Autor Zpráva
Lkopo
Profil *
Čo poviete na web - navodynaweb.tk - obsahová časť
panther
Profil
Lkopo:
v čem je tvůj web jiný a lepší než milion dalších?

Koukl jsem se namátkově na http://www.navodynaweb.tk/php-tutorial-2.zaklady.a4.html, myslím, že to stačilo.
- „PHP kód sa začína znakmi <?php (da sa aj <? , ale vôbec nedoporučujem)“: proč nedoporučuješ, jaký je rozdíl? Vždť druhý zápis je kratší.
- „Na tejto stránke si spomenieme 2 funkcie a to echo() a print().“ - podle manuálu echo ani print funkce nejsou (echo()/print() is not actually a function). Jak to tedy je? Proč píšeš nepravdivé informace?
- SESSIONs - nikde nepíšeš, že před nimi nesmí být výstup, že musí začínat session_start(), ... Prostě to prskneš do kódu a konec
- nikdy nevidím zmínku o používaní apostrofů a uvozovek, jaký je mezi nimi rozdíl? Co když chci echem vypsat větu, kde budou uvozovky a apostrofy zároveň? Jak to udělám?
- proč je za skoro každým řádkem středník? Píšeš je tam, jsou povinné, doporučené? Můžu je nahradit něčím jiným? Je to jen úchylka autora? Nevím.


Když už jsme v téhle sekci, chtěl jsem se kouknout i do kódu, skončil jsem u jednoho z prvních HTML zápisů (odmyslím-li si <head>), který mě zaujal:
<div id="topmenu">
  <ul>
    <ul class='menu'>



Víc se mi psát nechce, v kódu jsem dál raději taky nekoukal - ostatně, chtěl jsi hodnotit hlavně obsah.

Neříkám, že nic neumíš, zároveň si myslím, že nemáš dost znalostí někoho učit a vysvětlovat (nemyslím to zle). Zároveň, když si odmyslím faktické chyby, kterých tam bude celkově asi víc (procházel jsem jednu podstránku), není tam nic, co by se nedalo dočíst na spoustě jiných míst o zvučnějších jmen.
Lkopo
Profil *
tak: <? znak nedoporuujem pretoze nie kazdy hosting ma nastavene pouzivat skrateny zapis
echo() a print() tak to mi vypadlo ze prave to sa nerata za funkcie ale konštruktory,
na te SESSIONS ked si pozries priklad tam je to session_start();

nie je to návod kde sa píše každý detail - je to stručný tutoriál pretože v pôvode som mal na mysli len písať návody (ako si čo vytvoriť) tak som sa rozhodol len napísať stručný tutoriál ktorý sluzi hlavne na to ked niekomu vypadne ako to funguje aby si spomenul alebo uvidí v návode nejakú funkciu ktorú si nepamätá tak tieto základy mu to maju pripomenut
panther
Profil
Lkopo:
tak:
mě to vysvětlovat nemusíš, já to vím. Spíš to vysvětli potenciálním čtenářům toho webu.

na te SESSIONS ked si pozries priklad tam je to session_start();
to jsem psal, že to je v kódu. Ale už jsi nenapsal proč, že to tam být musí, že před tím nesmí být textový výstup (co všechno je textový výstup). Přestože tam nesmí být textový výstup, nemusí být session_start() na začátku souboru. Co názvy funkcí, jsou case-sensitive?

nie je to návod kde sa píše každý detail
takže je úplně k ničemu. Pokročilý uživatel ho hledat nebude a začátečníkovi nepomůže.
Lkopo
Profil *
ok dik za informacie rad som sa poucil nazormi druhych, mimochodom ja planujem tam piset ako co vytvorit nie ako sa s php pracuje preto tam nie sú podrobnost ale este raz dik
shaggy
Profil
Lkopo:
ja planujem tam piset ako co vytvorit nie ako sa s php pracuje
Tak prečo tam máš históriu php, základy atď.? Ak niekto hľadá konkrétne príklady, tak ho predsa nebude zaujímať to, čo tam máš v tejto chvíli, pretože to už dávno ovláda.
Lkopo
Profil *
shaggy: to som chcel ale napadlo ma, čo ak niečo si bude chcieť pripomenúť? Nemusí googliť ak to tam má hneď. Plánujem ešte dopísať max. 3 články a potom začnem s návodmi...
peta
Profil
Ja bych se k tomu radeji nevyjadroval, ani graficky, ani obsahove. to bych vypsal asi manula chyb.

Spis takovou malickost, okenko 500x500 ff, http://www.navodynaweb.tk/na-stiahnutie.p5.html, se ti ztekaji texty
syntaxhighlighter3.0.83.zip (3x stiahnuté) [174 kB]
A hned pod tim, ramecky v rameckach, cary v rameckach k tomu podtrzeny text v rameckach. Sama cara.
Hotdreams
Profil
Můžu se zeptat, co na tom webu používáš za zvýrazňovač sintaxie?
peta
Profil
Hotdreams
sintaxie (smajlik zakryvajici si oci)
syntaxhighlighter3.0.83.zip (3x stiahnuté) [174 kB]
tipuji :)
Hotdreams
Profil
nn, nemyslim si, ja bych to videl na gildera :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0