Autor Zpráva
TomasJ
Profil
Zdravím, prosím o zhodnocení mé osobní stránky http://www.tjiricek.hys.cz
Děkuji.
Darker
Profil
Gramatika:
1. žena s malým „ž“.
2 Mezi slova „1. rokem“ dej nedělitelnou mezeru.
3. „introvert“ se píše s malým I.
4. „lehký pesimista a netrpělivý.“. Špatný slovoslet. Možné variace:
- „lehký pesimista a netrpělivý člověk.
- „netrpělivý a trochu pesimista.
5 „rokuToť“ Vypadla ti tečka a mezera.

Design:
1. Pěkně sis poradil s bannerem od Endory. To se mi líbí.
2. Moc velké rozlišení obrázku v záhlaví.
3. Chybí ikona.

Jinak tam nic nemáš.
TomasJ
Profil
Darker:
Díky za postřehy :)
Jen tak mimo (slovoslet? :D)

2 Mezi slova ‚1. rokem‘ dej nedělitelnou mezeru.
A to se prosím dělá jak?

1. Pěkně sis poradil s bannerem od Endory. To se mi líbí.
No jo, ale funguje jen při zapnutém JS a to je škoda. Dal by se nastylovat i v CSS ale mění class. Mohl bych to nastylovat pro 2 class, jelikož se mění jen 2, jenže zaseněkdy nemusí mít class vůbec.

2. Moc velké rozlišení obrázku v záhlaví.
Obrázek myslíš fotku nebo logo?

3. Chybí ikona.
Musím nějakou ještě vymyslet, žádná mě nenapadá

Jinak tam nic nemáš.
No v novinkách mám, že obsah doplňuji. Dnes jsem teprve dopsal aspoň stránku O mně. Musím se ještě šprtat Právo :(

A co vzhled celkově?
Darker
Profil
TomasJ:
slovoslet
Ano. To je něco jako syntaxe.

nedělitelnou mezeru
 

jen při zapnutém JS
Kdyby sis pořádně přečetl smluvní podmínky, zjitil bys, že existuje speciální tag (asi <endora>), který vloží banner tam kam ho dáš. Aspoň vidíš, proč tyhle věci číst.

logo
To.

A co vzhled celkově?
Říkal jsi, že to nemáš celé, tak se neptej na celkový vzhled.
TomasJ
Profil
Darker:
Jo ale to je slovosled ne "slovoslet"...

&nbsp;
díky, neuvědomil jsem si, že toto je nedělitelná mezera...

Říkal jsi, že to nemáš celé, tak se neptej na celkový vzhled.
Vzhledově to mám celé, ale obsahově mi chybí 2 stránky...
yFang
Profil
TomasJ:
V kódu vkládáš blokové <div>y do řádkových <span>ů, to se nedělá.
Při kliknutí na jakoukoliv stránku v menu leze obsah ven z toho boxu. (FF 3.6.12)
Hlavička nemá textovou náhradu, takže s vypnutými obrázky / pokud se obrázek nenačte není vidět nic.
Ty odkazy v obsahu mi svou výrazně odlišnou barvou trochu připomínají takové ty reklamy v textu.
Jinak postrádám účel tohoto webu, kdo je cílová skupina?
TomasJ
Profil
yFang:
V kódu vkládáš blokové <div>y do řádkových <span>ů, to se nedělá.
OK, nahradím spany za divy.

Při kliknutí na jakoukoliv stránku v menu leze obsah ven z toho boxu.
Já si s tím teď ještě hrál, takže zkus teď jestli to znovu přetéká box. Mám taky FF i IE, tam to nedělalo tak to prosím zkus znovu.

Jinak postrádám účel tohoto webu, kdo je cílová skupina?
Prostě osobní web, bez účelů, pro osobní uspokojení :)
Petr ZZZ
Profil
TomasJ:
Kontrast mezi pozadím a písmem mi přijde příliš nízký (ta modrá mi připadá moc tmavá jako pozadí černého písma).
V IE6 je to nějaké rozhozené.

Jo ale to je slovosled ne "slovoslet"…
Asi půjde o to, zda ta slova po sobě následují, nebo zda se slétla z širého kraje na křídlech motýlích. :)
TomasJ
Profil
Petr ZZZ, yFang, Darker:
Upraveno: http://www.tjiricek.hys.cz/ - přidána ikona, opraveny Darkerovy nalezené chyby, změna odlišení odkazů, změna barvy textu. Co vy na to?

V IE6 je to nějaké rozhozené
Asi mi u doctype chybí ta adresa (ne asi, ale určitě). Kde ji prosím seženu?
Tak doctypem to není... Je tam chyba pro IE 6... Jenže to bych musel optimalizovat pro IE 6 od začátku, a já si říkal že už ho nikdo nemá... Nicméně myslím, že osobní web není třeba optimalizovat pro 6ku. Ale dělat pro firmu, tak je to nezbytné...
Petr ZZZ
Profil
TomasJ: „Kde ji prosím seženu?

Já mám na stránkách toto:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
       "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

Špatně to není, ale lidi, kteří tomu na rozdíl ode mne rozumí, říkají, že ta adresa (= druhý řádek) tam je zbytečná. Na Chamurappiho stránce si můžeš nastudovat funkční šablony. Myslím si, že to budeš mít rozhozené z jiných důvodů než kvůli chybějící adrese.

Tak´s byl rychlejší.
TomasJ
Profil
Petr ZZZ:
Aspoň trochu jsem optimalizoval, snad je to lepší. Podívej se. Já se díval přes IE tester a je to mnohem lepší, akorát zas problém že menu už není vprostřed. Ale tak snad se kvůli tomu nikdo nezblázní...
pavuk
Profil
Darker:
Nemýlíš se, reklamu vkládanou Endorou lze nastylovat pomocí tagu <endora>, kterej vložíš na chtěný místo
TomasJ
Profil
Paráda, aspoň nějaký úspěch. Díky :)
margin
Profil *
Petr ZZZ:
lidi, kteří tomu na rozdíl ode mne rozumí, říkají, že ta adresa (= druhý řádek) tam je zbytečná.
Někdy ta adresa důležitá je a někdy je zbytečná. V případě HTML Transitional na přítomnosti nebo nepřítomnosti URL rávisí vykreslovací režim prohlížeče..
TomasJ
Profil
Tak jsem web upravil. Co na něj říkáte? http://www.tjiricek.hys.cz/
+ Endora už je přes CSS pomocí tagu <endora>.
+ Novinky konečně fungují jak mají, při vypnutém JS se nastaví na zobrazené, i když je v cookies uloženo skrytí.
+ Lepší zobrazení pro IE 6
Petr ZZZ
Profil
margin:
Aha, díky. Já věděl, proč píšu, že tomu nerozumím. :))
TomasJ
Profil
Petr ZZZ:
Už se ti zobrazuje web lépe než předtím? Ta tmavá, ty máš CRT monitor? Mně se to takhle zobrazuje na školních PC kde je jsou staré monitory CRT
Petr ZZZ
Profil
TomasJ:
Ano, je to lepší, konečně mi tam zmizel horizontální posuvník. Ještě jsem zkusil CSS upravit takto:

#footer { 
position:relative; 
bottom:10px; 
width:100%; 
background:#dfdfdf url(../images/footer.png) no-repeat bottom; 
float:left; }

Vyhodil jsem tedy height a dal bottom:10px. V IE6 pak patička vypadá líp; jak vypadá jinde, nevím.

Ještě to chce vyřešit poslední řádek textu ("Toť o mně asi vše"); tomu taky půlka (horizontálně) chybí; to možná taky bude nějaký bottom nebo height. A nahoře je světle šedá mezera mezi nadpisem "O mně" a obrázkem kulatých rohů.

Ta tmavá, ty máš CRT monitor?
Koukám na to z notebooku, myslím že na katodovou trubici je moc placatý. :)
TomasJ
Profil
Petr ZZZ:
Takže ty čáry jsem vyřešil background-position:bottom; a to pozadí, jak říkáš akorát jsem smazal i bottom:10px; Koukni a teď by to mělo být mnohem lepší pro IE 6 http://www.tjiricek.hys.cz/
Darker
Profil
TomasJ:
Za obsah vložený jinými uživateli autor neručí.
Myslím, že by ti to neprošlo.
TomasJ
Profil
Darker:
Mám tím na mysli nadávky, atp. v návštěvní knize.
Petr ZZZ
Profil
TomasJ:
akorát jsem smazal i bottom:10px;
No a právě proto chybí kus patičky, jak už jsem psal [#18]. Nahoře už je to lepší, ale ještě to není úplně ono. Zkus to vyladit pomocí http://browsershots.org/ (nejsme na čatu ;-).
TomasJ
Profil
Petr ZZZ:
A co máš za IE? Já mám IE Tester a všude je to správně.
Jediné co není správně je to logo. To má být s průhledným pozadím.
EDIT: Průhledný pozadí už je.

Darker:
> „Za obsah vložený jinými uživateli autor neručí.“
> Myslím, že by ti to neprošlo.

No a myslíš že by se to dalo nahradit textem, který by "prošel"? Nějaký nápad?
marek094
Profil
Odpovídám Tomasovi:

> Dal bych reklamu dolů... Někdo si to může splést s menu.
> Menu by mělo být výrazné, je divně černé (spojil bych ho s hlavičkou)
> http://www.tjiricek.hys.cz/?p=gbook - to není pěkné působí to zvláštně i pro vyhledávače. (Mod rewrite)
> Design smutný, neupoutá - musí upoutat, když nepoutá text - jak ta minulého desetiletí.
Petr ZZZ
Profil
TomasJ:
A co máš za IE?
Jak už jsem psal. Takový ten, co mi ukáže celý svět a dokonce extraterestrické světélkování. ;-)
Dodatek: ↓ IE6
TomasJ
Profil
Petr ZZZ:
Já vím, že tě čeština baví. Jen mě zajímá, v jakém prohlížeči je to špatné... Já se koukal od IE 5.5 až po IE 8 a ve všech IEčkách v pohodě. Na začátku jsi psal "IE 6" jenže já už v IE žádnou chybu nenalezl... Proto se ptám :)

EDIT: Už to mám opravené, konečně vím co jsi myslel (problém byl, že já neměl scrollbary, protože se mi stránka vešla bez scrollování a půlka patičky se zobrazovala při vertikálním scrollu) :)
TomasJ
Profil
marek094:

Dal bych reklamu dolů... Někdo si to může splést s menu.
Já myslím, že si to nikdo s reklamou nesplete. Je taková nenápadná a na obvyklém místě reklamních lišt.

Menu by mělo být výrazné, je divně černé (spojil bych ho s hlavičkou)
No mně se menu líbí, vím, že u některých monitorů může být tmavé. Asi hover efekt nahradím světlou a ne tmavou. Spojovat ho nebudu.

http://www.tjiricek.hys.cz/?p=gbook - to není pěkné působí to zvláštně i pro vyhledávače. (Mod rewrite)
Jak jsi to myslel?

Design smutný, neupoutá - musí upoutat...
Jsem si vědom, že design není "dokonalý" pro všechny. Některým lidem se líbí, některým ne. Já chtěl vědět názor tady z diskuze. Na grafiku jsem se zatím nic moc nedozvěděl. Chtělo by to lepší web, jenže mi chybí ta představivost, díky které nejsem schopný udělat graficky dokonalý web.

Děkuji za reakce :)

EDIT: Omlouvám se za DP, zapomněl jsem na 'Změnit' a smazání nejde.
Darker
Profil
Už se rěším až doděláš tu návštěvní knihu. Nezapomeň pak dát vědět :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0