« 1 2
Autor Zpráva
KGW
Profil
Psal jsem příspěvek před 2 hod. a zapomněl odeslat. Vidím, že se to řeší, ale když už to mám tady v okně...
Vzhled by šel, ale kód děsnej, seo žádné, flash taky žádný, chyby... Doufám, že to vše dodělají. V současném stavu to má cenu tak něco kolem 0 Kč. Prostě seo i validace. Použití Wordpress jev pořádku, pokud to neodporuje smlouvě, ale i ten se dá nakonfigurovat lépe a ne to co vidíme. Pokud by tam bylo vše, co je uvedeno v objednávce a doděláno do detailů, tak je cena v pořádku, klidně by mohla být i vyšší.
tiso
Profil
Cena je jedna vec, kvalita druhá. Nevidím do samotného priebehu zakázky (čo koľko trvalo, koľkokrát sa čo dohadovalo, schvaľovalo (podpisovalo?), prerábalo, množstvo korenšpodencie, návštev a podobne), ani do zmluvy (čo je zakotvené, cenová politika (za jednotlivé časti alebo ako celok), sankcie, …). Dá sa vyjadriť iba k dvom veciam:
- porovnať čo sa objednalo a čo na stránke reálne je alebo nie je
- kvalita
Ak firma odstráni nedostatky a zvýši kvalitu, cena bude primeraná. Ak je toto to najlepšie, čo firma dokáže vyprodukovať, tak je viacero možností:
- odstúpiť od zmluvy a nechať si to spraviť niekomu druhému
- dohodnúť sa na čiastočnom plnení zmluvy (zaplatí sa nejaká časť)
- zaplatiť niekoho ďalšieho, kto sa vyzná a dostane stránky na slušnú kvalitu, a firme zaplatiť o jeho honorár menej, takže sa stránky nepreplatia. Ak to preberie niekto šikovný, tak to dokáže dostať na slušnú úroveň za pár dní.

Ešte k požiadavkam zákazky: Je otázne či je splnenie požiadaviek
vytvoření redakčního systému na míru pro další správu stránek
naprogramování flashového prvku
v záujme zadávateľa. Prvú podľa môjho názoru spĺňa aj na mieru nastavený Wordpress, programovať vlastný systém môže byť zbytočne zložité riešenie, a pri druhej opäť technológia nie je až taká podstatná ako výsledok.
Chamurappi
Profil
Reaguji na svadlu:
víme určitě, že zobrazený web není nějaká alpha verze?
Víme, že „stránky nejsou dokončeny“ a že „se mají dodělat poslední úpravy a má se podepsat předávací protokol“.
Část statických souborů leží na tom hostingu od července.


Reaguji na Yuhůa:
Mně přijde 25 tisíc za tenhle web akorát.
… kdyby vyhověl dohodnutému zadání, nebyl mizerně nakódovaný a vývoj trval rozumnou dobu. Rozhodně to ale není almužna.

Pan usethi se v prvním příspěvku ptá i na čas, jak dlouho by měla výroba trvat.
Petr ZZZ
Profil
Kcko:
Řekl bych, že Taurus zhodnotil situaci přesně.

Dále nechápu, co má být na Chamurappiho zhodnocení zkreslené. V objednávce se mluví o několika položkách, které, jak se zdá, nejsou udělány krátce před podepsáním předávacího protokolu (flash, validita, polofunkční menu atd.), které jsou ale dle údajů zakladatele vlákna uvedeny v objednávce. Bez ohledu na cenu a pracnost z toho pro mě plynou dvě možnosti: Buď nekalá soutěž, spočívající v tom, že výrobce slibuje něco, co vůbec nemá v úmyslu dodat, nebo neschopnost kalkulovat anebo navrhnout projekt tak, aby se do kalkulace vešel. Nemám-li v úmyslu vyrábět flash, nesmím ho nabízet. Nabízím-li ho, musím ho vyrobit.

…pokud prošel vyjmenovanými procesy nebo alespoň většinou, tak tu cenu má.
Alespoň většinou? Když kupuješ počítač, stačí ti, že má alespoň většinu objednaných dílů? Tastatura alespoň většinu kláves?

Ten web http://usethi.cz/ se mi v IE6 mimochodem vůbec nepodařilo otevřít. Zakážu plužiny a nedostanu se tam.
peta
Profil
Ty jo, tolik negativni energie. Po dvacate reakci mne to prestalo bavit cist.
Hele, takze muj nazor. Ten web ma more chyb (3-4 dny oprav pro ciziho cloveka). Pise se tu, ze se na nem pracuje a dodelava se. Co dal?
* nechal bych si vypracovat kritiku webu nezavisle na vsech kecech, kdo to delal a za kolik
* z te kritiky bych pak vybral zasadni veci, ktere se lisi od zadani a nechal autorovi spravit i s ostatnimi chybami
* pokud by to splnil, pak by se dalo bavit o koupi vyrobku

Z meho pohledu je to graficky provedene zajimave, ale ma to more chyb, jako prace programatora amatera. Pise se tu o tom, ze je to ve wordpresu s ruznymi doplnky, to by mi nevadilo. Prizpusobit wordpress na miru je dost prace, uz jen to samotne ma cenu 5.000 (straveny cas i 5 dni). Grafika, menu, pluginy, to muze mit cenu 5.000-10.000 (straveny cas i 5 dni), zalezi na tom. Zbytek uz je dohoda, odmena za praci. Pokud plati vyrobce dane, tak 25.000 je fakt pakatel za mesic prace, rekneme (ikdyz si myslim, ze do 14 dni by se to dalo), protoze 20% je dan a 5.000 jde na socialko. Dale naklady na domenu 2.000 (plus minus, minus 12.000).
Cili cisty peniz by pak mel 13.000 a to trochu vys nez bezny plat.
Pokud dane neplati, tak bych cekal trosku lepsi dilko :)

To, ze nejde menit menu a ze se bude muset menit nekde rucne je dost neprijemne, ale zalezi na tom, jak to bylo mysleno a v planu.
Treba kolega, ktery se weby nezabyva udelal ted pro znamou shop zalozeny na open cartu. Delal tam ruzne upravy i zobrazovani s mou malou pomoci. Tyden dva se na tom nadrel, pak doplnoval jeste more zbozi dalsich par dni.
Funguje to krasne, bez chyb. Za 10.000, pro znamou. Kdyby to mel delat pro nekoho jineho, takto, doporucil bych mu 30.000. Ale to je uplne jinaci typ cms a poctiva prace bez chybicek.
Jsem to nasel, kde to ma, uf, uf http://www.krmsportshop.cz/
Chamurappi
Profil
Reaguji na usethiho:
pište dál své upomínky a tipy
Pokud zapomenu stránku včas zavřít, vycucá mi veškerou volnou paměť (v mém případě 1.1 GB) a prohlížeč v ní utne skripty (nebo spadne):


Nevím, zda to už někdo zmiňoval, ale stránka jednak brání zvětšování písma v Exploreru (jednotkami px), jednak s ním nepočítá v ostatních prohlížečích — menu se stane nepoužitelné.
KGW
Profil
ad krmsport.cz: Opravdu v tom kódu musí být
<option value="77">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;- Softshellové bundy</option>
apod.?
soucekgns
Profil
KGW:
krmsport.cz: Opravdu v tom kódu musí být
Tak samozřejmě... chyby tam jsou, ale na to, že to bylo děláno bez grafika... docela slušný:-)


Chamurappi:
Pokud zapomenu stránku včas zavřít, vycucá mi veškerou volnou paměť
Taky nechápu, proč tam je tolik scriptu...


1. na stránkách jsou v podstatě jen obrázky, tak nechápu, proč "tak zadraho"
2. některé odkazy nefungují
3. levé menu má na stránkách s málo obrázky dole nulové odsazení, co je strašný...
4. nevím, jak jsou na stránky vypisovány obrázky, ale pokud ne automaticky pomocí javascriptu, tak pokud tam budete chtít třeba jen 1 přidat, tak se v těch kódech zblázníte!
5. tolik chyb jsem ještě na stránkách neviděl...


??? co je kuba.tejnicky.eu/usethi/?

Stránky v této podobě vypadají velmi jednoduše a občas i velmi ošklivě.... nevím, jak by tohle mohl někdo dělat 6-14 dní (jak píšete)
Ty stránky bych udělal líp i já, teda bez tak úžasného designu (v dobrém i zlém) a to je mi 15
Tori
Profil
usethi:
V Chrome 5.0.375.125 ty reference rotují svisle, čímž efektivně zakryjí kus textu a celé menu. (screen). Na té stránce http://kuba.tejnicky.eu/usethi/ se ale zobrazuje ok. Příčiny jsem nezkoumala. Samozřejmě, používám zastaralou verzi Chrome, ale když jedna verze v ní funguje a jiná ne, tak to nebude jen prohlížečem.
Krakatoa
Profil
Mě teď http://usethi.cz/ přesměrovává na vesmírné lidi. :-)
To je někdo hacknul nebo je v tom úmysl?
KGW
Profil
Ježiši, já to fakt nebyl :-) Opravdu to přesměrovává. Raději neklikat.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0