Autor Zpráva
zacatecnik
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na váš názor na stránku www.code.woxer.eu,
jde o web s návody pro různé programovací jazyky a už mi zbývá dodělat je nadministrace. Děkuji všem co napíší svůj názor nebo co by na webu vylepšili, díky :)
John
Profil
Vypadá to na zkušenějšího webmastera, tak se do tebe pustím:

<!DOCTYPE html>

Trochu stručné doctype nemyslíš?

"Optimalizováno pro základní prohlížeče. Validní (x)html / css."
Tak to znajímá možná tak tebe, ale obyčejným uživatelům je to šumák. Nehledě na to, že výrok "Validní (x)html" nedává vůbec smysl. (Je to validní v HTML nebo XHTML? To je doce rozdíl..)

"Copyright © Code woxer 2010. Všechny práva vyhrazena."
Píše se Všechna práva vyhrazena. A navíc ti je podle zákonů ČR tahle věta úplně k ničemu.

Jinak vzhled pěkný, možná rochu nudný. Po obsashové stránce by to chtělo podrobněji, více informací..
zacatecnik
Profil *
- to doctype sem tak zvyklej zapisovat vadí to? :)
- máš pravdu, opravím to
- ok, smažu to
díky za rady :)
Taps
Profil
John:
Vypadá to na zkušenějšího webmastera, tak se do tebe pustím:
ale i tak je to možné viz http://www.jakpsatweb.cz/doctype.html

zacatecnik:
Optimalizováno pro základní prohlížeče.
Které prohlížeče jsou podle tebe základní ? Jinak přeci tomu může být na linuxu a win.
zacatecnik
Profil *
díky upraveno
panther
Profil
John:
Trochu stručné doctype nemyslíš?
ne. Je naprosto v pořádku.

zacatecnik:
odkaz v patičce na validitu smaž. Jednak na tom nezáleží, nikoho to nezajímá a nakonec to validní ani není.

Teď k samotnému obsahu: myslíš si, že máš dostatek znalostí, abys mohl ostatní učit? Kdo je cílovou skupinou? Začátečníci, nebo mírně pokročilí? Začátečník nic nepochopí, mírně pokročilý bude kroutit hlavou nad nepřesnostmi.

Namátkově vezmu první článek z PHP a MySQL - www.code.woxer.eu/vice.php?novinka=3:
- nikde tam nepopisuješ, co jednotlivé funkce (mysql_*) dělají. Nevím, jestli to je záměr, alespoň odkázat někam bys mohl.
- „Dneska si ukážeme, jak udělat výpis záznamů, mazání záznamů, vkládání záznamů a upravování záznamů v php a mysql.“ - co to ta databáze vlastně je? Proč jí používat?
- „Máme v db tabulku, jmenuje se mesta, jsou v ní sloupce id, psc, nazev a obyvatelu.“ - nějaké typy sloupců, neřešíš?
- „úprava databáze“ - databázi neupravuješ, jen jeden řádek v tabulce, která je v dané databázi
- „Vkládání di databáze“ - $vysledek=mysql_query("…"); - proč tam máš tu proměnnou, když s ní dále nepracuješ?
Trsak
Profil
Článek sem dělal na rychlo, až dodělám administraci tak ho dopíšu a upravím :) a s tou promenou tak pa kbudu overovat jestlu vše proběhlo ok, ale nestihl sem to dopsat, příště to nezveřejním dokud to nedopíšu :)
Z patičky smazáno
panther
Profil
Trsak:
a s tou promenou tak pa kbudu overovat jestlu vše proběhlo ok
na to přeci nepotřebuji proměnnou, if (mysql_query(…)).
zacatecnik
Profil *
ale je lepší si to dat do proměnné, teda alepoň podle mě
John
Profil
Teoreticky by to doctype mohlo být vpořádku. V této situaci ale není.
Prohlížeč (popř. validátor) si myslí, že jde o HTML 5, přitom jde o HTML 4.01. Je tam pak spousta věcí nevalidních a mohou se tam vyskytovat větší nepřesnosti a odchylky v různých verzích prohlížečů.
Ideální řešení je kompletní doctype HTML 4.01 strict, podle mě.
Spousta css věcí ti takhle nemusí fungovat, jako např. margin:auto apod. Ale jestli nedělá problémy, klidně nech.
John
Profil
a ještě k tomu obsahu: existují desítky jiných, lepších a mnohem obsáhlejších stránek zabývajících se tvorbou webu. Tím pádem pokud jsi nevystudoval školu tohoto oboru a nechceš se tomu věnovat na plný úvazek tak je šance na úspěch téměř nulová.
Kcko
Profil
John:
Tím pádem pokud jsi nevystudoval školu tohoto oboru
Krom tvé předchozí perličky s Doctype má být tohle co za logiku?
shaggy
Profil
John:
Ja som nevyštudoval školu tohto odboru, môžeš mi prosím vysvetliť ako si myslel toto:
Prohlížeč (popř. validátor) si myslí, že jde o HTML 5, přitom jde o HTML 4.01.
a
Ideální řešení je kompletní doctype HTML 4.01 strict, podle mě.

Vieš mi poradiť, prečo by som mal používať HTML 4.01 strict a ako si z toho kódu poznal, že je to HTML4.01 a nie HTML5?
jenikkozak
Profil
zacatecnik:
- Ze stránky Návody: položka menu: „NÁVODY - naše návody“; obsah stránky: „Návody, Zde si můžeš přečíst naše návody.“ Teda nevím, co na té stránce najdu... Ty podnadpisy bych vyhodil, stejně neřeknou víc než ten samotný nadpis.
- Když už jsem v těch Návodech, nějak mě hned nenapadlo kliknout na nějaký z těch obrázků. Asi kvůli tomu, že na úvodní stránce jsou taky takové obrázky, na ně se ale klikat nedá.
- „Zapoměl jsi heslo?“ Nezapomněl, ale ty jsi zapomněl na enko.
- U přihlášení: „Zapomatovat?*“ Spíš zapamatovat. Taky to „přečtite“ by se mohlo nějak upravit.
- „Zapomněl-li jste vaše heslo, ale znáte vaši přezdívku nebo email, tak vám vaše heslo můžeme zaslat do vašeho emailu.“ Žádné heslo nebude, už kvůli tomu, že jsi tu prozradil, že jej ukládáš do databáze jako prostý text. Jinak odkaz na zapomenuté heslo bych dal na stránku s přihlašováním, nemusel by být na každé stránce nahoře.
- „Seznam lidí které jsme vzali“ - zde chybí čárka mezi větami, takovýchto chybiček tam máš v textech víc.
- „Zde se můžete zaregistrovat na našem webu, získáte tak mnoho výhod“ Jakých výhod?
Trsak
Profil
- Heslo ukládám jako md5
Jinak ostatní chyby se budu snažit opravit díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0