« 1 2 »
Autor Zpráva
janbarasek
Asi před 2 měsíci jsem si nechal hodnotit web www.baraja.cz, doslat jsem celkem špatné hodnocení, tak jsme ho s několika adminy předělali a už je myslím o dost lepší :-)

na webu je vlastní fulltextové vyhledávání a možnost vložení webu do katalogu. Sice to sem nepatří, ale můžete u mě inzterovat, kdo by chtěl, napište mi text inzterátu a co za to a nějak se dohodneme.
jenikkozak
Dolů k tomu stránkování přidej ty psí stopy a budeš daleko lepší než seznam.cz. Kam se na tebe hrabou!

„Omlouvám se, ale web 5.12.2010 mezi 15:45 a 16:00 bude vypnut pro údržbu“ Tak jej nedávej v tuto dobu hodnotit.
janbarasek
jenikkozak:
promiň, tohle bylo nečekané! Ale jinak díky

EDIT v 16:00 - Stránky zase běží, vápadek trval jen 14 minut. Byla to nečekaná systémová chyba na scriptech
vynalezce
Kdy se vyvolá "Chyba v ukládání nové stránky"? Při chybě MySQL dotazu? Mám podezdření, že tam je MySQL injekce.
Mistr
janbarasek:
(1) Ve stránce http://www.baraja.cz/search.php?dotaz= si oprav:
- v textu Pole hledat nesmí být prázdné, napište nijaký dotaz. . změň nijaký na nějaký. Zároveň odstraň dvě tečky na konci (i s mezerou mezi nimi. Ta tečka tam má být jen jedna.
- v inzerátu Windows Forums je fórum o všech operačních systémech Windows.
Řídíme se heslem: "S lidmy pro lidi".
http://www.windows-forums.cz - 29
počešti slogan S lidmi pro lidi
(2) Opravdu ve stránce http://www.baraja.cz/pridat.php?dotaz= stačí opsat číselný kód a klepnout na tlačétko vložit a stánka se mi vloží do databáze? Nevyplnil jsem její adresu (ponechal jsem http://www.), nevložil jsem její titulek ani popisek...
(3) Po vyhládí se slova (například cimrman) se pod vyhledávacím políčkem objeví text Pro dotaz cimrman odpovídá 0 výsledku:
- proč je slovo cimrman podtržené? Podtržení se totiž nedoporučuje, pokud se nejedná o odkaz.
- co trochu počeštit závěr informace; myslím to slovo výsledku v příkladu
janbarasek
Mistr:
Windows Forums je fórum o všech operačních systémech Windows.
do reklam se plést nebudu, klient si jí sepsal, dostal jsem odměnu a tím to pro mě končí. Proč bych měl upravovat něcí vizitku? Samozřejmně kontroluji nevhodné texty reklam, ale na pravopis nehledím.

Opravdu ve stránce http://www.baraja.cz/pridat.php?dotaz= stačí opsat číselný kód a klepnout na tlačétko vložit a stánka se mi vloží do databáze?
Ne, jde o chybu na hlášce, stránka se ale do katalogu nevloží, pro úspěšné vložení se musejí vyplnit všechyn položky formuláře a adresa musí být jiná než http://www. nebo prázdná.

proč je slovo cimrman podtržené
Zvýraznění

Pro dotaz cimrman odpovídá 0 výsledku
protože to je pravda, že je pro to 0 výsledků

- co trochu počeštit závěr informace; myslím to slovo výsledku v příkladu
Přepisování textu se věnuji, akorát nejsem moc dobrý češtinář. Požádám druhého admina a nějak to dopadne.
Mistr
janbarasek:
do reklam se plést nebudu
Aha, podle vložení v kódu jsem se domníval, že se jedná o Tvoji reklamu. Pokud tom tak není, tak to nech být.

Samozřejmně kontroluji nevhodné texty reklam, ale na pravopis nehledím.
Všiml jsem si. :-)

Ne, jde o chybu na hlášce,
Pak prosím opravu hlášky.

„proč je slovo cimrman podtržené“
Zvýraznění
To ano, ale mně spíše šlo o druh toho zvýraznění. Podtržení by se mělo používat jen pro odkazy a pro nic jiného.

„Pro dotaz cimrman odpovídá 0 výsledku“
protože to je pravda, že je pro to 0 výsledků
Ano, 0 výsledků, nikoliv tedy, jak Ty uvádíš, 0 výsledku.
TomasJ
janbarasek:
Celkem zbytečná služba. Takových existuje mnoho, s lepšími výsledky.
EDIT: Tvá služba mi velmi připomíná www.seznam.cz
janbarasek
Mistr:
Ano, 0 výsledků, nikoliv tedy, jak Ty uvádíš, 0 výsledku.
Opraveno

To ano, ale mně spíše šlo o druh toho zvýraznění. Podtržení by se mělo používat jen pro odkazy a pro nic jiného.
Nyní používám tučný text s kombinací uvozovek na začátku a na konci textu.

Pak prosím opravu hlášky.
Opraveno, nyní se bude hláška úspěchu zobrazovat jen v případě kdy bude captcha a ostatní formuláře vyplněny dle pravidel. V ostatních případech na uživatele vyskočí hláška s chybou.

„Samozřejmně kontroluji nevhodné texty reklam, ale na pravopis nehledím.“
Všiml jsem si. :-)
Požádám majitele reklamy o přepsání jakmile se přihlásí, jinak ostatní texty také přepíšu

TomasJ:
Celkem zbytečná služba. Takových existuje mnoho, s lepšími výsledky.
Vím že je možná zbytečná a že jich je hodně, ale na to jsem se neptal. Můj dotaz byl na váš názor
TomasJ
janbarasek:
Můj dotaz byl na váš názor
Fajn, tak jdeme na to.
na stránce detail.php je text Komentáře k webu - dočastně mimo provoz! - velmi poutavé.
Komentářový <form> má posunut input Jméno moc vpravo.
Odkazu "Přidat stránky do katalogu" jsem si všiml jen díky scrollovací liště dole. Je moc vpravo. Navíc je text podtrhnutý, což není pěkné. Nevím proč, ale z 80% mi to připadá jako www.seznam.cz ...
POZOR: Ranky webu zatím testuji, přesné číslo nemusí vždy odpovídat! - další poutavý text...
Web není z 60% dokončen.

EDIT: Chyba v pridat.php.
Web http://www. byl úspěšně přidán do katalogu :-)
Petr ZZZ
janbarasek:
…kontroluji nevhodné texty reklam, ale na pravopis nehledím.
Můj názor je ten, že odfláklá nebo jinak závadná reklama kazí jméno i tomu, kdo ji na svém webu trpí. Ale jestli to vidíš jinak, je to samozřejmě tvoje věc. :)
TomasJ
Ahááá už vím proč mi to připomíná seznam.cz.
Porovnejte si sami soubory:
ze serveru seznam.cz - http://search.seznam.cz/img/grad-top.png
ze serveru baraja.cz - http://www.baraja.cz/pruh.png
Pán si kopčí grafiku...
Petr ZZZ
janbarasek:
na webu je vlastní fulltextové vyhledávání
Vlastní? Smál bych se, ale místo toho se dusím a lapám po dechu. Máš aspoň přibližnou představu o tom, co obnáší vývoj vyhledávače? Víš kolik má Seznam zaměstnanců?

Tady je toho taky hodně od tebe, co? Neomezený prostor pro všechny zdarma? Pohlavý je nutno určit aby jsme věděly jak vás máme oslovovat?

Jestli budeš takto pokračovat – načínat v týdenním rytmu nové projekty, které mají ohromit svět, aniž bys jediný dotáhl aspoň do nějaké funkčnosti – budeš brzo potřebovat tým zaměstnanců, kteří budou na bezplatných hostinzích uklízet tvoje jen zdánlivě zapomenuté prvotiny, aby ti nedělaly ostudu, pokud se někdy skutečně nějakým omylem dohrabeš k funkčnímu webu. Pokud ale budeš kopírovat cizí grafiku a jinak vytěžovat výsledky druhých, mnohem dříve se asi dostaví nějaký průšvih.

Rozuměj mi dobře: Na virtuálním serveru na tvém počítači si můžeš zkoušet co chceš a pokud je to tvá metoda učit se, je všechno v pořádku. Ale od okamžiku, kdy své dílo zveřejníš, máš do činění jak s autorským zákonem a spoustou dalších zákonů, tak s mechanismy volného trhu. Obávám se, že při tvém přístupu ti oboje může důkladně zavařit.
__construct
Petr ZZZ:
Vlastní? Smál bych se, ale místo toho se dusím a lapám po dechu. Máš aspoň přibližnou představu o tom, co obnáší vývoj vyhledávače? Víš kolik má Seznam zaměstnanců?
Prečo? Môže využívať MySQL Full-Text - nie je to až tak ťažké :-)
peta
* Pod Kompletně.cz neni uplne jasne, ze to nepokracuje tim dalsim obrazkem. Bud oddelovac nebo obrazky oramovat?
* vsechny marginy mas uplne rozhazene, nejednotny styl
Napr zleva, kdyz udelam cary, tak logo je cuknute doprava, pak je cara, pak listovani tez cuknute doprava, pak obrazky v urovni cary, dale text odkazu a nadpis je opet cuknuty vpravo. Podobne prava strana nadpisy, text. Podobne na vysku prevazne prava strana.
Podobne listovani nahore a listovani dole ma kazde jine radky. ja bych tam nechal klasicke radkovani tagu P, 0.5 radku (em)
* ten sedy text u loga bych dal bliz k policku, o pul radku? mozna o cely
* obrazek pro stranky baraja.cz neodpovida aktualnimu logu :)
* od text v katalogu bych od obrazku odsunul o pul radku

Moderátor Petr ZZZ: Piš prosím s diakritikou, lidi to budou raději číst.
Krakatoa
V detailu stránky nejsou v odkazu znaky od znaku &.
Všechny odkazy odkazují bez znaků od znaku &. Pokud je tedy v odkazu znak &, odkaz bude nefunkční.
Petr ZZZ
__construct:
Směřujeme k otázce, co je "vlastní" řešení. Píšu-li ve Wordu dopis, taky nepoužívám vlastní editor, ale editor MS. Nepředpokládám, že janbarasek naprogramoval MySQL Full-Text. Navíc na své stránce kopíruje grafiku Seznamu a píše už nepíše ↓ [#30], že náhledy stránek dodává Seznam. Tyto úvahy bychom asi mohli vést ad absurdum až k jedničkám a nulám a Gatesově garáži, ale pod "vlastním vyhledáváním" si přece jen představuji něco jiného, než co vidím na stránce baraja. I když, podívám-li se na počet výsledků, kdo ví – třeba je to vlastní řešení.
_es
Petr ZZZ:
Směřujeme k otázce, co je "vlastní" řešení. … Nepředpokládám, že janbarasek naprogramoval MySQL Full-Text.

Zrejme pod „vlastným fulltextovým vyhľadávaním“ myslel vyhľadávanie, ktoré prebieha na tom istom webe - serveri, bez nutnosti iného servera.
A MySQL fulltextové vyhľadávanie naozaj priamo podporuje, teda to samotné vyhľadávanie netreba vôbec programovať.
janbarasek
Petr ZZZ:
„na webu je vlastní fulltextové vyhledávání“
Promiň, ale já tam mám mysql databázi a fulltextové vyhledávání. S programováním mi pomáhal kamarád. Tím slovem vlastním jsem myslel to, že to nejede přes google a nebo jiné služby.

Neomezený prostor pro všechny zdarma? Pohlavý je nutno určit aby jsme věděly jak vás máme oslovovat?
Tohle je tak 2 roky zpět, chtěl jsem to smazat, ale stále to tam visí.

Rozuměj mi dobře: Na virtuálním serveru na tvém počítači si můžeš zkoušet co chceš a pokud je to tvá metoda učit se, je všechno v pořádku. Ale od okamžiku, kdy své dílo zveřejníš, máš do činění jak s autorským zákonem a spoustou dalších zákonů, tak s mechanismy volného trhu. Obávám se, že při tvém přístupu ti oboje může důkladně zavařit.
Zkouším, a vadí tak hodně, když si vemu 1 obrázek? a ještě ke všemu tak hodně univerzální, který neznázorňuje nějakou skutečnou věc a na první pohled není vidět o jaký se jedná?

__construct:
„Vlastní? Smál bych se, ale místo toho se dusím a lapám po dechu. Máš aspoň přibližnou představu o tom, co obnáší vývoj vyhledávače? Víš kolik má Seznam zaměstnanců?“
Prečo? Môže využívať MySQL Full-Text - nie je to až tak ťažké :-)
Ano, toto používám

Krakatoa:
V detailu stránky nejsou v odkazu znaky od znaku &.
Všechny odkazy odkazují bez znaků od znaku &. Pokud je tedy v odkazu znak &, odkaz bude nefunkční.
Detail stránky je zatím ve skušebním provozu

I když, podívám-li se na počet výsledků, kdo ví – třeba je to vlastní řešení.
Nejsem vyhledávač v plném slova smyslu, jedná se spíše o katalog ve kterém se vyhledává s pomocí fulltextu

_es:
Zrejme pod „vlastným fulltextovým vyhľadávaním“ myslel vyhľadávanie, ktoré prebieha na tom istom webe - serveri, bez nutnosti iného servera.
A MySQL fulltextové vyhľadávanie naozaj priamo podporuje, teda to samotné vyhľadávanie netreba vôbec programovať.
Ano, proč bych měl naprogramovat vlastní vyhledávání, když můžu použít to, které je už přes mysql vyřešené, pokud vím, tak nikdo nezakazoval ho používat.
Petr ZZZ
janbarasek:
vadí tak hodně, když si vemu 1 obrázek?
Jde o to, zda to vadí autorovi. Ptal jsi se v Seznamu, zda ten obrázek smíš použít? V praxi to nejspíš probíhá tak, že velká firma neplýtvá prostředky na řešení drobných přečinů, ale pokud by tvůj projekt měl takový úspěch, že by tě začali vnímat jako konkurenta, vyrukují s veškerou artilerií a nevynechají ani ten ukradený obrázek. V každém případě je riziko na tvé straně a nejsnáze se mu vyhneš tak, že nebudeš kopírovat, ale samostatně tvořit. V extrémním případě může být chráněna dokonce jednotlivá barva.

pokud vím, tak nikdo nezakazoval ho používat.
Něco používat a vydávat to za vlastní je rozdíl. Důležitější než to, co chce autor říct, je to, jak sdělení pochopí čtenář. Nicméně omlouvám se za předchozí strohý tón.

_es: Porovnej:
na webu je vlastní fulltextové vyhledávání
na webu je fulltextové vyhledávání

Mně první varianta zní, jako kdyby sám autor nebo jeho vlastní tým napsal program na vyhledávání.
panther
Petr ZZZ:
Mně první varianta zní, jako kdyby sám autor nebo jeho vlastní tým napsal program na vyhledávání.
mýlíš se.

Vlastní vyhledávání (baraja) vs. např. Google vyhledávání (JPW). To, že použije MySQL funkci na to určenou, neznamená, že to není vlastní vyhledávání. Stejně tak bys nikdy nemohl napsat vlastní aplikaci, používáš již vytvořené např. PHP funkce, HTML tagy.

Zbytečně tu slovíčkaříš - a zde dost nesprávně.
_es
Petr ZZZ:
V extrémním případě může být chráněna dokonce jednotlivá barva.
Jedna farba samozrejme autorsky chránená byť nemôže.

nevynechají ani ten ukradený obrázek.
No to by som bol zvedavý na žalobu, že im ukradol rozmazanú čiaru.
Ako problematické vidím skôr „Náhledy stránek dodává Seznam.cz“, ktoré skôr znamená:
Na mojom webe sa sťahujú náhľady stránok, vytvárané Seznamom, z ich servera, bez ich dovolenia.
janbarasek
_es:
No to by som bol zvedavý na žalobu, že im ukradol rozmazanú čiaru.
Samozřejmně, je to blbost mě žalovat kvůli nějaké blbé čáře. Když se ten projekt rozjede, tak si zaplatím grafika na lepší design a nic porušovat nebudu.

Na mojom webe sa sťahujú náhľady stránok, vytvárané Seznamom, z ich servera, bez ich dovolenia.
Ptal jsem se přímo na seznamáckém chatu, odpověděl jeden admin že prej neví, ať napíšu email. Už je to 5 dní a nikdo neodpověděl, podle odpovědi to smažu.
_es
janbarasek:
je to blbost mě žalovat kvůli nějaké blbé čáře
Ale kvôli celkovému okopírovaniu dizajnu, funkčnosti a ďalším veciam to už určite blbosť nie je.

Ptal jsem se přímo na seznamáckém chatu, odpověděl jeden admin že prej neví, ať napíšu email. Už je to 5 dní a nikdo neodpověděl, podle odpovědi to smažu.
To, že ti neodpovedali, neznamená dočasný súhlas.
Nenapadá ma ani jeden dôvod, prečo by s tým mal Seznam súhlasiť.
pavuk
janbarasek:
Veškerý tvoje řeči a příspěvky ostatních nic nemění na tvým stereotypním a oblíbeným přístupu: někam přijdeš, něco vidíš, klasicky to okopíruješ (čti ukradneš), a pak jsi ochotnej to kradený odstranit, pokud si toho skutečnej autor všimne. Pokud (a dokud) si nevšimne, je to podle tebe v pořádku.

Podle mě to v pořádku není, a i když nejde (v tomhle případě) o žádnej přestupek ani trestnej čin, o tobě jako o autorovi to vypovídá dost aby ses zazdil. Překvapuje mě, že s tebou má tolik lidí pořád trpělivost...
janbarasek
_es:
„je to blbost mě žalovat kvůli nějaké blbé čáře“
Ale kvôli celkovému okopírovaniu dizajnu, funkčnosti a ďalším veciam to už určite blbosť nie je.
Čára odstraněna, používám nyní vlastní

To, že ti neodpovedali, neznamená dočasný súhlas.
Nenapadá ma ani jeden dôvod, prečo by s tým mal Seznam súhlasiť.
Smazáno, používám jiného poskytovatele náhledů

pavuk:
Veškerý tvoje řeči a příspěvky ostatních nic nemění na tvým stereotypním a oblíbeným přístupu: někam přijdeš, něco vidíš, klasicky to okopíruješ (čti ukradneš), a pak jsi ochotnej to kradený odstranit, pokud si toho skutečnej autor všimne. Pokud (a dokud) si nevšimne, je to podle tebe v pořádku.
Omlouvám se, chyby jsem opravil.

Podle mě to v pořádku není, a i když nejde (v tomhle případě) o žádnej přestupek ani trestnej čin, o tobě jako o autorovi to vypovídá dost aby ses zazdil. Překvapuje mě, že s tebou má tolik lidí pořád trpělivost...
Špatné prvky odstraněny, nyní používám svoje (náhled používám z webu, kde se to může)
pavuk
janbarasek:
Jenže hochu, takhle máš myslet ještě předtím, než někde něco sebereš... Tohle už je taky tvůj standardní zavedenej prvek, takovej NePHP nekonečnej cyklus:
někdo tě upozorní, že předkládáš skoro cizí práci, že neděláš dobře, ty to odstraníš a je to zase v pořádku => do dalšího tvýho projektu; 
v něm tě někdo upozorní, že předkládáš skoro cizí práci, že neděláš dobře, ty to odstraníš a je to zase v pořádku => do dalšího tvýho projektu;
v něm tě někdo upozorní, že předkládáš skoro cizí práci, že neděláš dobře, ty to odstraníš a je to zase v pořádku => do dalšího tvýho projektu;
v něm...
_es
janbarasek:
náhled používám z webu, kde se to může
Petr ZZZ to snáď rád overí (nemecký web).
Krakatoa
janbarasek:
jenže ono ti to nemrší odkazy se znakem & jen na detailech stránky, ale všude...
Dej vyhledat baraja a pak klikni na odkaz této diskuse, máš ho tam na třetím a čtvrtém místě. Odkaz jsou jen znaky před znakem &.
Petr ZZZ
panther:
Zbytečně tu slovíčkaříš
To máš těžké, já si slovíčkařením vydělávám na chleba. :))

_es:
Jedna farba samozrejme autorsky chránená byť nemôže.
Podle autorského zákona asi ne, ale za určitých okolností lze registrovat barvu jako barevnou ochrannou známku (viz zmíněný odkaz [#20]).

Petr ZZZ to snáď rád overí (nemecký web).
Momentálně ty náhledy bere z domény http://m-software.de; v kódu stránky http://www.baraja.cz/search.php?dotaz=http má např. toto:

http://www.m-software.de/screenshot/Screenshot.png?url=http://www.jakpsatweb.cz/formulare-parazitni.html
http://www.m-software.de/screenshot/Screenshot.png?url=http://www.baraja-blog.blog.cz
http://www.m-software.de/screenshot/Screenshot.png?url=http://www.php.baraja.cz/hosting.php

(Dávám to do <pre>, aby to tu nebylo klikatelné.)

Milý janbarasku:
<strong>Alle Rechte vorbehalten</strong> znamená, že všechna práva jsou vyhrazena a že je to důležité. Mohl bys mi prosím sdělit, kde je na stránkách firmy M-Software napsané, že to, co děláš, se smí? Já tam čtu toto (čerstvě přelozeno z němčiny, takříkajíc "in Echtzeit"):

Všechny texty, obrázky, grafiky, zvukové soubory, videosoubory a animované soubory jakožto jejich aranžmá podléhají autorskému právu a dalším zákonům na ochranu duševního vlastnictví. Nesmí být ani kopírovány pro účely obchodu či jiného předávání, ani upravovány či používány na jiných internetových stránkách.

náhled používám z webu, kde se to může
To sis vycucal z palce nebo z malíčku?
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: