Autor Zpráva
Gekouš
Profil
Ahoj,
prosím o zhodnocení a kritiku těchto www stránek. Co udělat jinak a co je naopak dobré?
Děkuji.
Radek Cvek
Profil
Mě se to líbí - akorát úplná bezvýznamná malichernost: pokud kliknu na odkaz "O mně" a změním jazyk na angličtinu, přeloží se všechno, kromě té vlastní stránky "O mně". Musím znovu klikat na "About me". Nepoznám, jakým způsobem se změna jazyka provádí (podle toho, že po opuštění a znovuspuštění stránek se uchová jazyk, bych tipl session/cookie) , ale mělo by se s tím při těch hezkých url počítat - možná ten jazyk vrazit do url?
Gekouš
Profil
Děkuju.
Nemění se samy jen statické stránky. Čili na O mně, O kaktusech a na Seznam rostlin se musí klikat znovu. Prý to jinak nejde, ale ještě se optám.
Darker
Profil
Myslím že výkřičník na začátku věty se dělá v jiném jazyce než angličtině.
I believe you are going to enjoy yourself here.“ - nejsem profík v Aj, ale nechybí v té větě being?
If you want to enjoy all amenities this website's has to offer
Nadpis Main news je menší než následující renovation.
Nepodařilo se mi vypnout se z němčiny do něčeho jiného. Na stránce O mně je menu vždy česky.
Osvědčila se mi detekce jazyka podle hostname a prohlížeče.
Gekouš
Profil
Vykřičník jsem dal v každém tom jazyku z obou stran, aby to bylo dost zvýrazněné, protože to hodně lidí nedodržuje. Bude to tam jen do doby, než bude zprovozněna možnost objednávání bez registrace.
Kam by si to being dal? Já taky nejsem žádný profík, ještě si to ověřím, ale myslím, že zrovna tuhle větu mi kontrolovala slečna s certifikáty FCE, CAE a CPE, takže bych řek, že anglicky něco umí.
O tom Main news vím, to se ještě udělá.
O tom jazyku jsem psal o post výš, taky mi to vadí, ještě to zkusíme vyřešit.
Díky za reakci.
Tori
Profil
galerie Navajoa sp. - druhý obrázek v pořadí se nenačítá (resp. více než 3 min jsem nebyla ochotna počkat).
Gekouš
Profil
V tom článku Navajoa? Jo ty myslíš druhý odspoda. Máš pravdu, napravím. Děkuju moc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gekouše:
Tečkovaně šrafované pozadí okolo obsahu způsobuje na mém zdejším LCD monitoru ošklivé problikávání při rolování stránky. Možná, že na lepších displejích (s lepší odezvou) se to neprojevuje, ale pro mě je to momentálně silnou motivací k tomu, abych neroloval :-)

Teď jsem to zkusil na druhém monitoru (totožný typ) a tam je blikání méně výrazné, ovšem také obtěžuje. Na třetím monitoru to vypadá stejně jako na druhém.
Mistr
Profil
Gekouš:
(1) V levém sloupečku v sekci Kontakty nemáš položku IČ ukončenu dvojtečkou (ostatní tak ukončené jsou).
(2) Na titulní stránce mi nějak graficky nezapadá položka Hlavní novinky.
(3) V levém sloupečku máš u položek ze sekce Twitter tři různé druhy zápisů data, a sice:
• 16.12.
• 27.5. 16:12
• 4.5. - 18:53
To je záměr?
(4) Oceňuji klikací logo. Co je udělat i z obrázku kytičky vlevo nahoře? Přeci jen uživatelé, myslím, spíš klikají vlevo nahoře.
(5) Ve stránce Kontakt doplň mezeru za jedničku ve větě zastávka Třemošná u Plzně, poté cca 1km směrem od Plzně, protože:
• 1km = jednokilometrový
• 1 km = jeden kilometr
Mimochodem, proč je popis cesty vlakem psán tučně, kdežto automobil tučný není?
(6) Podtrhávat se doporučuje pouze odkazy, nikoliv jiný text. Viz sdělení vyčkejte, až Vám zašleme účet ve stránce E-shop.
(7) V Návštěvní knize je, myslím, poměrně nevýrazný odkaz na přidání dalšího vzkazu.
Gekouš
Profil
Chamurappi: na pozadí se optám, jestli by s tím šlo něco udělat. Díky za upozrnění.

Mistr: Děkuju moc, opraveno. Klikací kytičku zařídím a Hlavní novinky taky :).
jenikkozak
Profil
Gekouš:
Na stránce Copyright se píše: „Dílo nebo jeho části je nepřípustné rozšiřovat, rozmnožovat, publikovat, uchovávat v databázích, stahovat apod.“ Pokud si uživatel stránku nestáhne, nemůže si ji zobrazit, tudíž si ani nemůže přečíst, že mu pobyt na stránce zakazujete.

Na stránce Prohlášení o přístupnosti se zase uvádí: „Web zaručuje správné zobrazení v každém prohlížeči. Doporučujeme Vám však všeobecně používat prohlížeče s jádrem Gecko, např. Mozilla Firefox aj., nebo alespoň nejnovější verzi Internetu Explorer - verzi 8.“ Proč se stránky o kaktusech pouštějí do hodnocení prohlížečů? Firefox že je lepší než IE, Opera a Chrome se hodí nepoužívat...

Proč je postup při zapomenutí hesla tak složitý? Co se sleduje tím, že se zbytečně posílá onen potvrzovací kód?

Proč je podnadpis „Plants of North America and Mexico“ na všech jazykových mutacích stejný? Možná by tento text nemusel být součástí obrázku.
Darker
Profil
http://www.hajek-kaktusy.cz/navstevni-kniha

Jména překrývají datum a nick (částečně). Kód nezkoumám, ale asi jsou absolutně pozicovaná. Zrušil bych na nich :hover, je ošklivý a zbytečný. Taky nechápu, proč nejdou kopírovat.
Hover v formuláři je tedy dost otravný.
Zjistil jsem, že když do formuláře píšu, hrozně se to zasekává. Seká se dokonce i při hoveru...
Hlásí to chybu:
The usage of charCode property on keydown event shouldn't be used. The value's meaningless.
Firefox a IE mají jiné proměnné pro číslo klávesy. Mně funguje toto:
var klavesa=event.keyCode? event.keyCode : event.charCode
Mistr
Profil
Gekouš:
Děkuju moc
Nemáš zač.

V levém sloupečku si ještě v sekci Twitter oprav zalomení u noticky z 6. května.
Gekouš
Profil
Děkuju všem, Váše náměty sem předal webmasterovi a věřím v brzkou nápravu. Kdybyste ještě něco našli, dejte mi prosím vědět.
Mistr: Twitter opraven, děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0