Autor Zpráva
Ikrk
Profil
Zhodnoťte prosím web lhrazdira.wz.cz...

Prostě jakej dělá první dojem, přehlednost atd...

Děkuji
RPG
Profil
Nemám co dodat :-)
Jsou přehledné, graficky a desingově pěkné, a validní.
Jediná jejich chyba je ta, že jsou desingově daleko dokonalejší než ty moje :D
Charlie
Profil
No, já má výhrad víc:

~ Vstupní stránky zdržují (...ale kam bych dal reklamu?)
~ Texty na úvodní stránce jsou příliš roztažené, navíc je nikdo nebude číst
~ Chybí jakýkoli popisek, co na stránce vlastně je
~ " Optimized for Firefox 1.0, Opera 8.0, IE 6.0, 1024×768"... tak tohle není profesionální práce...
Charlie
Profil
Ještě dodatek, grafika je moc kostrbatá, nepěkná.
Ikrk
Profil
Charlie:

- vím, že vstupní stránka zdržuje, ale reklamu na webu moc nechci...
- texty asi roztažené jsou, to beru... že si je nikdo číst nebude, to se asi říct nedá. Je lepší je tam mít, než aby tam nebyly. (myslím, že je hoooodně lidí, kteří vůbec netuší, na co RSS je a jak ho pužít)
- chybí popisek, taktéž pravda... na tom jsem ale domluven, že bude něco dodáno, já tam nic sám psát nemůžu...
- "tak tohle není profesionální práce"- nejsem profesionál!!, dělám webdesign +- půl roku a toto je můj druhý výtvor (první byl ještě v tabulkách a něco jako doctype mi bylo cizí...). BTW, co můžu udělat proto, aby to bylo jako "profesionální"? V podstatě by to mělo být optimalizováno i pro menší rozlišení a pro IE5 (nižší Operu a FF nemám :-( )...
- kostrbatá grafika je také pravda, ruší to hlavně to logo, ale to tak muselo zůstat, protože je to logo staré už několik let, kdy to moc lépe nešlo... a prostě nemhlo vypadat jinak...

Každopádně dik moc za postřehy!


RPG:

Dik moc, ale jak je vidět, tak se vždy něco najde...
Charlie
Profil
nejsem profesionál!!

To vůbec nevadí. Lidi to prostě nezajímá, optimalizováno pro a pro... Naopak, přivede je to do rozpaků, pokud mají jiný prohlížeč nebo rozlišení. Správný web je takový, který se zobrazuje stejně (+-) za jakýchkoli podmínek.

že si je nikdo číst nebude, to se asi říct nedá

To je pravda. Vždy si to někdo přečte, když to bude potřebovat. To je ale kámen úrazu: KDYŽ! Když ne, tak si to nebude číst. Takovéto "mininávody" jsou samozřejmě dobré, ale ne, když je člověk nepotřebuje. Jen si to představ. Na stránku přijde člověk. Řekne si: "Proč se zaregistrovat? Nevím, o čem stránka je, nebudu se registrovat. RSS export novinek. Jakých? Nevím, jdu dál."

To je ukázková situace, jak to v praxi asi vypadá. Nejdřív musíš poskytnout informace, potom teprve služby.

Tak mě napadlo, na tu úvodní stránku by se mohli dát třeba ty novinky, ne?
Ikrk
Profil
No, s těma novinkama na úvodní stránce, to není vůbec špatnej nápad. Ten obsah je jen pro registrované, no a ty neregistrované by to aspoň nalákalo...Dík za ideu, zkonzultuju to a asi tak udělám...:)
RPG
Profil
Zpět ke grafice...
Já myslím že pro weby s podobným zaměřením je "hranatá" grafika naprosto normální ne? Tím chci říct, že bůhvíjaké grafické efekty lidi používají jenom na stránkách, např. o pc hrách, nebo něčem podobném...jestli to tak není, vyveďte mně z omylu :-)
Zlababa
Profil
Mezi hranatá a kostrbatá je trochu rozdíl, nemyslíš RPG ?
Ikrk
Profil
no, vidím, že někoho kostrbatá grafika může přímo pobuřovat... V mém případě je kostrbaté jen to logo (teda aspoň podle mě...), a to prostě kostrbatý být musí, ať se to někomu líbí nebo ne. Předělaný a tudíž nekostrbatý logo, už by nebylo právě to logo, co je používáno už několik let a je v podvědomí...

Na druhé straně je fakt, že kostrbatá grafika byla v roce raz dva a ten už je prostě nenávratně pryč.
Zlababa
Profil
Hele ... a co takhle to logo udělat nové. To by nešlo?
ex
Profil *
Me se to celkem zamlouvá aš na to logo, to je fakt votřesny.

My page hostware.aspweb.cz
Ikrk
Profil
no, kdyby to záleželo na mě, tak už je tam dávno logo úplně jiný, nový a hezký... ale na mě to fakt nezáleží...
Timy
Profil
ex
My page hostware.aspweb.cz -- to má být spam nebo ten odkaz má nějaký smysl s původním tématem?

Ikrk
kromě výše řečeného:
1) zrušil bych to červené označení galerie v menu, má být označená jen tak sekce, kde právě jsem
2) když přijdu na hlavní stránku, tak moc nechápu, o čem ten web vlastně je
3) neklikací logo
4) Zaregistrovat se můžete ihned ZDE. -- ale no tak, odkaz klikni zde se už nepoužívá;-)
Lukáš M
Profil *
hezký den, jako všichni - logo, úvodní stránka - ale to už je vyřené výše.
1. dále mi přijde text v hlavičce a patičce dost nevýrazný (zvláště ten černý)
2. také jsem muse přemýšlet, zda je adresa l nebo I (L nebo I) hrazdira - vím, že je to v titulku i v tom textu v hlavičce úplně vlevo, ale nejvíc mě bije do očí lhrazdira.wz.cz a z toho to poznat není... možná jsem jediný, ale napadlo mě to, tak píšu.
3. možná bych stránku zúžil - třeba někde na úroveň fotky v hlavičce - přijde mi to dost široké... nebo tu fotku posunout více do prava? takhle mi přijde nějak "kompozičně mimo" - ale to je taky věc názoru...
Ikrk
Profil
Timy
ad1: to je fakt, vzniklo to tam spíš pokusem, jak to bude vypadat a nějak jsem to tam nechal...dik za připomenutí.
ad2: to se tu už řešilo, popis nebo něco takového stále čeká na "majitele" stránek...
ad3: to jsem nějak nepochopil. Nelíbí se ti, že je na úvodní stránce klikací i to logo? Anebo to, že hlavička není klikací?
ad4: Njn, vždycky se někdo najde, kdo udržuje při životě staré trendy (bohužel? jak kdy)

Lukáš M
ad1: to je asi pravda, zase na druhé straně jsem si říkal, že hlavička není předmětem celého webu a nejdůležitějsí věcí, která by musela na první pohled vynikat. Nevím.
ad2: hmm, to mě vůbec nanapadlo... asi na tom něco bude, akorát už je trochu pozdě :(
ad3: fotka je tak nastraně záměrně. Při menším rozlišení než 1024×768 by to mělo zhruba vycházet tak, aby tam ta fotka nebyla, ale zároveň nebyl useklej zbytek nápisu v hlavičce, takže vlastně není nic poznat... Nějak mě nenapadalo jiné řešení. To asi až časem půjde co jsem tak slyšel v CSS 3.0 měnit styl podle rozlišení, ne? No a zmenšovat celou stránku se mi taky moc nechce, protože pak tam zbyde 5centimetrovej sloupec na obsah a to je všechno, navíc v sekci pro registrované je galerie, kde je třeba dost místa...

Dik za názory...
Timy
Profil
Ikrk
ad3: logo má být odkazem na hlavní stránku a tam není klikací ani to logo vlevo, ani ta adresa v záhlaví a ani ten pán:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0