Autor Zpráva
Goodak
Profil *
Web: neznamnudu.cz

Prosím o kritiku mého webu. Budu rád za všechny postřehy, nápady i vytknutí chyb...
Petr ZZZ
Profil
"Všechny wallpapery a tapety na plochu byly získány z veřejně dostupných zdrojů a web NeznamNudu.cz není vlastníkem autorských práv k těmto materiálům. Pokud byly poškozeny vaše autorská práva, napište nám a vše bude napraveno."

Zní to hezky, přesto si myslím, že takový přístup k autorským právům není seriózní. Zda je kromě toho i nezákonný, to bych na tvém místě dal raději posoudit nějakému právníkovi. Čistě intuitivně si ale myslím, že by s tím problémy být mohly a měly.

Obrázky vypadají velmi hezky a jsem přesvědčen o tom, že jejich autory jsou v drtivé většině lidé, kteří se malováním, grafikou nebo fotografií živí. Uvedeš-li jména autorů, brzo tě někdo práskne a autoři se ozvou. Nebudeš-li nadále jména autorů uvádět, něco to o tobě vypovídá. Chlubíš se cizím peřím, já bych to nedělal.

Kromě toho: "…práva byla poškozena".

V IE se nedá zvětšit písmo.
Goodak
Profil *
Jelikož jsou všechny obrázky staženy z různých webů, kde jsou volně ke stažení a volnému používání a šíření, čímž jsou i jejich autoři v 99% případů nevyhledatelní, tak bych řekl a zároveň doufám, že by s tím žádný právnický problém být neměl.
Petr ZZZ
Profil
Goodak:
Řekl bych, že by to chtělo mít svolení autora a ne někoho druhého, kdo si s autorskými právy (také) neláme hlavu. Ve většině případů, kdy dá autor svolení k volnému šíření, trvá alespoň na tom, aby byl uveden jako autor. Nechce se mi věřit, že tolik děl tolika autorů lze šířit bez omezení a bez uvedení autora.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0