Autor Zpráva
Flety
Profil
Zdravím,

hneď prvým príspevkom by som chcel požiadať o hodnotenie môjho redakčného systému. Vyvíjam ho už pár rokov ale na konkurenčnom fóre mi to stále tak skritizovali, že som s tým nešiel ďalej. Tento krát som sa posnažil a vytvoril som snáď použiteľný, plnohodnotný systém.

Systém by mal v prvom rade slúžiť na tvorbu osobných web stránok. Dá sa ale použiť na čokoľvek, kde nevyžadujete používateľov(teda žiadne portály). Je free pre nekomerčné použitie. Takže sa ním dá vytvoriť aj prezentácia nejakej malej komunity.

Poprosím o hodnotenie systému ale aj prezentačnej stránky. Grafiku aj použiteľnosť.

Prezentačná stránka: http://www.myowpa.sk/
Demo systému: http://demo.myowpa.sk/

Vopred vďaka za konštruktívnu kritiku.
Venca V
Profil
Za prvé musím napsat, že obdivuju, kolik sis s tím dal práce, po zběžném prohlédnutí administrace to vypadá jako dobrá práce, inspirace je mi také jasná. Jen jsem nepochopil smysl, jak chceš přesvědčit lidi, aby používali klon WP namísto WP? Ale abych jen neOTčkařil, ten web je pěknej, vypadá to docela profesionálně, stejně tak administrace je docela hezky udělaná.
Flety
Profil
Ďakujem.

Je pravda, že grafika je značne inšpirovaná WP(úprimne chcel som ju prerobiť ale dalo by to dosť práce a radšej som to teraz nechal tak. Možno v ďalších verziách) no systém je značne odlišný. Zatiaľ čo vo WP vytvoríš stránku s blogom alebo stránku s obyčajným textom(v základe nemáš žiadne iné možnosti) a pre iné verzie si musíš inštalovať pluginy, ktoré sa roztiahnú po celej administrácií a všade z nich máš kúsok. V mojom systéme si stiahneš šablónu pre stránku, ktorá môže byť akákoľvek, nie len blog, či stránka s textom ale napríklad aktuálne je vytvorená aj šablóna pre galériu a plánujem vytvoriť ďalšie šablóny. Každá šablóna má v systéme svoje vyhradné miesto.

Navyše myslím, že môj systém je jednoduchší na ovládanie a prehľadnejší ako WP(ale to už musia posúdiť ostatní) a má širšie možnosti pri jednoduchších úpravach.
imploder
Profil
Flety:
- jinak než z titulku stránky není jasné, kde jsem - v menu by to chtělo zvýraznit vybranou položku
- "Záložky" je matoucí pojmenování, pod tím si člověk představí něco jiného (záložky v prohlížeči, které si sám může vytvářet a upravovat)
- ozubené kolečko u obrázků v galerii se chová divně - když k obrázku něco napíšu a dám "Uložit změny", tak ty 3 tlačítka pod ním zmizí; taky se tam nedají zadávat apostrofy (text mezi apostrofama se neuloží) a dá se tam napsat javascript
- když nainstaluju styl nebo změním konfiguraci, zmáčknu "Index stránky" a pak dám Zpět, tak se mě prohlížeč ptá, jestli znovu odeslat data; po akci (instalace šablony, změna konfigurace, ...) by se mělo správně vždycky přesměrovat na stránku, která nic nedělá, aby se tohle nedělo
- okýnka v editoru: špatné kódování popisků ("Vyberte vlastný znak", "VloĹžiĹĽ emotikonu")
- grafika je dobrá
shaggy
Profil
Flety:
Aj keď si budeš myslieť, že moje hodnotenie zaujaté, tak nesúhlasím s tým, čo napísali ostatní o grafike.
Jediné dobré časti grafiky sú tie, ktoré si si "požičal" z wordpressu.
Máš pocit, že takto má vyzerať dobré zobrazenie? Vľavo, v texte pod Záložky chýba akýkoľvek padding. A ten zoznam stránok, o tom je škoda hovoriť.
Buttony na stránke mi prídu až príliš farebné a neladia mi do celkového štýlu stránky.

Funkcionalita:
- dá sa vytvoriť "podstránka" už existujúcej stránke?
- nikde som nevidel chybové hlášky. Chcel som vytvoriť adresár, napísal som tam bodku a nevytvorilo ho. Ale prečo, to som sa už nedozvedel.
- to isté pri vytváraní Panelov. V jednom kroku sa objavila veľká textarea a ja som na ňu pozeral a nechápal, čo s tým. Po kliknutí na tlačítko Pokračovať ma to nepustilo ďalej (bez chybovej hlášky), ale panel sa pridal.

Verím, že keby som si to prešiel dôkladnejšie, tak tam nájdem množstvo takýchto triviálnych chýb. A to nehovorím o tých kritických.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0