Autor Zpráva
Ice
Profil
Ahoj, Díky za kritiku, poznámky a návrhy na zlepšení webu www.zskotvrdovice.cz .
Taps
Profil
Ice:
Pěkný web
Websluzby
Profil
Ice: Takto si predstavujem ideálny web pre ZŠ / MŠ :-) nepáči sa mi len že keď kliknem v menu na PROJEKTY a DOKUMENTY nájdem prázdnu stránku = treba aj tam doplniť nejaký článoček, žiadny link na webe by nemal viesť na prázdnu stránku:
www.zskotvrdovice.cz/projekty.php
__construct
Profil
Ice:
• Dizajn pre ZŠ/MŠ je celkom pekný
• Kód je dosť nesémantický :
- napr. namiesto zanorených zoznamov používaš :
<p>2.&nbsp;Oznámit své podezření co nejdříve vedení školy</p>
- prečo nepoužiť <ul class="menu" id="menu2> keď máme samostatný element <menu> (validitou sa neoháňaj - valídne to nemáš)
- načo používať h3,h4 atď keď môžeš použiť <p><b><i>Nejaký podnadpis</i></b></p>
- hovorí tie niečo definičný zoznam (<dl> )?
• Na mnohých miestach kobinuješ inline štýly s CSS
• Javascripty v hlavičke nepotrebuješ - zbytočne predlžuješ čas načítania stránky
• Pozri si niečo o CSS Sprites
• Neuškodilo by na hostingu zapnúť gzip
Taurus
Profil
Opravdu povedené. :-)

Ohledně chyb: mrkni se, jak se píšou závorky. Používej jednotný formát času, ne dvojtečku i tečku zároveň. Víceřádkové položky menu by měly mít odrážku na prvním řádku. Hover přes celý odkaz, nejen přes text. Hlavní menu, nadpisy levého menu a nadpisy stránky jsou všechny stejně velkým písmem. Pro lepší strukturu bych velikost lehce odlišil. Vůbec se asi zaměř na typografii... Ale nimrám se už v drobnostech, které normálně tolik nevypisuju, protože jsi o dost dál. :-) Ber to jako plus.
peta
Profil
Grafika je slusna, usporadani a zarovnani prvku vsak chaoticke.
* proc pri okenku 500x500 je vlevo okraj nalepeny na okne ale vpravo se da rolovat tak 60px?
* proc je obsah ve stredu nalepeny zleva a prava na menu a tabulka v nem je odsazena vic?
* preplacane
* "Fotogalerie základní školy", proc? nadpis menu zni preci zakladni skola, cili vse v nem se tyka zs
* "Historie školy" skolu bych vypustil
* "Organizace školního roku" - u nas tomu rikame harmonogram, ale slo by zkratit na sk. roku
* tabulka v Organizace sk. r. vypada jinak nez tabulka na uvodni strance.
* proc tam je tolik tucneho textu/ zvyraznuji se tak max 2-3 slova v 5 radkovem odstavci.
* zkratky v zakladnim menu si odpust SVP lze napsat jako vzdelavaci program. Ze je skolni je celkem jasne, kdyz je nadpis ZS a stranky jsou skoly
* Zvoneni - vypustil bych prestavky
* fotogalerie - oc jednodussi bys to mel, kdyby jso vsechny nahledy dal stejne velikosti? na vysku? tak udelej vyrez
* kontakt, mozna by bylo dobre uvest gps, das si to do navigace a jedes tam.
* jidelny, dole mas fotogalerii, to bych dal link na fotogalerii a data presunul pod galerie

Vubec nemas celkove stanoveny vzhled a nedrzis se ho. Nekde mas text slusne Školní družina (kde je mimochodem skolni vzdelavaci program) a pak jsou stranky jako prevence proti sikane, kde je uplne neco jineho.
TomasJ
Profil
Websluzby:
nepáči sa mi len že keď kliknem v menu na PROJEKTY a DOKUMENTY nájdem prázdnu stránku
Já si všiml, že podtím je submenu, které již obsah má. Nicméně dojem to dělá, jakoby tam nic nebylo.

peta:
* "Historie školy" skolu bych vypustil
No ty jsi mi inteligentní, mazat historii školy...

* "Organizace školního roku" - u nas tomu rikame harmonogram, ale slo by zkratit na sk. roku
Proč ve zkratkách? Proč harmonogram? > "ZŠ a MŠ" - pokud na to vleze nějaký žák z 5. třídy, nebude vědět co to je.

zvyraznuji se tak max 2-3 slova v 5 radkovem odstavci.
Zvýrazňuje se to, co je důležité.

* Zvoneni - vypustil bych prestavky
Nezapomeň, že to je ZŠ a MŠ. Nevidím důvod, proč by tam Ice nemohl nechat přestávky. Aspoň je to přehlednější.

a pak jsou stranky jako prevence proti sikane, kde je uplne neco jineho
A odkdy? Pokud umím číst, čtu o šikaně.

Už zase se snažíš být nejchytřejší člověk co? Tvé výtky jsou podivné (vždy).

Ice:
Mně se web líbí, je takový pestrý, uspořádaný a prostě takový hodící se k zš/mš. Povedená práce :)
Snad jen, asi bych dal do fotogalerie k obrázkům popisky (např. co je to za třídu atp.).
Popravdě řečeno, v IE se mi web líbí víc. Ty hranatá talčítka vypadají líp jak kulatá (FF).
xmark
Profil
- Jsou tady tři menu, která ovládají jeden obsah. To mi připadá skoro dost.
- V postranních menu se nezvýrazňuje vybraná položka
- Na úvodní straně jsem moc nepochopil blok Aktuálně ze školy. Připadá mi tak nějak divně vložený do obsahu.
- Detail: horní menu je hodně nahoře a navíc tak nějak poletuje v prostoru, víc by se mi líbilo přilepené na horní okraj obsahu
regy
Profil
Nevím jestli to už někdo nezmínil, grafika se mi líbí a i ty 3 menu m přijdou logicky utvořené. Jen jak jsou na hlavičce ty dva modrý ptáčci, tak to vypadá jako odkaz na twitter, ale to je asi detail.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0