Autor Zpráva
Vladas
Profil *
Dobrý den, napište mi názor na mé stránky pro základku, ještě nejsou zprovozněny na webu. Chci znát názor na grafiku a td. Dík. Vladas
www.zsamsbrna.cz/zsms/index.html
Fuzzy
Profil *
ahoj, mě osobně se nelíbí to posuvné menu - hrozně mě to otravuje, taky se mi moc nelíbí písmo v baneru - je hodně kostrbaté (i když to byl možná záměr). Dále bych asi na úvodní stránce nedával ten zelený čtverec o počasí (jednak mi tam nesedí barevně a taky mě na stránce školy počasí nezajímá)
__construct
Profil
Oproti starému designu to teda nie je skoro žiadna zmena :
- oba sú „preplácané“ → veľa informácií malým písmom; neprehľadné
- jediná vec ktorá na tej stránke evokuje, že sa jedná o stránky ZŠ/MŠ je to logo (tvorené v skicári ?)

Pre inšpiráciu ako by mal vyzerať design pre ZŠ/MŠ si pozri napr. toto
Darker
Profil
V obou bodech souhlasím s fuzzym. Když už se to menu musí hýbat, ať se hýme plynule. Skus pro firefox a operu vlastnost:
position:fixed

Myslím že se už mnohokrát řešilo že podávat e-mail jako obrázek je napalici. Pokud se bojíš spamu, skus udělat nějaké kouzlo javascriptem, a ne tohleto.

Nefungují vám rozvrhy hodin, nic se mi nenačetlo. A myslím si že zrovna rozvrhy si zaslouží odkaz hned na indexu. A vím co říkám, do školy chodím, a co hledám obvykle na našem webu.
V té souvislosti musím dodat že jsem nenašel zmínku o suplování, pokud jej máte tak by bylo dobré ho tam dát.
Další kritiku dodám až po reakci.
Darker
Vladas
Profil *
_Fuzzy:
Není problém menu připíchnout, a písmo v baneru změním.

__construct:
Pre inšpiráciu ako by mal vyzerať design pre ZŠ/MŠ si pozri napr. toto

Ano souhlasím, to jsou moc pěkné stránky už jsem je viděl při inspiraci, jen nechci opisovat, ale vymyslet něco nového originálního je v dnešní době internetu a množství stránek móc těžký.
Logo malovali sami žáci.

Stránky se pokusím zjemnit a zpřehlednit.


_darker:
Menu se v podstatě nemusí rolovat, to byl jen takovej nápad.
Ten obrázek pro mail je jen pro vnitřní poštu školy a pravdě podobně bude vypuštěn, protože kontaktní maily jsou přeposílány, na přání školy, do serverového Outlooku, jinak kontaktní maily (vaše dotazy atd.) se posílají pomocí formulářů a taky pomocí mailto (psané mailové adresy) přes Outlook.
Je dost rodičů. kteří mají aktivovaný outlook a jsou i takový, kteří to neřeší a pošlou mail z formuláře. Takový jsou lidi, proto obě možnosti.

Tyto stránky ještě nejsou zobrazovány jako web a nejsou kompletně doplněné, proto se nezobrazují některé informace (rozvrhy hodin a td.) hlavně chci znát názor, a pustit do světa něco pěknýho.

Vím, že spoustě lidem se nemusí líbit a někoho zase neurazej, tak pište a já budu hledat zlatej střed.


Díky za počátek důležitých připomínek.
Tori
Profil
Mě osobně trochu nesedí to menu 2.úrovně, co se zobrazuje na některých stránkách (např. ZŠ > Akce). Jednak tím, že vypadá stejně důležitě jako hlavní menu, a taky mi to už připadá dost nepřehledné, když se přes něj ještě rozbalí podnabídky z hlavního menu (a všechno to má stejné písmo i pozadí).
Vladas
Profil *
Tori:

To menu co se zobrazí vlastně nahrazuje to rozbalovací menu v hlavním menu. Rodič klikne na jak říkáš ZŠ > Akce a to menu, které se rozbaluje z hlavního, se zobrazí v celém obsahu vedle dané stránky a rodič nemusí znova rozbalovat menu Základní školy a kliká v Základní šklole jen na menu, které patří výhradně jí i podnabídky jako jsou školní časopis a fotogalerie se rozbalí v zobrazovacím menu a rodiče jsou stále pod Základní školou. Stejně se zobrazí i menu Mateřské školy, myslím, že pro rodiče je to velmi ulechčující, že nemusí stále rozbalovat menu Základy nebo Školky, jedou si ve svém.
Vladas
Profil *
Tori:
Ještě maličkost nad stránkou je vždy napsáno odkud stránka pochází (Základní škola - elektronické omluvenky) takže mi to připadá i přehledné.
Krakatoa
Profil
Nejsem žádný expert, ale jestli můžu, mně se nelíbí stíny u obrázků a textu v logu.
A chtělo by to třeba udělat nějaké ikonky, třeba i k nadpisům, jak to má ten zmiňovaný web nebo jiné výrazné grafické prvky, podle kterých by šlo poznat, že je to nějaká stránka týkající se dětí (já nevím, třeba do loga dát obrázky, co malujou děti, nebo fotky ze tříd nebo z nějakých akcí nebo co vytvořili nebo tak něco ... rozhodně bych to tam viděl raději než celý název školy i s celou adresou a všemožnýma statusama a jakýsima dvěma fotkama školy či co to tam je).
Vladas
Profil *
Krakatoa:
To je v poho, už jsem to tak nějak pozměnil. Je to lepší??
Krakatoa
Profil
Vladas:
jj, mně osobně by to takto stačilo a líbí se mi to
peta
Profil
Vladas:
1 zarovnani do mrizky a symetrie
2 barvy a kontrast
3 obrazky
4 styly
5 zvyrazneni podle dulezitosti
6 mnozstvi textu

1 vsechny texty ramecky a pod musi byt zarovnane k jakemusi okraji, vodici care
Nadpis Uvodni slovo zleva 5
vs. Nadpis aktuality zleva 10
podbarveni nadpisu Uvodni slovo od menu 5
vs. text pod nadpisem zleva 10
atd.
2 kontrast
Nadpis Aktuality, cerny text na tmave cervene, skoro necitelny
barvy
Teze nadpis, kdyby byl byly, tak jej jemne zabarvim barvou pozadi (rozpustim). V podstate efekt aliasing, jakokdyz.
3 menis druh grafiky - kresleny rozmazany, kresleny ostry, fotky, logo
Navic se mi ani nelibi.
Tady je maji lepsi, ale tez kombinuje nekolik stylu a tim si narusuje soumernost
http://alik.idnes.cz/
4 nemas manual, jak delat ktery prvek a tak mas kazdy jinak reseny. neni to pekne
5 nadpis je dulezity, paticka nikoliv
6 uzivatele na uvodni strance zahltis informacemi. bude mit chut klikat dal?

Tez rozbalovaci menu a jine veci mi neprijdou prilis vymyslene a prakticke.
Je tam mor chyb, ale treba ti to v necem pomuze pri tvorbe tveho vlastniho manualu vzhledu
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-docu/web-docu.htm
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-docu/stranky/fakulta-uvodni6.htm
Vladas
Profil *
peta:
Dobré poznatky, jen ti uteklo, že jsem nadpis Aktuality, omylem (což nemůžeš vědět), zanechal jako obrázek. Změním na text a zjemním podbarvení, obrázky dodám, teď jen nemám žádné vyhledané.
Grafika - jak je výše psáno je spokojenost, každý má jiný standarty, to je těžký.
Jinak díky, kouknu na ty linky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0