Autor Zpráva
wNi'
Profil *
Hmm nedávno som dokončil stránku:
http://artofsurvival.hy.cz/
Je vlastne poskladaná z X-rôznych častí, niektoré som našiel na nete (Napr. to modré vzadu, ktoré som aj upravil, alebo aj background), iné sám vytvoril. Stránka je ešte len Beta, takže je kopec podstránok ktoré majú typickú 404-ku. Snažil som sa zamerať najmä na grafický design stránky, ako aj jej účelnosť a prehladnosť. Viem, že mi chýbajú ikonky, napríklad chcem spraviť v Side Bar-e podnadpis "Udalosti", pričom pri každej udalosti bude ikonka, pri každom článku má byť špecifický obrázok atď. Ale to som ešte neprogramoval. Vytvoril som ju.. ak to tak počítam, tak za týžden, možno týžden aj pól spolu s CMS.
Ďakujem, rady prijmem, budem rád ale ak užitočné, najmä k prehľadnosti stránky, jej účelu, diakritiky etc. :)
Taurus
Profil
Bodne ti Nejčastější chyby na webu

Zaměř se na kontrast, stav při vypnutých obrázcích, klikací logo, … Základ designu nevypadá špatně, ale chybí tomu dokončení a detail. Je to jakoby ukouslé. Co si ale rozhodně rozmysli je jazyk. Ne od každého trochu. A vlastně nevím, o čem ten web je, to je taky taková zvláštní podstatná chyba.
wNi'
Profil *
Heh uf no, je tam toho dosť, čo musím opraviť..
Klikacie logo urobím :) No kontrastnejšie farby ako Bielu a čiernu nepoznám :D sorry. (konkretne je tam ešte druh šedej - #cccccc) Ďakujem, Viem, je to také ukúsnuté, chýbajú tomu detaily.. myslel som, že to dokončim napr. ikonkami, uvidím.
S jazykom máš pravdu, i keď myslel som to tak systematicky, teda aby hlavné sekcie boli aj po anglicky, články len po slovensky, ostatné kdo chce, ten si preloží :)
wNi'
Profil *
Hej a web mal byť zameraný na Parkour / Freerun, a máš pravdu, na prvý pohľad to poznať nieje. S tým musím čosi spraviť, aj keď moc ma toho nenapadá. Pretože header mám prakticky už plný :-/, nechcem to zbytočne prepchať...
Taurus
Profil
wNi':
No kontrastnejšie farby ako Bielu a čiernu nepoznám
Eh? No, radši upřesním…

Šedá se na tmavě šedé špatně čte. Bílá na černé je naopak až moc kontrastní. Dobrý poměr je kolem 85 %, což může být např. #ddd na #000 apod.
peta
Profil
Je tam hodne dobrych veci a dala by se z toho udelat dobra stranka. Soucasnou podobu bych hodnotil tak 4. Obsahove za 5. Grafiku za 3 (ale prestavel bych to jinak za pouziti stejnych obrazku).
Hlavni chyby
* bez css to musi vypadat dobre, pak to bude dobre vypadat i s nim
* "The ArtT. of Surviva.Al" cast textu neni citelna kvuli obrazku
* totez v logu, cerny text The ArtT
* marginy a paddingy, prevazne v obsahu
* menu je mrnave a mozna bych ho dal tucne
* vzhled obsahu neni jednotny pro vsechny prvky a stranky. treba preskok na guestbooku
* about - text je nalepeny na okrajich zleva zprava a barva "Jerry" je jina nez "About us"
wNi'
Profil *
Hmm, bez CSS to nevyzera zle, prirodzene nieje to tak ako by to malo byt, ale vsetko je citatelne, a je poznat co je co.. Nemienim dva krat zapisovat zbytocne ten isty tag (raz do css a druhykrat do stranky?), alebo ako inac nieco podobne spravit?
I ked este vzdy ma nenapada, preco by to malo vyzerat "dokonale" bez css, jo mozno sa najdu ludia co to maju vypnute, ale ani to si nemyslim.. co sa tyka mobilnych prehliadacov, tak zas a znova je to bez neho citatelne ;-)...
V tom texte mas pravdu, s tym cosi musim spravit.. len, neviem co.. nastavovat inu farbu by znamenalo pridat inu farbu opticky vsade, nech to spolu ladi.
V logu cierny text? O_o Logo je cele biele, mozno si myslel ten obrazok v slideri - spravil som ho narychlo nech tam aspon nieco je, prirodzene to sa zmeni ;-). A vlastne sa do toho hned dam, dakujem :)
Ano marginy a paddingy tiez prerobim, celkovo tak ako sa patri tzn. odsadenie textu od okraja o iste px atd. Aj ked neviem ako spravim, aby na zaciatku kazdeho odstavca bol nejaky margin? Pretoze pouzivam pri pridavani clankov TinyMCE, co znamena taky cudny editor ktory vsetko spravi za mna, aspon mam o menej prace v php. Preto on automaticky kade tade podava <p> atd. nie vzdy vsak na zaciatku noveho odstavca :-/
Menu.. Ak ho dam vacsie bude to privelmi vysoke, uz beztak je. Ak dam tucne pismo vyzera to seredne, mne sa celkom paci, ale mozno s nim este nieco spravim.
Guestbook - ano mas pravdu, guestbook chcem spravit celkovo vlastny, tamto je tam hodeny lebo som nemal cas, ale posnazim sa :)
V about sekcii som si to vsimol, dakujem, preprobim :).. Dakujem za kritiku, pokusim sa spravit co sa len bude dat :)
Taurus
Profil
Ad odsazení prvního řádku:

Správně: Bezprostředně po nadpisu se neodsazuje, následující odstavce se už odsazují.
Často vídám, že buď se neodsazuje vůbec a nebo rovnou vše, což je chyba, i když první varianta je na webu přípustná a stačí doladit vertikální odsazení. Pokud odsazovat horizontálně, tak už teda pořádně, viz věta v italice. Jinak radši vůbec…
wNi'
Profil *
Hmm nazrel som na typomil.com, co si myslim ze by to mal mat najlepsie ;-) Nema nikde ziadne odsadenie, myslim ze to tak bude najlepsie, ak to ma byt prikladovo...
Taurus
Profil
typomil je dobrý zdroj, má to dělané jedním z přijatelných způsobů.
peta
Profil
http://typomil.com - V celku to ujde, dalo by se tam par veci vylepsit. Na mem monitoru treba zvysit kontrast. Uvodni stranku bych hodnotil vhledove 2-3, obsah se mi nechce cist.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0