Autor Zpráva
santy
Profil *
Ahoj

zhodnote prosím stránku jak z hlediska designu, tak z hlediska uživatelského komfortu. Díky všem ;)
peta
Profil
chyby ve FF
* schazi zarovnani do mrizky (margin, padding), obecne cely web. Treba data energy a hned pod tim Dnes je streda je cuknute jinak nez hned pod sebou.
* grafika kombinovana z mnoha rozdilnych prvku
* nevhodne zvoleny font pro nadpisy "ShrnutÍ" je uplne slite do sebe
* hover odkazu je graficky reseny neprijemne
* v okne 500x500 neni stranka shodne centrovana zleva a zprava, viz bod 1
* tlacitko prihlasit vypada jinak graficky nez take tlacitko, libimseti. viz bod 2
* nadpisy - mezera nad a pod neni v obvyklem pomeru 1x 1.5x 2.x ale nejaka 1.15x, viz bod 1
* odrazky vpravo Novinky maji vyrazne jine stylovani nez odrazky obsahu Shrnuti
* blok vpravo nema jednotnou velikost pisma, ale strida se tam kde co.
* obrazky vyrezy fotek jsou neprijemne ostre a odvadeji pozornost pri cteni textu (proto se delaji loga takove jakokdyz vyblite, aby nepoutali pozornost)
* Dotazy - stranka nefunguje
* O projektu vs. Co nabizim ma nadpis odlisne formatovani!
* Registrace - zarovnani do mrizky, bod 1 a uplne odlisna grafika od tlacitka Prihlasit. Graficky asi nejhorsi stranka webu. Zkus ramecky poli stejne sedou jako je text v paticce. barvu pisma pouzij normalniho textu, pouze cervene teda nech jako povinne. Ale, pokud zvyraznis cervenou, uz neni treba ztucnovat. Kolonky se davaji pod sebe.
Stale jsem nepsisel na to, proc se na kazde strance zobrazuji kontaktni udaje. Jsou vubec treba na kazde strance?
* ukazky, opet nadpis
"Tak si vše v klidu prohlédněte a potom hurá na registraci"
z registrace bych udelal link? Ale texty radeji nec

Mimochodem, ten obrazek je vykradeny z webu, kde jsem nastavoval cms. Vzhled delala firma Desing plus.
santy
Profil *
Jsem udělal změny (snad k lepšímu).

ad:
hover odkazu sem změnil, ale původní byl (prý) pro starší spoluobčany zřetelnější. nevím...


btw. layout webu je z templates.com (nebo tak nějak)
joe
Profil
santy:
btw. layout webu je z templates.com (nebo tak nějak)
Pak není co hodnotit.
santy
Profil *
to joe..
a proč to, je to kompletně předělaný, reakce byla na poznámku v první reakci...
joe
Profil
Tak teď nevím, co všechno jsi použil odjinud nebo nepoužil, ale k tomu co vidím:

- "Dejme naš..." není čitelné. Nevhodná barva
- formulář na přihlášení má zase barvu, která se tam moc nehodí, navíc má tak nějak divné okraje
- modré nadpisy bych neodsazoval zleva
- text menu není vertikálně na středu
- k čemu tam je datum dnešního dne a svátek?
- udělat lepší patičku a text vlevo zarovnat úplně doleva a text vpravo úplně doprava, tzn. bez odsazení
- čistě červenou barvu ("Data") bych na bílé nikdy nepoužil, je křiklavá, chtělo by to jiný odstín

na zbytku už není snad co zkazit.. :)
Darker
Profil
1. "Dejme našim energiím zelenou"
Zelená se tvrdě tluče s modrým designem. Moc světlé.

2. Facebook PlugIn
Když už se bez něj neobejdeš, nemůžeš ho alespoň odstrčit do sidebaru?

3. Svátek má Saskie
Irelevantní informace.
Mistr
Profil
santy:
(1) Souhlasím s první poznámkou kolegy Darkera.
(2) Na můj vkus obsahuje stránka příliš mnoho hutného textu. Postrádám nějaké mezinadpisy, které opticky jednolitý tok textu rozčlení na menší oddíly. Koho by bavilo číst si dlouhatánské články? Každý má raději ty kratší.
(3) Ve stránce O projektu si oprav O mně.
(4) Z titulku DataEnergy by bylo možné udělat klikací odkaz, ne?
peta
Profil
santy:
Stale plati, co jsem napsal o tom posunuti.
* Proste vsechno na uvodni strance, text, zarovnej na levy okraj (predevsim nadpisy a dole odrazky u Shrnuti).
* Zmen tu prisernou zelenou nahore, treba na sedivou

V podstate, ikdyz to neni uplne ono a obsahove radeji nehodnotit, tak stranka, ktera se da ted pouzi je stranka Dotazy, O projektu, Registrace. Po par upravach by to bylo ono. Ostatni potrebuji zasah vetsi.
Prava strana je na vsech strankach graficky na nic.

Registrace, vpravo, proc odrazky i text nejsou stejnou barvou jako u prave stranky v Kontakt?
Proc tlacitka v Kontakt nejsou site modrou jako je horni menu? proc tam mas tolik barev u formulare? A proc tam neni poznamka, ze informace o vyplnovani naleznete v prave casti stranky? Ne kazdy to muze chapat jako napovedu.
santy
Profil *
Tak jsem se po čase zase dostal k nějakým úpravám, hodnoťte, kritizujte, snažím se... (občas :-) )
tady je Odkaz ať to nehledáte.
Mistr
Profil
santy:
(1) Ve stránce O projektu si oprav titulek stránky (tag TITLE v části HEAD).
(2) V menu si odstraň mezeru před otazníkem u položky Co nabízím ?
(3) V novinkách vpravo píšeš
- Tlačítko pro vstup do DEMI bylo prý málo zřetelné, tak jsem jej upravil...
- Bez zapnutého JavaScriptu se nedostanete do systému D.E.M.I

Je v tučně zvýrazněných textech nějaký rozdíl, že jsou psány typograficky odlišně?
TomasJ
Profil
santy:
Na stránce máš přihlašovací <form>. V IE hranaté rohy, v FF kulaté. Proč tomu nedodáš jednotný styl pro oba prohlížeče?
santy
Profil *
TomasJ:
Na stránce máš přihlašovací <form>. V IE hranaté rohy, v FF kulaté. Proč tomu nedodáš jednotný styl pro oba prohlížeče?

jednoduše proto, že to IE neumí... (anebo to neumím v IE já :-)
santy
Profil *
Mistr:
- Tlačítko pro vstup do DEMI bylo prý málo zřetelné, tak jsem jej upravil...
- Bez zapnutého JavaScriptu se nedostanete do systému D.E.M.I
Je v tučně zvýrazněných textech nějaký rozdíl, že jsou psány typograficky odlišně?


díky za postřehy, opraveno.
santy
Profil *
děsně mne trápí maličkost, upgradoval jsem FIREFOX na 4.0 a koukněte se jak se zobrazuje horní menu?? Odkaz Ovšem jen ve Firefox 4.x jinde v pořádku, menu je od začátku řádku. V F4.x je menu až od poloviny řádku.
Přišel jsem na to, že to dělá v CSS tento případ:
ul#navigation {
	margin: 0px 0px 0px 0px;
	padding: 0px 0px 0px 0px;
}


když dám - margin: 1px 0px 0px 0px; je skoro vše v pořádku, tedy je menu od začátku řádku, jako normálně např. v CHROME, jenže právě že jen skoro, protože nad menu je pak modrý 1px proužek přes celou stránku.
když dám - margin: 0px 0px 0px 0px; je menu až od poloviny řádku

co s tím?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0