Autor Zpráva

Profil *
Ahoj,

po pdfpal.com jsem napsal další kravinku podle sebe, ale nejen pro sebe - http://nahraj.to. Pro upload se nechá podle prohlížeče používat i html5 drag&drop. Ambice s ní žádné nemám, ale pokud se Vám bude určitě dejte vědět :)
Darker
Profil
To je hustý :D
Vážně se mi to líbí, jednoduché a praktické.
Jen bych u Vybrat soubory naznačil klikatelnost (detail, ale tak aby se neřeklo...)
xmark
Profil
Sezení??

Profil *
Jo "sezení" mi taky hodně vadí, ale existuje nějakej jinej hezky česky srozumitelnej výraz pro session?
panther
Profil
:
existuje nějakej jinej hezky česky srozumitelnej výraz pro session?
mě přijde hlavně zbytečné to tam mít. Jaký význam má tahle informace pro uživatele?

BFU bude přemýšlet, jestli u toho uploadu musí sedět nebo může stát či ležet… Ne, teď vážně - uživateli to je jedno, stejně jako IP v rohu je k ničemu. Dej tam spíše „Nahrané soubory z tohoto počítače“ nebo něco v tomto smyslu. Opět, uživatel tam vidí nějaké divné hausnumero a netuší, co tam dělá, co to je a co s ním má udělat.
Vladas
Profil *
A co třeba změnit Word.doc na pdf
Darker
Profil
Říká se prosím. A nepatří to sem ale sem.

Profil *
panther: sezení není primárně pro BFU, to je zrovna věc, kterou jsem potřeboval pro sebe - otevřu, nahraju deset obrázků a pošlu odkaz jenom na těch dotyčných pár souborů co jsem teď nahrál. IP adresa totéž, nehledě na to, že ip nefunguje jako identifikace "tohoto počítače" - raději budu přesnější než dělat ústupky takovým směrem.
panther
Profil
:
sezení […] je […] věc, kterou jsem potřeboval pro sebe
ok, pro sebe si ji nech, uživatele nezajímá. A mate, neví, co to znamená (ani já to nevím, svítí tam 0, co znamená?). Ano, po uploadu se možná změní na jedničku, nevím.

raději budu přesnější než dělat ústupky takovým směrem.
to není ústupek. Většina uživatelů má neměnnou IP, ani netuší, že něco takového existuje. Pro ně je to „tento“ počítač.

Když budu uploadovat z internetové kavárny (kde sedím dost často), budou mít i další návštěvníci možnost vidět, co jsem uploadl já a mnoho dalších? To se mi taky dvakrát nelíbí, IP není správný identifikátor. A nahrané soubory mohou být… občas dost citlivé.


Pokud ale myslíš, že takto je to správně, prosím. Jen jsem k tomu webu řekl své, to snad můžu :-)
Darker
Profil
Já s docela souhlasím. Pokud uživatel neví, ať se zeptá. Ale sezení bych asi fakt změnil na
panther:„Nahrané soubory z tohoto počítače
až nato že líp zní : „Soubory nahrané z tohoto počítače

Profil *
panther: Nechám, to není věc, kterou bych měnil - není to web, který předhazuji masám, pak bych tvoje připomínky v tomhle ohledu bral v potaz protože jsou opravdu validní. S kavárnou máš samozřejmě pravdu, celý server je koncipován naprosto otevřeně (a to s výhodami i nevýhodami) a citlivé materiály na něj nepatří - ostatně všechen matroš lze projít přes "poslední soubory" vespod.
panther
Profil
:
ostatně všechen matroš lze projít přes "poslední soubory" vespod.
tak to se mi už tuplem nelíbí :-) Nevidím jediný důvod, proč bys měl mít ty (a všichni náhodní kolemjdoucí) přístup k datům, které si odložím, abych je někomu ukázal.

Tenhle odkaz je snadno přehlédnutelný, měla by tam být někde zmínka, jaká „nebezpečí“ hrozí. Ale opravdu s tím nalož, jak uznáš za vhodné, já tu službu (hlavně z těchto důvodů) používat nebudu.
Amunak
Profil
na ArchLinuxu, v GNOME, mi nejde použít drag&drop. Používám Firefox. Ne že by mi to zrovna vadilo, ale je to taková malá vada na kráse.
Darker
Profil
panther:
nebezpečí
To jsem rád, že já nemusím uploadovat tajné vládní dokumenty, a mohu být úplně klidný. A kdybych musel, tak bych je zašifroval.

Profil *
Darker: Sezení by mělo znamenat tu dobu po kterou webserver a prohlížeč drží session - mám pocit výchozí doba na timeout je 15 minut. "Sezení" používá v tom samém významu v překladech i Microsoft. Jako alternativa mi napadla relace nebo nahráno teď...chci něco opravdu krátkého a výstižného, ale ono asi nic vyloženě odpovídajícího není.

panther: Vpořádku.

Amunak: A máš na první stránce lehce vysvíceno drag&drop? Jestli to je nějaká starší verze ff... v ubuntu to s ff funguje.
Amunak
Profil
:
Ano, mám, a astejně ať dělám, co dělám, nejde to. Firefox mám nejnovější stabilní verzi.

Ale s tím si nelam hlavu, bude to spíš ojedinělý problém, protože mi nefunguje drag&drop ani s textem v textaree... Možná, že je to ten samý problém.
Trejpa
Profil
:
Mně by ani tak nevadilo nějaké nepodstatné zobrazení IP adresy nebo překlad slova session. Jako návštěvníka mě to nezajímá a nerozumím tomu (ani nechci).

Chybí mi tam:

1. Jednoznačné výrazné upozornění, že soubory budou veřejně dostupné komukoliv.

2. Nápověda. Třeba video. Co to umí, jak soubor uložím, jak ho stáhnu a jestli lze smazat. (Musím být přihlášen? Musím sedět u stejného počítače? Lze registraci zrušit? Jak dlouho tam soubory zůstanou?)

3. Kontakt. Ne políčko, ale reálného člověka nebo firmu. Jinak je to naprosto nedůvěryhodné.

Ještě doplním:
4. Sezení překládáš, proč ne drag&drop?
5. Proč není přeložen název stránky „Terms of use“?
6. Jednou je to „web nahraj.to“, podruhé „stránka nahraj.to“, dále jen „nahraj.to“. Ujednoť si terminologii.
7. V podmínkách použití máš věty jako „Nahraj.to nic nezaručuje…“ – pochopitelně, kdo nebo co je „Nahraj.to“? Stránka, firma, ty, skupina lidí?
8. Na stránce o ochraně soukromí a v kontaktech jste to vy, kdo bude zkoumat a kdo bude rád číst – kdo jste „vy“? (Kolik vás je? Nemykáš si?)
9. Zkontroluj si pravopis. Chybí ti tam několik čárek a velké písmeno při vykání. Čeština požívá zvratná zájmena: informace lidé neposkytují Vaše, ale Své.


Hodně štěstí při provozu služby a zakládání nových.

Profil *
Trejpa:
2,3. Něco doplním, vlastní údaje na stránky, kde to má smysl dávám, zde to smysl nemá - kdo moje údaje vyloženě potřebuje může si o ně napsat, ale také si chráním svoje soukromí - tohle není eshop, nebo jinak komerčně založená stránka
4. Drag&Drop bude zažitější než kterýkoliv překlad, myslím, ale nedělám si iluze, že většina lidí beztak neví o co jde. Nepřeložené "session" znají leda programátoři, proto mi přišlo vhodnější udělat překlad.
5. Opraveno, díky.
6,7,8,9. Správné připomínky, všechny texty jsou převzaté z předchozí verze pár let zpět, kdy jsem je ještě měl chuť řešit. Až budu mít zase chuť a volnou chvíli tak je možná opravím, nicméně není to věc na které služba stojí a padá... Nebo znáte nějakého levného korektora?
imploder
Profil
Darker:
To je hustý :D
Souhlas. Takhle dobře řešené vybírání souborů jsem neviděl zatím u žádného hostingu. Stejně tak je krátký odkaz je rozhodně +.

Ty políčka (HTML, Forum, Odkaz) bych dal pod sebe a udělal je širší, aby byl celý kód vidět. Bylo by to přehlednější.

Mělo by na hlavní stránce být jasně napsané, že ty soubory po nahrání budou veřejné. Takhle by to mohl někdo nevědomky používat na soukromé posílání souborů (jako uschovna.cz) a pak by se divil.

Amunak:
Mně to ve Fedoře to funguje (Fedora 14, GNOME 2.32).
habendorf
Profil
Pod drag&drop by mohla být větší mezera, vybrané soubory se na to příliš lepí. "Vybrat soubory" by se mělo chovat jako odkaz, ale to už tu myslím zaznělo. Jinak je to velmi jednoduché a tudíž pěkné :o)
Darker
Profil
Zakaž přetažení složek, a nebo umožni jejich nahrátí. Pokud tasm natáhnu složku, nahrávání se úplně zablokuje.

Profil *
Tak jsem přidal takovou malou kravinku - Chrome extension, který přidá do kontextového menu kdekoliv nad obrázkem odkaz upload na nahraj.to (odkaz je vespod)

Darker: bohužel vím a není to v mojich silách opravit

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0