Autor Zpráva
Monkeys
Profil *
Ahoj

chcem sa spytat na vas nazor na firemnu stranku . Rozmyslam ze menu vyhodim a prejdem na klasicke css menu mozno rozbalovacie este uvidim ...
Mna zaujima vas dojem a graficke spracovanie a co by ste vylepsili lebo ide mi o kvalitnu prezentaciu co by ste ocakavali vy ako navstevnik.

Dakujem
Monkeys
Profil *
Este som zabudol ze nenahanam niaku navstevnost aby si niekto nemyslel ...
peta
Profil
FF 500x500
* schazi usporadani a zarovnani do pomyslne mrizky (blok Rezervacia, formular je cuknuty doprava)
* schazi jednotny styl (strida se vetsi pismo, mensi, jeste mensi bez jakekoliv logiky, strida se ostra a rozmazana grafika)
* spatny kontrast barev (blok Rezervacia)
* hlavni menu je strasne :)
* texty, ktere byt podtrzene nemaji (menu KONTAKT informÁcie pre vÁs)
* Restauracia - prijde mi zvbytexne nad Terasa obrazek a text davat caru, mozna i nad ten obrazek nad tim. A mozna bych tam pridal nadpis Foto, fotky
* schazi mi tam vytvoreni objednavky nako jedna polozka z menu. Ne kazdy muze vedet, ze to je na uvodni strance, kdyz si prohlizi ty ostatni.
* uzivatel je zahlcen informacemi, ktere mu nejsou k uzitku a zabiraji na strance zbytecne misto

Kdyz mam stranky hotelu, tak mne zajima:
* jake maji pokoje, jak vypadaji, co v nich je a jaky servis se poskytuje zdarma a jaky se da priplatit. Z fotek pokoje tam mas 1 a nejaky flash nahore.
* kde se muzu najist, jak to tam vypada, kolik to ma hvezdicek, jaky je bezny listek a co vari prave dnes na menicko. Pripadne, kdy byva zaplnenost vetsi nez 50%, cili sance, ze si bud pokecam nebo se nenajde misto k sezeni. Kdyz budu vedet, ze tam kolem 12 prijde sichta horniku, tak na obed puju o pul 12 nebo az kolem a pred 13. Jaka je specialita podniku? Jake akce se tam kdy poradaji, kolik je tam mist. Kam jinam treba muzu jit jeste na obed v okoli, tak 2-3 restaurace nebo vsechny lepsi do 5-10 min
Spoustu techto informaci jsem se treba nedozvedel.
* jakou zabavu mi muze kde, kdo, kdy poskytnout. 2-3 podniky, turistika, bazen ...
Hrubka, ktera bije do oci "v blýzkej dobe".
Matouci informace:
"Reštaurácia je pre Vás otvorená po celý deň "
"Deň Od Do
Pondelok Zatvorené
Utorok 17:00 hod. 22:00 hod. "
Jednak je v pondeli zavreno a po druhe ani v utery neni otevreno cely den. Mozna se to tyka neceho jineho, ale to neni odliseno, takze z meho pohledu je to oteviracka restaurace. Pokud ne, tak tam napis, ceho to je a k restauraci dej samostatnou tabulku, ikdyz budou 5 dni stejna hodnota. Pak to bude jednoznacne.
Asi by to chtelo projit cely obsah, zredukovat na to nejnutnejsi, porovnat se strankami vetsich podniku a doplnit, usporadat.
Manny
Profil *
Kromě toho, že bych u textu zvětšil line-height mám ještě pár copywriterských poznámek:
- opravit hrubky v textu a čárky mezi větami (někde jsou navíc, jinde špatně)
- typografie (např. zarovnání nadpisu a bloku textu..)
- na nadpis "Vítejte na našich stránkách" už začínám být mírně alergický. Proč ne např. "Znáte už naši restauraci v Malých Karpatech?" Nadpis musí zaujmout a říci navštěvníkovi kde je. Je to totiž většinou to první, co vidí. Navíc hned máte SEO efekt klíčového slova v h1 (h2). A tak by se dalo pokračovat s celým textem. Musí zaujmout a přinutit návštěvníka k akci.
Nox
Profil
Menu je fakt velmi nepříjemné, kdyby se zahodily zvuky a animace (nebo aspoň zmírnily), dalo opacity na rýhy a zlepšilo písmo v menu a text zarovnal vodorovně s rýhama, tak by to bylo podle mě mnohem lepší

V levém panelu má každý box jiný design, působí to přinejmenším divně. Ze spodních se nějak vytratil padding

Newsletter box input přesahuje za pravý kraj (viděno v Opera 10.63)

V hnědém boxu - hnědý text na hnědém pozadí není moc vidět (odkazy)

Asi bych souhlasil se zestručněním textu, ale třeba ponúka ve formě seznamu je právě myslim dobrá cesta

Jinak mi přijde že s nějakýma úpravama by to mohl být fakt pěkný web
Monkeys
Profil *
Ďakujem za vaše postrehy a námety určite s tým menu niečo poriešim ... Ešte sa chcem opýtať myslíte si že dať na stránku Návštevnú knihu je dobrý nápad ? A ešte niečo ak som zaregistroval stránky na Facebooku pomôže mi to neako v SEO ?
pavuk
Profil
Monkeys:
Já osobně Facebook bojkotuju (stejně tak většina mně známých lidí nad 28 let věku), větší imaginární kok..inu jsem neviděl, a jestli to má vliv na SEO, o tom mám (byť ničím nepodložený) pochybnosti.
Ty stránky působí příjemně konzervativním dojmem, ovšem v tomhle stylu je "Oldies" v úvodu jako pěst na oko. To co píše Peta v [#3] ve druhým ostavci je hodně důležitý, ovšem uvádět na stránkách restaurace jiný (další) restaurace, to je evidentní ptákovina, přece nemáš stránky k tomu aby odváděli případný návštěvníky ke konkurenci...
Vysloveně rušivě na mně působí hover efekt hlavního menu, při rychlejším pohybu myše poskakujou obě položky vedle sebe a neladí mi to k tomu konzervatismu. Položka menu poskakuje i když z ní myšem odjíždím nahoru nebo dolů
Taky se mi nelíbí ten chaos co vznikne v hlavičce při překliknutí položky mneu, to je hodně pouťový, a pro mně rušivý (FF 3.6)
Manny
Profil *
pavuk:
Já osobně Facebook bojkotuju (stejně tak většina mně známých lidí nad 28 let věku), větší imaginární kok..inu jsem neviděl...
Souhlasím a připojuji se. Bohužel, na SEO to má vliv stejně, jako jakýkoliv jiný odkaz na tvou stránku.
Nox
Profil
pavuk:
Já osobně Facebook bojkotuju (stejně tak většina mně známých lidí nad 28 let věku), větší imaginární kok..inu jsem neviděl, a jestli to má vliv na SEO, o tom mám (byť ničím nepodložený) pochybnosti.
Jenže v bysnysu tohle jde stranou :) takže ať je názor na službu samotnou jakýkoli, pochybuji, že by vytvoření stránky mělo negativní vliv jak lidský, tak SEO, spíš mírně naopak

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0