Autor Zpráva
Rennaulka
Profil *
Názor na stránky http://images.ayopen.com/ ......
Před třemi týdny jsem se začala učit HTML, jsem naprostý začátečník. Prosím o rady, jestli mám na těchto stránkách dál pracovat nebo je hodit do koše a začít znovu úplně jinak (ať už po grafické stránce nebo s ohledem na zdroj).......Díky za vaše rady.....
soucekgns
Profil
1) Zas tak bych nespoléhal na tabulky...
- Doporučuji divy potažmo v menu li
2) Místo deseti znaků <br> stačí (pro začátek) <td style="margin-top:100px;">
3) Nepoužíval bych šířku sloupce v procentech
4) v tabulce existuje něco jako colspan a rowspan
5) těch sloupců tam máš strašně moc... tak asi 3x tolik, kolik by ti stačilo...
6) pak tam máš strašnou spoustu malých chyb... např.: <h1> <br> STORE OF VECTOR ILLUSTRATIONS </H1>
- To se řeší padding a margin...

Ale obrázky máš hezký:-)
Rennaulka
Profil *
Díky moc .......... zapracuju na tom ;)
Darker
Profil
Vypadá to slušně, a je to přehledné, což je víc, než se u obvyklých webů dá čekat. Ale působí to, jako by ten obsah nepasoval do toho vzhledu.
Proč:
1. Dvě prázdné položky horizontálního menu.
2. Kontaktní formulář od blueboardu.
3. Heldání od googlu (záměr?)

Další výtky:
1. Česká verze nebude?
2. Nejsem mistr v Aj, proto se spíš ptám, než kritizuji:
---- Není lepší „Selection of illustrations“ než „Selection illustrations“?
---- „or is inserted into any other work. “ - „... or insert it in any other work. “
3. License - poslední řádek je vidět jen z horní poloviny.
Rennaulka
Profil
Diky za připomínky a doplňuji...
1. Dvě prázdné položky jsou nachystané pro budoucí prodej, na tom teď pracuji. První položka bude pro sale illustration a druhá položka pro download.
2. Kontaktní formulář od blueboardu - prozatím.....
3. Českou verzi nechystám, ale hodlám vložit překladač stránek.
4. Díky za připomínky k angličtině, napravím...
5.Poslední řádek v license dám do pořádku.
Darker
Profil
Rennaulka:
3. Českou verzi nechystám, ale hodlám vložit překladač stránek.
Nene, to nedělej. To to radši nech anglicky.
Rennaulka
Profil
Darker:
Proč ne překladač?
Když si to někdo nebude chtít přeložit do svého jazyka, tak si to prostě nechá v originálu.
Rennaulka
Profil
Darker
Prázdné položky v menu, angličtina a poslední řádek v license opraveny + trošku změna grafiky.
matobalo
Profil
moj nazor:
ak tam bude HOME, tak by na nom mali byt ukazky naj free vektorov, ale hlavne ukazky tvojich vektorov zo shutterstocku (ktore su btw velmi vydarene), teraz je tam len nic nehovoriaca grafika, cize hned na home je potrebne uputat naj obsahom
Rennaulka
Profil
matobalo:
Díky za tip. Popřemýšlela jsem a asi máš pravdu. Zvažuji i možnost HOME úplně zrušit a hlavní stránku udělat SALE ILLUSTRATIONS. Mimochodem i do FREE budu průběžně ilustrace přidávat nebo měnit za jiné.
jenikkozak
Profil
Rennaulka:
Mně osobně trošku mate, že nadpisy v pravém sloupečku mají stejný profil jako odkazy v navigaci.
Text odkazů v navigaci by mohl být vertikálně umístěn na středu. Totéž se týká nadpisů v pravém sloupečku.
Hlavní nadpis na stránkách nemá vždy stejné umístění. (Na stránce s kontaktem je umístěn vedle formuláře.)
Stránky s jednotlivými ilustracemi by mohly mít nadpis.
Co se týče kódu, zápis tří „<br>“ za sebou není to pravé.
Chtělo by to více využívat externí zápis vlastností týkajících se stylu. Bude se Vám to v budoucnu snáze upravovat.
Ve zdrojovém kódu je na můj vkus příliš mnoho mezer (myslím znak „ “), ale vyhovuje-li Vám tento zápis, budiž.
Na stránce se mi zobrazuje horizontální posuvník, přestože je vedle obsahu spousta bílého místa.

Ach to prokleté absolutní pozicování! Obrázek na pozadí stránky free nebude tím nejlépe kodérsky zvládnutým prvkem. Rozřezat, roztáhnout a spojit.
Rennaulka
Profil
jenikkozak:
Díky za připomínky a postřehy...
1. O změně nadpisů v pravém sloupečku pouvažuji.
2. Stránku s kontaktem doladím - dobrý nápad.
3. Nadpisy umístit na střed - o.k.
4. Horizontální posuvník se pokusím odstranit - budu se snažit dořešit to pozicování...
5. Pozadí na stránce FREE - to není problém - díky
Rennaulka
Profil
Jo a ...
matobalo:
vektorov zo shutterstocku (ktore su btw velmi vydarene)

Díky moc....to potěší.
Rennaulka
Profil
Využila jsem vašich rad a provedla pár změn:
1. Na HOME jsou ukázky sale i free vektoru
2. Stránky s jednotlivými vektory mají nadpis
3. Více jsem využila externí css
4. Nadpisy v pravém sloupečku mají jiný profil než hlavní menu a jsou v červené barvě místo původní šedé
......... dalších pár drobných úprav
matobalo
Profil
zmeny su veľmi dobré, ešte detail, poradie tlačítok, licencie by som dal až pred kontakt, vnímam ich skôr ako doplnok. vysvetli mi ešte pls čo vlastne bude v downloade.
Rennaulka
Profil
matobalo:
čo vlastne bude v downloade.
Po zaplacení ilustrace zvolenou platební metodou vloží kupující do pole v download e-mailovou adresu, ze které byla platba provedena a stáhne si ilustraci.
Jde o to, aby nebylo možné stahovat ilustrace zdarma

Cena za jednu ilustraci bude nízká oproti významným fotobankám, protože kupující nebude platit provizi fotobance.
A výhodné navíc v tom, že kupující nebude muset kupovat balíček, ale bude možné koupit třeba jen jednu vybranou ilustraci....
Ještě jsem přidala na HOME jeden odkaz, kde je možné taky najít některé z mých ilustrací....
jenikkozak
Profil
Rennaulka:
Výborně, po provedených změnách se mi stránka mnohem víc líbí.
Co mi však stále nepřijde ideální, jsou obrázky na pozadí stránek. Obrázek obsahfree.png má šířku 990 px a výšku 800 px, ačkoliv se jeho motiv opakuje odshora až dolů. Když jej oříznete tak, aby byl vysoký jen 1 px a dáte jej opakovat pomocí hodnoty repeat-y, bude se automaticky roztahovat podle výšky stránky a hlavně bude datově menší.
Prvky, které se na stránce opakují (modrá tlačítka odkazů, červené nadpisy...) by mohly být samostatnými obrázky, které by se několikrát zobrazily na stránce. Díky tomu by se mohly zmenšit ty obrázky na pozadí a jednobarevné bloky (například ty boxíky na pravé strany) by mohly místo obrázku na pozadí být vykreslovány barvou.
matobalo
Profil
ešte detail, zišlo by sa aj prelinkovať Sale illustrations na homepage so samotnou sekciou. to isté platí pri Free illustrations. ja by som zmenil "Here is an example of sale vector illustrations..." na "Click for more Sale vector illustrations"(alebo podobny text) s danym prelinkovanim, to iste pri Free.
Rennaulka
Profil
Díky za vaše rady.....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0