Autor Zpráva
Malcon
Profil *
Prosím o zhodnocení stránky www.houbik.borec.cz .
Jedná se o můj osobní web, žádný zbytečný reklamy ani e-shopy,..
Jsem úplný začátečník, toto je tedy můj první web...
Jediná vada je, že zatím je funkční pouze main page(index.html)...tak co si o tom myslíte?
Díky za názory :)
jksdf
Profil
Tá hlavička, logo, alebo čo to na vrchu je má nadstavený onmouseover a vyzerá to desivo - zľakol som sa. Písmo je nečitateľné. V ľavom stĺpci je iframe, alebo čo a vyzerá tam zvláštne, zobrazuje sa kód - naozaj som ako užívateľ neprišiel na to, na čo to je určené. Pätička stránky vyzerá dosť zvláštne - po modrej by nemala ísť hneď hnedá. </iframe> neexistuje. Niektoré divy tam máš úplne zbytočne.
Malcon
Profil *
ej na to jsem trochu zapomněl..ta patička tak rozhodně nemá vypadat, má navazovat na tu modrou...až to spravuju.
Malcon
Profil *
jksdf:
Tá hlavička, logo, alebo čo to na vrchu je má nadstavený onmouseover a vyzerá to desivo - zľakol som sa

Co se ti na tom nelíbí ?
jksdf
Profil
a) v zelenej sa mi to nepáči,
b) takéto efekty pôsobia na môj vkus dosť rušivo - vrchný odkaz používam, keď sa chcem dostať na hlavnú stránku ale ak by mi to malo stále takto blikať, tak by som to nepoužíval
Malcon
Profil *
takový odstín zelené sem zvolil z důvodu trošku tu stránku oživit..celý tento "efekt" má vlastně oživit a obarvit už tak nudnou stránku...toť můj názor.
Já mám hlavně problém s kvalitou obrázku, práce v grafických editorech neumím a tenhle jsem udělal v Gimpu 2 a Malování..myslím si že když vylepším to logo tak to bude mnohem lepší.
Mistr
Profil
Malcon:
(1) Změnil bych soupis novinek v hlavním sloupečku; ve stávající podobě se mi zdá dosti nepřehledný. Co se třeba inspirovat výpisem na změn Jak psát web?
(2) Na webu se mi nezamlouvá, dle mého názoru, nesourodá snůška reklamních bannerů. Vím, o banery se nejedná, avšak působí tak (alespoň na mne).
(3) Část webu je psána anglicky, část česky. Proč to nesjednotit?
(4) Také mi ke grafice neseděla patička, ale na ni Tě již upozornil kolega jksdf.
(5) Již navštívený odkaz se na webu zobrazí fialovou barvou. Ta není příliš dobře čitelná vůči tmavšímu pozadí.
Ivy
Profil
Odstín modré v hlavičce se tluče s odstínem modré co je jako podklad pod hodinama vpravo pod hlavičkou. Ta hlavička mi k tomu zbytku tak nějak nesedí, neladí s ním. Skoro bych to viděla tak, že buďto novou hlavičku nebo nový zbytek stránky. Hlavička by měla upoutat na první pohled, být to nejvýraznější na celé stránce. Na té tvé strhuje pozornost obrázek pod ní (Nové projekty) a hlavička tak nějak uniká mojí pozornosti. Podle mého názoru by hlavička měla být barevná. Efekt se změnou barvy - nijak mě to neuchvátí, ale taky mi to příliš nevadí.
Patička má také výrazně jiný styl než zbytek stránky, neladí mi to (nevím ale jestli jsi už udělal opravy jak o nich píšeš).
Ve sloupci vlevo dole se ti to rozsypalo, myslím že ti chybí mezera (ahref) a v bloku vpravo nahoře je taky nějaká chybka - velká mezera nahoře, text "Přihlášení" je v půlce uříznutý a nemůžu na něj kliknout (Firefox 3.6.10).
Malcon
Profil *
Ivy:
Odstín modré v hlavičce se tluče s odstínem modré co je jako podklad pod hodinama vpravo pod hlavičkou. Ta hlavička mi k tomu zbytku tak nějak nesedí, neladí s ním. Skoro bych to viděla tak, že buďto novou hlavičku nebo nový zbytek stránky. Hlavička by měla upoutat na první pohled, být to nejvýraznější na celé stránce. Na té tvé strhuje pozornost obrázek pod ní (Nové projekty) a hlavička tak nějak uniká mojí pozornosti. Podle mého názoru by hlavička měla být barevná. Efekt se změnou barvy - nijak mě to neuchvátí, ale taky mi to příliš nevadí.

Hlavičku sem tedy změnil, sice ne finálně, ale už sem pochopil co je na ní špatně.

Patička má také výrazně jiný styl než zbytek stránky, neladí mi to (nevím ale jestli jsi už udělal opravy jak o nich píšeš).

Ne nezměnil, až bude tak bude jen čára co bude navazovat na tělo sránky.

Mistr:
(1) Změnil bych soupis novinek v hlavním sloupečku; ve stávající podobě se mi zdá dosti nepřehledný. Co se třeba inspirovat výpisem na změn Jak psát web?
pracuju na tom.

(3) Část webu je psána anglicky, část česky. Proč to nesjednotit?

Anglicky tam málo věcí a to takových spíše jednoduchých..myslím, že dneska už umí anglicky kdekdo takže v tomhle nevidím zas tak problém...

(5) Již navštívený odkaz se na webu zobrazí fialovou barvou. Ta není příliš dobře čitelná vůči tmavšímu pozadí.

Opraveno.Podle mě ta černá nevypadá tak zle.
Ivy
Profil
Je to lepší.
Mistr
Profil
Malcon:
myslím, že dneska už umí anglicky kdekdo takže v tomhle nevidím zas tak problém
Vidíš, a přesto, proč to nepsat jen česky? Mimochodem, proč vlastně tu angličtinu upřednostňuješ na úkor češtiny?

Podle mě ta černá nevypadá tak zle.
Ale je velmi nekontrastní vůči pozadí, takže se špatně čte.


V levém sloupečku máš v malinkatém okně s posuvníky poněkud podivný kód:
> ahref="http://www.houbik.borec.cz" target="_blank">&ltimg src="banner_1.jpg" alt="Houbik.borec.cz" width="88" height="31"> border="0"<>/a

Jaký je jeho záměr či co má provádět?
Malcon
Profil *
Mistr:
V levém sloupečku máš v malinkatém okně s posuvníky poněkud podivný kód:
1
> ahref="http://www.houbik.borec.cz" target="_blank">&ltimg src="banner_1.jpg" alt="Houbik.borec.cz" width="88" height="31"> border="0"<>/a
>
Jaký je jeho záměr či co má provádět?

No tady s tím mám obecně problém...chcu tady napsat pomocí nahrazování znaků cestu na můj banner a nějak mě to zlobí.

„Podle mě ta černá nevypadá tak zle.“
Ale je velmi nekontrastní vůči pozadí, takže se špatně čte.

A jaká tam podle tebe sedne?
Taurus
Profil
Nečetl jsem ostatní, pokud budu něco opakovat, ber to, že na tom něco asi bude, když se to více lidem nelíbí:

Když pominu menu, tak levý a pravý sloupec je k ničemu - reklamy, zbytečné vychytávky (čas) a prvky, co ti przní design. Jednolité černé pozadí a jednolité tmavě zelené pozadí. To není grafika, žádná práce. Vím, že začínáš, ale zkus tomu dodat nějaký detail. Mrknij jak vypadají současné weby. Piš česky, ta poloangličtina je hrozná. Nezarovnávej texty na střed a zvyš line-height. Protože ve stavu v jakém to je to odmítám číst.
Anonymní
Profil *
Dokonalost přijde s praxí :)
Moderátor Mistr: Proč čekat až na praxi a nezačít s ní hned?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0