuvažoval) jde spíš o horší využití technologií jako je právě zvuk. Nevadí mi jeho použití, někdy mi ale vadí případy a způsob jeho použití.
Bubák
Profil
Pro všechny vyznavače automaticky ozvučených webů mám jednoduché, ale záludné otázky:
- je normální poslouchat počítači mp3, internetové rádio nebo konverzovat na Skype a při tom si prohlížet web?
- jde to tuhého, kolik tabů máte v prohlížeči současně otevřených?
Lexter
Profil
Bubák:

1) Je.
2) Sto a obyčejně si jich otevírám třicet zároveň, takže nevím, která hraje. Jo, jen jsem trochu popíchnul :).

Nejsem vyznavač. Což už jsem ostatně řekl.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0