Autor Zpráva
Afrod
Profil
Ahoj udělejte mi konstruktivní kritiku i pochvalu na tento web. Zajímá mě hlavně chování stránek v IE protože mě to v IE 6,7.8 chodí v pohodě, ale jak mám dole pod textovým polem, pole které se menuje div id="about", tak se mi vněm neukazuje počítadlo ani seo servis v ostatních prohlížečích vše OK, ale v IE nic a nemůžu přijít na to co stim je.
linbor
Profil *
Začnu odzdola, od patičky. Pokud dáváš přednost angličtině před češtinou,
tak ne "Creted by ˆWebshot.cz", ale "Created by Webshot.cz" .
Pokud srcoluji až mi zmizí levé postranní menu, sloupec s obsahem začne
odskakovat doleva (asi protože se tam uvolnilo místo) a hned zpátky a zase,
jakoby nevěděl, kde má být. Teď koukám, že tam začne skotačit ještě dřív.
Je to nepříjemné, jako kdyby mi někdo škubal s letákem, který právě čtu.
Pokud jsem na úvodní stránce a kliknu na logo (nechtěně nebo jentak),
jsem přesměrován na tutéž úvodní stránku, namísto aby se mé pokliknutí ignorovalo.
Za slovem vítejte by měl následovat v tomto případě vykřičník, ale
lepší by to bylo bez toho slůvka, pokud bezprostředně nenásleduje představení sebe
nebo svého projektu.
Čtu "Zajímavé odkazy", ale žádný nenalézám, namísto toho jen žádost o reklamní
podporu linkem. To je něco úplně jiného, než bych očekával. A po pravdě, je to nabídnuto
mnohem dřív, než si stačím web vůbec prohlédnout, čili je nemožné na to reagovat.
Obdobně "Chci být" se nabízí ještě dřív, než si cokoli mohu přečíst. A opět se pod tím
skrývá něco jiného, než by člověk čekal. Škoda, protože ty informace jsou zajímavější
a přínosnější, než bych čekal pod "Chci být".
Samotný text je velice pěkně napsán, krásně se to čte. Úchvatné. Super!
Ve vyhledávacím formulářku chybí odesílací tlačítko. Tedy ne chybí,
ale je malinké a ve stejné barvě jako okolí - není vidět. Zdaleka ne každý ví, že stačí
enter. A pak - k čemu vyhledávání, když nelze nic najít? Zkoušel jsem nejtypičtější
výrazy, jako vůně, pleť, výrobky, parfém, kosmetika, kontakt, prodej. Nic to nebylo schopno najít.
Takový vyhledávač je lepší nemít, myslím to upřímně.
Vidím 3 nabídky, čím se stát. Ale co to - mají úplně stejný formulář a já znovu musím volit,
co jsem právě volil. Netuším, co vyplnit do kolonky spam, zní to divně. Aha, "avon"!
Mělo by to být předvyplněné za mne. A ještě lépe - neměl bych to vůbec vyplňovat, ba ani
vidět - což takhle skrytý formulářový prvek?! Poslední vyplňovací položka tu už vůbec nemá
co dělat, toto má mít prostor trochu jinde. Opravdu si mohu sám určit i ceny?
Mám vyplnit své citlivé osobní údaje? Marně hledám nějaké prohlášení, jak bude
s takovými údaji naloženo. U takové firmy jako Avon bych očekával dosti uspokojivé ujištění.
Ale už dost, zmínill jsem toho docela dost, bohužel většinou kriticky.
Stránky "Prodej briket" máte mnohem, mnohem zdařilejší.
V sekce nazvané Reklama nevidím nic. Ale patrně něco přibude.
Uf, to jsem se nějak rozepsal. Tedy, je hodně co zlepšovat.
Upřímně řečeno, stránky na mne nepůsobí moc důvěryhodným dojmem.
peta
Profil
Afrod:
Neni about nejaka funkce prohlizece? Zkousel jsi to prejmenovat treba na about123?
Jinak stranka v okenku 500x500 ve ff vypada divne.
Kdyz uz jsi se rozhodl pro tmave barvy, tak by to chtelo sladit vsechny. Vetsinou se pro stranky pouzivaji max 3 odstiny barev. Je na to jakysi program online, ktery ti z tveho webu vybere barvy, ale to neni podstatne.
* nadpisy bloku ve sloupci bych dal tucne a bilou farvu jemne zabarvil odstinem pozadi (v Gimpu lze nastavit treba 10% kryti). Tim ten text lepe zapadne do pozadi.
* vpravo pri 500x500 je prazdny sloupec
* na logo nahore je hned nalepeny text zleva a fialova poznamka je proti nadpisu cuknuta vic doprava.
Atd...
Na ty barvy muzes zkusit odstinovat pomoci
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/js-color.htm
zmenou policek Barva nahore a Odstin dole nebo pouzijes barevne prechody mezi barvami, ctverec nahore.
grimword
Profil
Ke sběru soukromých informací /jméno, adresa.../ musíš kontaktovat ÚOOÚ.
grimword
Profil
Úřad pro ochranu osobních údajů
Afrod
Profil
Děkuji za připomínky, uřčitě to poladím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0