Autor Zpráva
michal novak
Profil *
Ahoj,
Mohu poprosit o ohodnocení použitelnosti stránek? Potřebuji vědět, co mám upravit, kde mám nějaké nedostatky. Tento odkaz jsou moje stránky novak-michal.wz.cz


Díky
Jostram
Profil *
OK, dáme se do toho.

Stránky:
* Design se mi celkem líbí, jediná věc (ale to je kvůli wz) je ta reklama tam. Nahoře je toho moc..
* Vyhledávání - na to, abych vyhledal něco v Googlu rozhodně nepůjdu na vaše stránky ;) Udělejte z toho vyhledávání v rámci webu.
* To BlueBoardí počítadlo klidně dejte pryč. Většinu návštěvníků naprosto *nezajímá*, kolik lidí je právě online, ani kolik jich bylo online ten den/týden... To může zajímat leda vás a nesmusí to zabírat cenné místo na stránce (a zdržovat načítání víc, než je nutné)
* na stránce autori.html máte kotvu #autori.html, u které nechápu význam a překlep:
s/popř. nečitelné zprávy čs nemám!/popř. nečitelné zprávy čas nemám!
* Sekce Stahujte: Co stahujte? Vymyslete nějaký default text než jen "Není k dispozici". Další věc - to "*)" rozhodně nepatří do titulku bloku
* Ještě bych se zeptal - o čem ty stránky mají být? Blog? Nějak jsem to z obsahu nepochopil.

Diskuze:
* CAPTCHA typu "Opište: FqZ26", kde text FqZ26 je obyčejný text je *k ničemu* a jen to zytečně opruzuje.
* Grafická podoba diskuze by chtěla trochu učesat.
* Když už tam máte "Omezení na 1000 znaků", tak tam dejte i nějaké počítadlo, aby uživatel tak nějak věděl, kolik mu zbývá.
* ^- S tím soubisející - na co tam to omezení máte? Zas tak malý prostor (20MB pro MySQL) tam není.
* Bylo by celkem příjemné mít něco jako "Náhled příspěvku" - něco jako je i zde
* Projděte si popisky a poopravujte věci typu "*Název téma:"
* Možná nějam pod formulář napsat, že pole s hvězdičkou jsou povinná, nebo odebrat tu hlášku "[nepovinné]"

Jinak hezké stránky - obzvášť pokud není tvorba webů vaší specializací. Přeji hodně štěstí do začátku.
margin
Profil *
Nepodtrhávej nic, co není odkazem, ani "Vysvětlení motta:".
TomasJ
Profil
michal novak:
*Co mám hodnotit?
Crystlix Free web templates sponsored by Exclusive Website Templates From TemplateMonster.com

© 2011 Michal Novak
*Pokud se nepletu, je stále rok 2010. Na stránce Autoři je pak © 2010 My Name.

Stránky pro mne jednoho z nejlepších českých tvůrců stránek pro začínající tvůrce stránek.
*Používej interpunkci! Tvé věty nedávají smysl. Napsal bych spíš:
Stránky, podle mě, jednoho z nejlepších českých tvůrců, pro všechny, kteří se zajímají o tvorbu www stránek.

*Ty reklamy od WZ ti kazí vzhled (posune se stránka a to co má jako border u hlavičky dělat stín, je vidět plnou barvou. Zkus si vytvořit nějaký script, který ty reklamy zneviditelní, nebo přímo smaže jejich obsah. Já si takový script udělal. Možná tě trochu nakopne.
function Adverts(){
var e=document.getElementsByTagName("div");
var i=0;
while(e[i]){i++;}i--;
return e[i].innerHTML="";
}

Tohle smaže obsah posledního <div>u. Ty bys to mohl udělat na obsah prvního a druhého <script>u v <body>.

*Několikrát se mi místo stránky zobrazilo:
HTTP/1.1 304 Not Modified Date: Mon, 29 Nov 2010 16:01:38 GMT Server: Apache Connection: Keep-Alive Keep-Alive: timeout=6, max=49 ETag: "b8551b6f-20a8-b28d34c0" a nahoře i dole byla reklama.

*Při kliknutí na jinou stránku než je Home, mi zmizí tlačítko Diskuse.

*Patička první, tj. patička, kde je uvedeno tvé jméno, je až nepěkně oddělená od položek na stránce (např. "Hezká větiška").
Jestli jsi vyučen, nepoužívej ty zdrobněliny, které se používají pro malé děti. Spíš bych tam dal "věta","větička" apod.
michal novak
Profil *
Díky moc za příspěvky. Cokoli mi chcete ještě poradit, napište to do klidně i do mojí diskuse, díky. Přijímám další kritiku dále.
michal novak
Profil *
Ano, jde o takový web blog. Problém je v tom, že většinu pokročilých věcí mám z jiných webů, kde to autor nabízí. Zrovna ta diskuse je PHP, které se teprve učím. Ostatně jsem rád že je vidět alespoň snaha.


To uznáte všichni
JaySee
Profil
No taky bych něco přisypal.

1) kódování - ta free šablona si nějak nepotykala s českými znaky. Mám takové divné tušení, že to bude tím, že vůbec není deklarace znakové sady v hlavičce!
2) <meta name="description" content="..." /> - co to je za popis stránky? Třítečkoň obecný?
3) Při výpisu článku jsou použity ty default class="article" ... nechápu proč? Vypadá to divně a matoucně.
4) Ty různé popisky tlačítek jako ten link nahoru na stránku "Bacha tohle vrací do hlavičky, teda nahoru " to je fakt *******
TomasJ
Profil
michal novak:
Vůbec jsi neposlechl mé rady a z nechápající věty jsi udělal nesmysl.
Podle mě, jsou to stránky určené hlavně začátečníkům. Osobně jsem s nimi spokojen, stránky mi pomohli. Tím že pracoval u několika... To jen tak začneš bez uvedení o koho jde, popisovat osobu?
Stále jsi nic z těch bodů, mnou postnutých (těch které se týkají tvých nesmyslů a problémů na webu) neopravil.
michal novak
Profil *
S tím zneviditelněním si prosím přečti následující odkaz, podmínky pro reklamu.

Osobně to chápu tak, že skrytí reklamy je porušení pravidel hostingu.
michal novak
Profil *
Jostram:
Nic proti, ale to počitadlo není BlueBordí, ale Toplisťácký.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0