Autor Zpráva
wizard
Profil
Ahoj, chci se zeptat na názor na stránky www.sourcer.cz

Zajímá mě především názor na design, vím, že některé linky nikam nevedou (zatím). Vím, že chybí tiskový styl, atd.

Moderátor Str4wberry: Každé téma musí být nadepsáno názvem či adresou webu (či jiným charakteristickým unikátním rysem). Titulek „portfolio webdesignera“ to moc nesplňuje.
xmark
Profil
Vidím správně, že je to jedna stránka? To toho moc není.

1. "s" ve čtverečku mi jako logo moc srozumitelné nepřipadá.
2. stránka je zbytečně široká. Budeš mít na všech stránkách tolik obsahu, aby ta šířka měla opodstatnění?
3. obyč text je dost malý a v kombinaci s kurzívou je únavné ho číst
4. nadpisy "reference" atd.. jestli chceš, aby to nebylo vidět, udělej to rovnou černou barvou
__construct
Profil
Design je celkom pekný, podobne ako xmarkovi mi vadia tie tmavé podnadpisy. Čo sa týka kódu tak tu sa musím pozastaviť a nedá mi nerypnúť si - na čo HTML5 keď nevieš ako ho použiť? Prečo <div class="span-3">… atď keď HTML5 je má tagy ako section,nav,aside a iné? JavaScripty sa dávajú na koniec dokumentu pokiaľ nepotrebuješ spracovávať dokument pred vykreslením (nie je Tvoj prípad)
A ešte k blogu - angličtina asi je Tvojou silnou stránkou :
Na internetu se pohybuji jako sourcer (z anglického source – kód a sorcerer – kouzelník).
source nie je kód ale zdroj; kód sa povie code :-)
Pokiaľ si pamätám, tak blog na Wordpresse by mal mať niekde poznámku, čím je poháňaný.
ninja
Profil
Design pěkný.

Napadlo vás, že by stránky mohli být alepsoň trochu čitelné i bez obrázků?
wizard
Profil
xmark:
2. v tuto chvíli se domnívám, že ano... ale změnit se to může
3. s tím bojuji pořád, když to zvětším, tak to na jiném rozlišení/velikosti/rozteči bude vypadat blbě
4. o tom vím, pořád zvažuji zda to nechat takto neviditelné nebo na to navěsit nějaký efekt nebo to udělat normálně kontrastní

__construct:
Proč HTML5? Proč ne? Hlavička je datově menší, srozumitelnější. A podporou nových tagů si nejsem jist (moje neznalost).
Source - kód je myšleno jako zdrojový kód :)
S tou poznámkou o Wordpressu jsi mě dostal, prostuduju to

ninja:
Bez obrázků web vypadá jak v mlze :) Ale neuvažuji o nějaké optimalizaci. Přecijen prodávám design a služby, které jsou vidět...

Díky všem za názory.
wizard
Profil
Ad Wordpress: http://wordpress.org/support/topic/wordpress-copyright
xmark
Profil
wizard:
když to zvětším, tak to na jiném rozlišení/velikosti/rozteči bude vypadat blbě

Naopak. Bude se to líp číst a bude to i moderněji působit. Toť můj názor. Zkus to - udělej kopii té stránky s větším textem a nech si to tady okomentovat.
Petr ZZZ
Profil
wizard:
prodávám
• Právě. Zákazníkům bys měl prodávat weby, které jsou i bez obrázků přístupné. ;-)
• V IE nelze měnit velikost písma.
• Reference jsou skutečné? Jen namátkou autokotvald.cz vypadá úplně jinak než reference autokotvald na tvé stránce. To samé enhancr.com (na víc jsem se nedíval). Proč vlastně reference na tvé stránce klikají zpět na tvou stránku místo na reference? Autokotvald má mimochodem problém s diakritikou v <marquee>.
• Zabýváš se optimalizajcí? :)
TomasJ
Profil
wizard:
Nechápu proč máš tak strašně velký obrázek na pozadí ( http://www.sourcer.cz/css/img/bg.jpg )
V FF máš u služeb onmouseover efekt, v IE nefunguje.
Při vypnutých obrázcích, absolutně nečitelné, nepoznám o jakou stránku jde.
S obrázkama celkem pěkné.
__construct
Profil
wizard:
To s tým Wordpressom máš pravdu - neviem či zmenili licenciu, alebo som si ho s niečím pomýlil.
A podporou nových tagů si nejsem jist (moje neznalost)
Napr. tento web (narýchlo vygooglený) sa mi zobrazuje správne aj v IE6 a používa HTML5 tagy.
Source - kód je myšleno jako zdrojový kód :)
Source vždy znamenalo a znamenať bude zdroj, mýliš si to zo source code - to je zdrojový kód :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0