« 1 2 »
Autor Zpráva
Manacho
Profil *
Prosím o kritiku a zhodnocení webu www.mystudio.cz.

Díky za jakékoliv nápady. Nešetřete mě!
DJ Miky
Profil
- Logo není klikací.
- Nadpisy nevypadají bez Flashe zrovna čitelně.
- Písmo v patičce je na můj vkus moc tmavé.
- Odkaz "kdo jsme" na hlavní stránce nefunguje.
- S vypnutými obrázky toho zrovna moc vidět není...
- Hover efekt v menu se mi zdá trochu přeplácaný (ztučnění + glow efekt na textu i ikonce?)
- Fialová barva na modrém pozadí mi tolik nesedla, ale červená na modré mi už trhá oči.
- Jezdící menu mě po chvíli začalo celkem otravovat, uvítal bych možnost ukotvení.
TomasJ
Profil
Souhlasím na plné čáře s DJ Miky + proč máš nadpisy stránek Flashem?
Manacho
Profil *
DJ Miky:
Dík moc, podíval ses na to podrobně, hodně věcí jsem na stránkách opravil.
- Bez nainstalovaného fleše se nadpisy zobrazí normálně, jenom když máš nainstalovaný nějaký flash blocker tak se to rozhodí. Dříve jsem si toho nevšimnul, díky. Opravit to bohužel nejde, flash blocker nedá žádnou informaci o tom, že je flash blokován a nedá se to ošetřit. Návštěvníků s flash blockerem tam bude hádám málo, takže pro mě výhody převyšují nevýhody a zatím to nechám tak.
- S vypnutými obrázky já popravdě vidím úplně vše. V čem vidíš problém? Všechno krásně čitelné, možná ještě lépe než s obrázky. Všechny alty vyplněné...

TomasJ:
Nadpisy flešem mám jednoduše proto, že to je tak hezčí. Velký nadpis jakýmkoliv fontem je zubatý. Fleš mi zajistí vyhlazení a speciální efekty.
TomasJ
Profil
Manacho:
No dál jsem pak nerozeznal odkazy dole v patičce. Nějak je podtrhni a změň barvu aby byly jednoznačně identifikovatelné.
Spectator
Profil
Manacho:
Mě osobně, po celou dobu návštěvy, vadil ten kruh s referencemi. Ze začátku jsem se snažil s ním otáčet já, pak jsem měl pocit, že se nějak seká a má dlouhou odezvů, následně mi došlo, že se otáčí sám a to dost divně. Po delší době pobytu na stránce mě už dost prudil samovolným pohybem, který je dost výrazný.
Matess
Profil *
Manacho:
Mě se nelíbí že když roluji stránku, tak se menu posouvá trhaně (nejede to plynule).
Mám Firefox 3.6
Manacho
Profil *
TomasJ:
Ono ty odkazy jsou v patičce jsou nevýrazné záměrně, ať to návštěvníka neruší. Ten, kdo hledá jiný odkaz si to tam stejně najde, ten kdo to nehledá toho to nenapadne na to klikat.

Spectator:
Dobrý postřeh, přidám do toho fleše nějaké tlačítka na ovládání/pozastavení kruhu. Díky

Matess:
To je divné, mám to otestované ve všech prohlížečích včetně FF 3.6 a na pomalých počítačích, nevím v čem by mohl být problém. Možná to není ani tak trhané jako spíše že se to posouvá se zpožděním, to byl záměr, ale možná to ještě přehodnotím, více lidí mi říkalo že to je spíše rušivé.
Tori
Profil
Manacho:
Zajímavý efekt na této stránce:
Když rozbaluju/sbaluju některý blok textu, tak pokud po kliknutí nepohnu myší dokud se nezastaví rolování, zůstane odkazu více/skrýt bílá barva. Týká se to pouze odkazu u nadpisu - odkaz "skrýt" uvnitř bloku se chová očekávaně.
Manacho
Profil *
Tori:
Vskutku, dělá to v IE. Zajímavé, ale řešit by to šlo dost špatně. Není to nějak závažné naštěstí :)
Manacho
Profil *
Spectator:
ten kruh s referencemi. Ze začátku jsem se snažil s ním otáčet já, pak jsem měl pocit, že se nějak seká a má dlouhou odezvů, následně mi došlo, že se otáčí sám a to dost divně. Po delší době pobytu na stránce mě už dost prudil samovolným pohybem, který je dost výrazný.
Kruh s referencemi už je vyladěný. Nyní s ním můžeš otáčet i sám a dá se pozastavit, aby "neprudil" svým výrazným pohybem :)
Spectator
Profil
Manacho:
=)
TomasJ
Profil
Manacho:
Nelibí se mi, že je sekce Reference tak dlouhá. Hodilo by se stránkování a nebo udělat ke každému obrázku ještě tlačítko na zobrazení/skrytí informací...
Krakatoa
Profil
Manacho:
- web vytěžuje sempron 1.5 GHz na 100% -> okamžitý zákaz flashe a javascriptu
- točící se reference ve flashi se sice dají obdivovat tak 5 až 10 vteřin, zbytek času budou určitě obtěžovat, proč je dávat navíc na každou stránku? Stačí na úvodní a volil bych něco decentnějšího, to je ale věc názoru a vkusu.
- bez flashe a javascriptu se mi web docela líbí, ale je tam hodně ukecávacího textu, prostě násilný útok na získání zákazníka, řekl bych, že zákazníka zajímá třeba to aby byl vkus referencí stejný s jeho vkusem, cena a schopnosti udělat to, co chce, atd. Volil bych něco neutrálnějšího, mám z textů divný pocit.
- co se používá za CMS? Proč to tam neuvést? Pokud svůj, co tak ukázat demo?
- zaben.net ... nemá být náhodou zaben.cz? Na stránce ceník dole. Klikl jsem přesměrovalo mě to kamsi do ... brrr, špatný pocit.
TomasJ
Profil
Krakatoa:

Ty nečteš a ani nesleduješ ...
Kruh s referencemi už je vyladěný. Nyní s ním můžeš otáčet i sám a dá se pozastavit, aby "neprudil" svým výrazným pohybem :)
Manacho
Profil *
TomasJ:
Nelibí se mi, že je sekce Reference tak dlouhá
To jsem původně zamýšlel cíleně, aby to na návštěvníka působilo, jakože je tam těch referencí hodně. Zkusím popřemýšlet nad nějakým postupným rozklikáváním.

Krakatoa:
web vytěžuje sempron 1.5 GHz na 100%
Už jsem zkoušel nějaké optimalizační zásahy. Díval jsem se na pomalém počítači, bylo to použitelné (i když byly lehce znatelné sekavé pohyby). Přiznám se, že na vytížení procáku jsem moc nekoukal. Promyslím ještě další optimalizace, jako třeba snížení kvality filtrů nebo FPS.

točící se reference ve flashi ... proč je dávat navíc na každou stránku?
Zajímavá myšlenka. To mě popravdě nenapadlo a určitě se nad tímhle zamyslím. Na druhou stranu bych ale nechtěl, aby zákazník flešík neviděl, pokud přijde rovnou na nějakou podstránku třeba z vyhledávače.

zaben.net ... nemá být náhodou zaben.cz?
Super, to byla chybka, opraveno, díky za postřeh!
Krakatoa
Profil
TomasJ:
Já čtu a sleduju! To, co jsem napsal, platilo pro kruh po úpravě. Jen jsem nějak pozapomněl využít možnost pozastavit točení, fain, dá se to zastavit (to šlo i před tím), ehm jsem v tomto směru zaujatý, nemám takové podobné kolotoče a všechny podobné blbosti (posuvné menu atd.) na webu rád. Ale procesor mi to vytěžuje na 100% i tak. To je jako normální, aby web vytěžoval 1.5 GHz procesor na 100%? Vytíží to jen v případě zobrazeného kolotoče, když odroluju dolu, tak je vytížení nula nula nic, není ten kolotoč nějak špatně napsaný? Proč to vytěžuje i když je to pozastavené? No chápu, mám slabý PC, no ale i tak. Každopádně jak jsem už psal, zakážu flash a javascript a za mě spokojenost, až na tu agitku.
Ne že mně budeš psát, že tam je zaben.cz a ne zaben.net ... čtu a sleduju :-)

Edit:
Manacho:
Já to psal eště před tím než jsem viděl tvůj příspěvek. Jo a já píšu jen svůj názor, je jasné, že každému se líbí něco jiného. A jsem aspoň rád, že jsem pomohl s opravou odkazu :-)
Witiko
Profil
V době HTML5 a Canvasu beru závislost stránek na pluginu Flashe bez jakéhokoliv fallbacku jako mírnou lenost a nedostatek.
Mistr
Profil
Manacho:
(1) Mezi částkou a symbolem měny vynechej místo. Viz první oddíl v části Podle čeho vybírat tvůrce webových stránek?
(2) Pokud již pro větší přehlednost rozděluješ tisícové částky do podoby například 30 000, zajisti si (nezlomitelnou mezerou), aby se Ti číslo v té mezeře nerozpadlo na dva řádky.
(3) Je profesionálně nutné mít pod menu tím titěrným písmem uvedenou spoustu odkazů?
(4) V referencích si oprav u sboru dobrovolných hasičů jejich obec působnosti na Nová Ves.
(5) Skutečně jste - alespoň jak uvádíte v referencích - dělali webové stránky pro obec Žaběň?
joe
Profil
Stránky se mi vůbec nelíbí. Snad ani nevím co bych zlepšoval, chtělo by to předělat celé kompletně. Nelíbí se mi ani použité písmo, nehodí se mi pro takový web., ale když to tak máš, dobře, budu to hodnotit jak to vidím.
Hlavička, pěkný "efekt", ale graficky není doladěn. Nevhodný stín (mj. proč ho mají všechny obdélníky, možná bych ho dal jen tomu hlavnímu uprostřed a pak těm vedle něj. Použitá barva druhé strany úplně bije do očí, chtělo by to tmavší barvu.

Animace je navíc trhaná a nepůsobí pěkně. To je bohužel nevýhoda takových flashů či JS nebo přes co to tam je udělané (otevřeno v Opeře).

V levém menu je dost dobře možné, že v prohlížečích na Linuxu text přeteče, zobrazují trošku širší písma. Označení pro hover a aktivní se mi také příliš nelíbí, světlý stín text akorát rozostřuje. Osobně nedávám nikdy pro hover změnu na tučný font, text pak skáče a je mi to nepříjemné, to je ale jen můj názor (samozřejmě, že to jde takové uskakování textu doladit, ale kdo by se s tím dělal, že, když to jde i lépe - bez něj).

Když kóduji nějaké stránky, dbám na to, aby prvky byly tam, kde opravdu mají být. Proč položky z menu přesahují rámeček? Proč není menu natahovací? Proč v případě delšího textu v jedné položce menu text překrývá položky pod ní? Menu je prostě odfláknuté.

A ani obsahová část mé hodnocení nevylepší. Použití dalšího efektu pro nadpis, který snad není nikde jinde (nevidím ho), je pro mě nepochopitelné. Text referencí je nalepen na sobě - horší čitelnost. Po rozkliknutí reference se otevře něco jako lightbox, kde není žádný titulek a já nevím jakou referenci právě prohlížím - zásadní chyba - uživatel neví kde je. Mohl by tam být i přímo odkaz pro otevření funkčního webu (v tom okně s větším náhledem).

A dle mého názoru text na této stránce neodpovídá skutečnostem, čímž nechci nikoho urážet, ale jen se mi nelíbí takové psaní, když ani vlastní web studia není dostatečně kvalitní. O webech v referencích by se dalo spekulovat...

Celkové shrnutí - mě by takové stránky nepřesvědčily a šel bych jinam. *

EDIT: * Referencí hodně, ale všechno mi připadá jako weby tvořené tak před deseti lety. Já bych změnil grafika.
Manacho
Profil *
Mistr:
Díky za upozornění na překlepy, už je opraveno :) Ad 3) to je běžný linkbuilding, nenapadá mě kam jinam to dát. Obecně zpětné odkazy mají svůj význam. Zkus vygooglit k čemu to je.

joe:
Animace je navíc trhaná a nepůsobí pěkně.
Pracuju na optimalizaci. Jelo mi to celkem solidně na 8 let starém notebooku, ale stěžovalo si na to více lidí, budu se snažit to ještě nějak odlehčit.

Proč položky z menu přesahují rámeček? Proč není menu natahovací? Proč v případě delšího textu v jedné položce menu text překrývá položky pod ní? Menu je prostě odfláknuté.
Tohle tvrzení mi přijde trochu přehnané. Testoval jsem to na XP (IE6-8, FF, Opeře, Safari, Chrome), na Linuxu (FF, Konqueror, Opera, Chromium) a na Macu (Safari, Camino, FF, Opera) a nikde mi nic z menu nečouhalo a ani se nezalamovalo. Mohl bys mi přiložit screen? To snad jedině že bys měl nativně nastavený nějaký větší font.

když ani vlastní web studia není dostatečně kvalitní
Tak s tím nemůžu souhlasit. Možná máš trochu pozměněné vnímání kvality :) Sepiš si na papír, co je potřeba pro dosažení kvality, odkud a jací návštěvníci tam chodí a co je pro ně podstatné. Možná, jak se vžiješ do těch lidí, uvědomíš si další skutečnosti.
panther
Profil
Manacho:
To snad jedině že bys měl nativně nastavený nějaký větší font.
ano, naprosto standardní akce s prohlížečem. Např. na podstránce http://www.mystudio.cz/garance-kvality - první! zvětšení písma při hoveru v menu. U profesionální firmy by se tohle stávat nemělo.
joe
Profil
Manacho:
Kvalitu mám nastavenou dost vysoko, a tak má práce vypadá a snažím se o to. Nemůžu za to, že ostatní si myslí jak jsou na tom dobře a ...

Neber to jako výsměch, ale dobré rady jak a v čem by se práce měla zlepšit.

Nevím jestli teď momentálně někde něco přetéká nebo ne. Na tom nezáleží. Stačí si otevřít web ve Firefoxu, spustit Firebug a najet na položku menu. Vyznačí se průhledně ta část, kterou na stránce položka zabírá. A tato část přesahuje a to je chyba. Stejně tak si do položek můžeš napsat jiný text než ten, který tam je teď. Napiš tam delší a uvidíš co se děje. A to je zase to, co by být nemělo.

Nicméně celkový dojem ze stránek není moc kladný, připadá mi to spíše jak školní práce nějakého středoškoláka... ale nic ve zlém, navíc je to jen můj názor, i když třeba jeden z tisíců (?)
Manacho
Profil *
joe:
Nevím jestli teď momentálně někde něco přetéká nebo ne. Na tom nezáleží. Stačí si otevřít web ve Firefoxu, spustit Firebug a najet na položku menu. Vyznačí se průhledně ta část, kterou na stránce položka zabírá. A tato část přesahuje a to je chyba. Stejně tak si do položek můžeš napsat jiný text než ten, který tam je teď. Napiš tam delší a uvidíš co se děje. A to je zase to, co by být nemělo.
Tak to přece nemyslíš vážně. Když vezmu firebug a budu si upravovat zdrojáky, tak ti rozbiju jakoukoliv stránku. Důležité přece je, že se to nerozbije v žádném prohlížeči tak jak to je. Přece nemůžeš říct, že je to blbě udělané, protože ty si to u sebe změníš tak, aby se to rozpadlo. Tohle jaksi návštěvníci dělat nebudou.

Ohledně toho zvětšování textu, v dnešní době to prohlížeče zvětšují poměrově všechno. Málokdo má zapnuté samotné zvětšení textu, protože moc dobře ví, že 90% všech webů si tím rozbije. Uvažuju, že bych vypnul tučnost při najetí na položku menu, tím by se to vyřešilo. Problém je, že pak ta položka není dostatečně zvýrazněna jako aktivní. Budu se muset nad tím ještě zamyslet.
joe
Profil
Manacho:
To není o tom, abych s použitím Firebugu rozbil něčí stránku. To bylo takové nakopnutí, jak to být nemá. Vydrž, pošlu obrázek, jak by to mělo být správně:

http://img4.net/public/pview/39212/menu.png

Neargumentuj tím, že se zvětšují celé weby. To sice pravda je, nicméně samotný kód ukazuje znalosti kodéra. Například nastavovat výšku (odkazu v menu) je pitomost, protože nikdy nevíš, jak bude veskutečnosti vysoký, když může přetéct. Navíc nikde žádné overflow. Prostě je to dělané takovým způsobem, aby to nějak fungovalo, pro mě to není kvalitně.
Mistr
Profil
Manacho:
Obecně zpětné odkazy mají svůj význam. Zkus vygooglit k čemu to je.
Vím k čemu jsou zpětné odkazy. Jen mi jejich umístění na stránky profesionálního webového studia moc nezamlouvá. Ale budiž...
Manacho
Profil *
joe:
http://img4.net/public/pview/39212/menu.png
Já to ve firebugu vidím dobře, jenom nechápu, co ti na tom tak vadí. Obrázek na pozadí přece nic neříká o tom, jak široké mají být boxy. Tohle mi přijde jako puntičkářství. Na nic to nemá vliv ale tvrdíš jak je to nekvalitní.

nicméně samotný kód ukazuje znalosti kodéra
Souhlasím. Ale podle toho na co poukazuješ to přece nepoznáš. To nemá nic společného s "kvalitou" webu.

Například nastavovat výšku (odkazu v menu) je pitomost, protože nikdy nevíš, jak bude veskutečnosti vysoký
Právě naopak, vím. Proto to funguje ve všech (používaných) prohlížečích na všech (relevantních) OS.
joe
Profil
Manacho:
:-) Tady asi nemá cenu dál pokračovat. Já ti napsal, jak by to mělo být správně a ty si stojíš za svým. Myslím, že ve Firebugu to vidíš stejně tak, jako je na tom obrázku co jsem posílal. Jestli ti přijde jako puntíčkářství, když text přetéká tam, kde nemá, tak prosím.

Proto to funguje ve všech (používaných) prohlížečích na všech (relevantních) OS.
Ano, funguje, proč by nefungovalo. Funguje tolik věcí, i když jsou špatně. Je to asi to samé, jako nastavit obsahovému elementu výšku (u něj nevíš, jak bude vysoký) a skrýt oblast, která přeteče. Nejsem si jistý, jestli zcela chápeš to, co se ti tady celou dobu snažím napsat.

Když už jsem u toho menu, poslední ikonka nenavazuje na pozadí. A co kdyby sis rozmyslel přidat do menu odkaz "Naše nejlepší reference" (když pominu i to, že současné stránky v referencích se nevztahují k textu co je na webu - viz jiné fórum), tak by to bylo i vhodné, tak budeš muset menu předělávat...
Dál pro mě nepochopitelné rozdělení toho loga (?) nahoře. To je pouze dekorativní obrázek, proč to není v samostatném a napozicovaném divu? To samé dole... pak by menu aspoň nemuselo mít špatnou šířku :-)

Mj. nechápu proč je na stránkách vidět 8x jakási věc (logo?).
Plaváček
Profil
Manacho:

Právě naopak, vím. Proto to funguje ve všech (používaných) prohlížečích na všech (relevantních) OS

Tento snímek obrazovky http://klient.plavacek.net/mystudio.jpg dokazuje, že skutečnou výšku textového odkazu nikdy nemůžete znát předem a přesně. Proto také je způsob nakódování levé navigace nepříliš šikovný a nepraktický. Problém přitom vznikne velmi jednoduše třeba tím, že si pro lepší čitelnost zvětším písmo v prohlížeči (nebo mám nastavené větší výchozí písmo v systému, než se kterým počítá kodér). Minimálně z tohoto úhlu pohledu se tedy o stoprocentně kvalitní kodéřinu nejedná. Což je u webdesignerského studia, které na svých stránkách nabízí zpracování kvalifikovaného posudku, přeci jenom na pováženou.

Pokud se týká grafické podoby webu - inu, váš grafik poměrně úspěšně ignoruje moderní webdesignerské trendy a zvyklosti a dílo korunuje dost nevhodnou volbou základních barev. Výsledek jeho snažení je tedy studený a smutný a neláká příliš ke čtení či k delšímu setrvání na místě.

P.S. - nadpis stránky (tedy TITLE) je skutečně vytvořen velmi nevhodně. Vaše studio se jmenuje "Vytvořit stránky"? A co mi to řekne, když si kupříkladu uložím váš web do oblíbených položek? Myslím, že jste nepříliš dobře pochopili problematiku SEO.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Manacha:
Řada lidí má v operačním systému nastavené větší DPI, což může ovlivnit i velikost písma, nehledě na to, jestli používají zvětšení v prohlížeči.

Málokdo má zapnuté samotné zvětšení textu, protože moc dobře ví, že 90% všech webů si tím rozbije.
Možná to platí pro 90 % ze všech webů, ale rozhodně ne pro 90 % z webů, které drtivá většina lidí navštevuje. Velké weby většinou problémy nemají a pokud ano, tak si dají sakra velký pozor, aby zůstala bez úhony navigace.

„Animace je navíc trhaná a nepůsobí pěkně.“
Pracuju na optimalizaci. Jelo mi to celkem solidně na 8 let starém notebooku
Mně se to občas cukne i na docela nabušené mašině — není to jediná věc, která mi tu běží. Trhavost na pomaleješích strojích by mohla klesnout, pokud se zbavíš wmode="transparent". Proč žere současná verze tvého flashe výkon pořád stejně, i když je pozastavená? Vodorovné pruhy a čáry v referencích, které nejsou přímo čelem ke mně a jsou zkosené, vypadají ošklivě zubatě.

Celkově na mě tvůj web působí poměrně ponuře. Je z něj znát, že se snaží tak nějak … luxusně lesknout v temnotě, ale ten luxusní lesk tam chybí. Kombinace barev mi připadá fádní a „3D efekt“ na nadpisech ošklivý.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0