Autor Zpráva
Noski
Profil
Zdravím,
máme do školy vytvořit web, moje práce je tohle http://prirodnihrozby.ic.cz/ psal jsem web poprvé, dříve jsem se docela věnoval grafice, takže jsem si bez jakýchkoliv znalostí kódování nakreslil layout a pak jsem zjistil, že asi budu potřebovat umět kódovat v css.

Je to skoro hotové, chybí mi jen „O mně“ popř. upravím to, co mi vytknete.

Články jsou kopírované většinou z Wikipedie, ale je tam uvedený zdroj, takže by neměl být problém, navíc o obsah v tomhle projektu skoro nejde.
panther
Profil
Noski:
podívej se, jak vypadá web v IE(6), podívej se, co ti z něho zbyde s vypnutými obrázky (skoro nic). Chybí ti tiskový styl. Všechna menu při prvním hoveru nehezky problikávají.

Ke kódu se záměrně nevyjadřuji - není nejhorší, ale zlepšovat by se tam toho dalo dost.
Noski
Profil
Myslím, že tiskový styl učitelka přežije. S tím IE 6 to je horší, podle http://ie-brouci.dero.name/ jsem to upravil a v mém IE to sedí, na starších verzích to nemám jak překontrolovat (Myslím).

Nějaká rada ohledně toho, když má člověk vyplé obrázky?

Co myslíš tím problikáváním?

Jinak zadání projektu bylo


Formální stránka prezentace (0 - 1 bod):
Zpracování úvodní stránky s odkazy na další informace. Hodnotí se přehlednost, čitelnost prezentovaných informací, vhodné použití a správnost odkazů, vzhled, informační obsah celé prezentace.
Zvládnutí základních prvků jazyka HTML (0 - 9 bodů, každá položka jeden bod):
Hlavička, kódování češtiny.
Navigační prvky: mezi různými dokumenty, uvnitř jednoho dokumentu.
Typy linků (referencí) - relativní, absolutní.
Vkládání obrázků.
Správné použití tagů pro strukturování textu (nadpisy, odstavce, ap.).
Tvorba přehledné tabulky.
Použití seznamů.
Otevření nového okna.
Správné používání tagů (ukončování).
Technologická stránka prezentace (0 - 1 bod):
Zvládnutí technologie prezentace stránek, tj. správné uložení stránek na serveru, přehledná adresářová struktura uložených souborů.
Validace stránek (0 - 1 bod). Požaduje se umístění ikony!
Použití kaskádových stylů pro oddělení vzhledu a obsahu prezentace. (0 – 1 bod)

Takže snad tyhle „maličkosti“ vadit nebudou.
panther
Profil
Noski:
a v mém IE to sedí
…protože nemáš šestku. Stáhni si třeba IETester.

Nějaká rada ohledně toho, když má člověk vyplé obrázky?
doplň si pod obrázky barvu pozadí. Kde máš modrý obrázek na pozadí, dej pod něj modrou barvu.

Co myslíš tím problikáváním?
čekání na hover obrázek.

Co se zadání týče, bylo požadováno „zvládnutí základních prvků jazyka HTML“, to se ti, myslím, povedlo.
peta
Profil
Noski:
* kombinujes 2 jazyky, rustinu (obracene n) a cestinu
* nemas stanovenou dokumentaci, podle ktere volis vzhled jednotlivym prvkum
* velikost pisma a nadpisu nemas v rozumnem pomeru
* menu Tsunami a pod je skoro necitelne
* schazi zarovnani do mrizky
* obrazky u clanku nemaji jednotnou velikost (povodne vs. zemetreseni) a vyskakuji mimo text
* prava strana je naprosto nepouzitelna
* asi mas chyby v css, protoze ff nemuze ukoncit nacitani. obvykle to dela u obrazku
* je tam more html chyb:
** <p><h3>Význam povodní</h3>, P je textovy blok, H3 je radkovy, do sebe to lze dat pouze v opacnem poradi. Do H3 bych vsak zadny tag nedaval :)
** <a href="images/new_orleans.jpg" id="odsazeni" img style="float:
Atribut img u odkazu prohlizec nezna
* obrazek pozadi ma 50k. jsem zastancem toho, ze stranka se vsemi html, css, js a obrazky poslana uzivateli se musi vejit do 40k
* k obrazkum na uvodni strance by to chtelo vytvetleni, co na nich je. 1.jpg a zadny komentar zrovna moc nerekne. (alt, title)
* zemetreseni, odkaz dalsi strana mam rtext bily a podtrzeni modre
* zemetreseni, obtekas nadpis obrazkem, obteka se pouze souvisly text. Navic ti odrazky obrazek prekryva (FF)
* zemetreseni, title u obrazku je fajn, ale pro tisk by bylo dobre pripsat text na obrazovku, viz ISO pro dokumenty
* text obsahu ma male pismo pri 1200x1000 (13px, ted jsem menil jedne strance na 14, protoze na 1024 jsem tam mel 12 a bylo to akorat)

Zkus si vypracovat dokumentaci, jak budes resit odrazky, tabulky, obtekani, nadpisy a pak to dodrzet na kazde strance. Jednotnost vzhledu je zaklad.
Nicmene pro ucitele na znamku by mela takovato stranka stacit. Ja bych treba dal 2. Kdyby to melo byt na webu, tak 3/10.
shaggy
Profil
Noski:
- Na začiatočníka to nie je zlé, ale je to príliš "preplácané" - zjednotil by som písmo, iné písmo máš v hlavnom menu a v nadpisoch vpravo, iné písmo (patkové) v druhom menu a iné písmo v obsahu.
- Keď už tam chceš mať tie nádherné, žlté ikonky, že tvoj web je valídny, tak by si sa mal postarať o to, aby valídny skutočne bol. Tvoj učiteľ/učiteľka na to klikne, uvidí červenú hlášku a dá ti menej bodov. Máš tam pár malých chýb, ktoré si urobil sám svojou nepozornosťou. Oprav si to.
- Najdôležitejšia rada - nepočúvaj rady od peta, nikdy by som si nemyslel, že niekto dokáže nonstop vypisovať tony absolútnych nezmyslov.

peta:
kombinujes 2 jazyky, rustinu (obracene n) a cestinu
Ty kombinuješ tiež dva jazyky - češtinu a cestinu, takže by si v tomto smere nemal poučovať.

obrazek pozadi ma 50k. jsem zastancem toho, ze stranka se vsemi html, css, js a obrazky poslana uzivateli se musi vejit do 40k
A svoj 56k modem opatruješ ako oko v hlave...

text obsahu ma male pismo pri 1200x1000 (13px, ted jsem menil jedne strance na 14, protoze na 1024 jsem tam mel 12 a bylo to akorat)
Ty aj rozumieš tomu, čo píšeš?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0