Autor Zpráva
rocker98
Profil *
Ahoj, koukněte prosím na moje stránky guitar-killer. Po rocknroll-site jsem se hodně zlepšil a hodně jsem si toho zjistil.
Guitar-killer jsou stránky virtuální školy na kytaru. Tak pište
http://www.guitar-killer.wz.cz
Smokie
Profil
Nechápu smysl stránek. "Design" je strohý, technicky ta stránka taky nevyčnívá (např. diakritika) a obsah s nulovou kvalitou. Beru, že každý nějak začínal, ale chtělo by to aspoň trochu soudnosti a svoje první výtvory ukazovat třeba kamarádům, ne hned se vším lozit na net.

PS: ve slově kytarista se píše "i" po "r".
Fantomasmag
Profil
rocker98:
1) Zbytečně velká hlavička
2) Nepěkná a velká tlačítka menu
3) Při zmenšení stránky se všechno nepěkně slévá přes sebe
4) "© Copyright" - Proč dvojitý copyright?
5) Menu nemá žádný hover ani není vidět, na které podstránce se nacházím
jenikkozak
Profil
Doplním, doufám, že to nevadí:
6) Na všech stránkách máš stejné <title>.
7) Položky menu mají různé velikosti písma.
8) Obsah stránky je nehezky úzký.
9) Jiný font máš v hlavičce, jiný v menu a jiný v obsahu stránky.
10) Zcela nevhodně používáš absolutní pozicování.
11) Stránka nemá nastavené kódování.
12) Máš pravopisné chyby v textech; před dvojtečkou, tečkou a čárkou se nedělá mezera, po nich ano.
13) Chybí ti klikací hlavička.
14) Nedávej blokové elementy do řádkových (například do <span>).
15) Vzhledem k tomu, že položky menu obsahují pouze prostý text a barvu na pozadí, není dobré na ně používat obrázky.

Některé chybičky by ti mohl ukázat validátor.
Mistr
Profil
3) Při zmenšení stránky se všechno nepěkně slévá přes sebe
Jen doplním Fantomasmagovu poznámku o postřeh, že i dnes se najdou menší monitory (například já mám teď Tvůj kytarový web zobrazen v maximalizovaném okně 1024 × 600 na netbooku Asus Eee PC. Tu značku Ti sem nepíši pro nějaké vychloubání se, ale jako příklad, že nesedím u nějaké technické vykopávky, nýbrž u současného stroje. Takže na různé rozměry okna internetového prohlížeče je třeba při tvorbě stránky počítat. Přečti si něco o CSS vlastnosti Float.
rocker98
Profil *
Fantomasmag a jenikkozak
1) Zbytečně velká hlavička - Napraveno, hlavička menší
2) Nepěkná a velká tlačítka menu - Napraveno, tlačítka menší dělané v css
3) Při zmenšení stránky se všechno nepěkně slévá přes sebe - napraveno <span> je nahrazen align="..."
4) "© Copyright" - Proč dvojitý copyright? - a Jaký myslíš že mám nechat dvojitý jsem už viděl mockrát...
5) Menu nemá žádný hover ani není vidět, na které podstránce se nacházím- hover už je...
6) Na všech stránkách máš stejné <title>-Dělám na tom
7) Položky menu mají různé velikosti písma.- napraveno ...
8) Obsah stránky je nehezky úzký. - úzký je , ale mě se to docelá líbí nemám rád široký styl obsahu
9) Jiný font máš v hlavičce, jiný v menu a jiný v obsahu stránky. - logo přepíšu
10) Zcela nevhodně používáš absolutní pozicování. - pozicování je fuč
11) Stránka nemá nastavené kódování. - napraveno
12) Máš pravopisné chyby v textech; před dvojtečkou, tečkou a čárkou se nedělá mezera, po nich ano.-ano doplním
13) Chybí ti klikací hlavička. -už nechybí
14) Nedávej blokové elementy do řádkových (například do <span>).-pryč
15) Vzhledem k tomu, že položky menu obsahují pouze prostý text a barvu na pozadí, není dobré na ně používat obrázky.-místo obrázků tlačítka udělaná v css
rocker98
Profil *
tak čeština funkční , některé chyby napravené klikací hlavička je takže sledujte
imploder
Profil
rocker98:
Stránka nemá nastavené kódování. - napraveno
Napraveno špatně. Stránka má nastavené kódování iso-8859-2, ale je psaná ve windows-1250, takže se zobrazuje špatně. Správný tag pro tuhle stránku je
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
rocker98
Profil *
imploder:
Tak to ti mooooc děkuji nevěděl jsem si s tím rady :-)
Mistr
Profil
rocker98:
Proč má stránka Seznam užitečných odkazů nadpis Užitečné Odkazy. V podobném duchu je u stránky Přehled akordů a rytmů uveden nadpis Přehled Akordů a Rytmů. Navíc na stránku Přehled akordů a rytmů vede v menu odkaz Přehled rytmů a akordů. Máš pro to nějaký záměr?
rocker98
Profil *
Mistr:
V tom, že je to rozdílně to nemám, ale (alespoň podle mě) v nadpisu to vypadá líp když jsou velká písmena.
Mistr
Profil
rocker98:
v nadpisu to vypadá líp když jsou velká písmena
Ovšem není to česky. Tady na stránce také není nikde napsáno Diskuse Jak Psát Web či Názor Na Stránku apod.
Witiko
Profil
Na stránce http://www.guitar-killer.wz.cz/navody.html odkazuješ na neexistující dokument videonavod.html, mělo by to tuším být videa.html. Jinak na rozdíl od spousty zde propagovaných stránek o ničem, tahle stránka, pokud bude updatovaná, má alespoň trochu hlavu a patu a obsah, což těší. :)
rocker98
Profil *
Witiko:
Děkuji ti updatovaná určitě bude, jinak ti moc děkuji za chybu napravím
rocker98
Profil *
Pozor! stěhuji se na www.guitar-killer.ic.cz
děkuji.
xmark
Profil
rocker98:
No to sis pomohl.
Fantomasmag
Profil
rocker98:
4) "© Copyright" - Proč dvojitý copyright? - a Jaký myslíš že mám nechat dvojitý jsem už viděl mockrát...
Rozhodni se buď pro © nebo pro Copyright. Obojí najednou je chyba, bohužel často viděna na mnoha webech. Pokud to máš uvedeno jako "© Copyright...", znamená a čte se to "Copyright Copyright..." což musíš uznat, že zní divně ;)

© Radim Šlechta 2010: Lepší by bylo: © 2011 Radim Šlechta

Tlačítka menu mají nehezký okraj. Navíc v Opeře 11 mám to menu nalepené na ten spodní box, což nevypadá dobře.
rocker98
Profil *
Fantomasmag:
Určitě napravím
rocker98
Profil *
xmark
Tak kde to mám hostovat ??
Jiří Fišer
Profil *
Myslím že by sis mohl zaplatit hosting a mít svojí doménu. Jednoduchá odpověď na tvou otázku.
rocker98
Profil *
Jiří Fišer:
To máš v jedenácti letech docela těžké pokud máš levný hosting pošli mi odkaz
Spectator
Profil
Hlavní věc, kterou bych změnil, je barevné schéma a tlačidla v menu. Takhle mám totiž trošku pocit, že učitel kytary již zestárnul a činnost neprovozuje. Web totiž vypadá velmi staře. Takové barvy a tlačítka se používali před 10-15 lety.

Zkus trošku experimentů s těmi barvičkami. Zkus třeba tento a jiné nástroje na odkazovaném webu Odkaz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0