Autor Zpráva
Bojcuk
Profil *
Grafický návrh webu není moje silná stránka. Nešetřete mě.
Bojcuk
Profil *
www.webzababku.mzf.cz
Plaváček
Profil
Bojcuk:

Grafický návrh webu není moje silná stránka. Nešetřete mě.

Každý nějak začínal.

Měl bych pro tebe jednu dobrou a cennou radu. Prorazit dnes na webdesignerské scéně není tak lehké, jako to bylo kdysi. Pokud máš tu možnost, neřeš zatím vlastní portfolio nebo prezentační web, ale sbírej zkušenosti, znalosti a zlepšuj své schopnosti. Nejlépe tak, že budeš zpočátku třeba zdarma dělat weby o tom, co tě baví, nebo prezentace pro své kamarády, přátele či známé. Tak jsme začinali všichni (já byl třeba téměř tři roky bez vlastní prezentace).

S webem, kterým se nyní prezentuješ, nemáš prozatím moc šancí na úspěch, nic ve zlém.
johnl
Profil
Bojcuk:
Na to že chceš tvořit stránky toho zase tak moc ještě neumíš.. Doporučil bych ti se najdříve pořádně učit, třeba zkoušet vytvářt „fiktivní“ weby nějakých firem apod.

Jinak, položky menu jsou odskočené od té černé čáry, nevím jestli to není záměrně, ale vypadá to blbě, celý kontaktní formulář je nalepený na okraj webu, patička je prozměnu úplně nalepená na konec webu, trošku víc bys mohl zapracovat na logu, formulář nemá nijak ošetřené vkládání emailu, stačí tam napsat „a“ a email se odešle..

Hlavní obsah webu, je zbytečně „stísněný“..Máš tam spoustu volného prostoru, ale stejně je položka „ajax, jquery efekty“ zbytečně rozdělená na dva řádky..

Sleduj: ?page=../index

Hle, validátor, v české verzi..

Víc toho snad psát ani netřeba, jak říkám, učit se, učit se, učit se.. ;-)

EDIT: Jenom dotaz, nechtěl jsi místo „@2010 Zdeněk Holický“ toto „© 2010 Zdeněk Holický“?
xmark
Profil
Obsahu málo, design opravdu není nijak excelentní. Těžko říct, jestli má smysl komentovat jednotlivosti nebo prostě doporučit jiný design.

Ohledně kódu: hned na první stránce výpis pod "Nabízím" - proč to není <ul> seznam?

Jen k zamyšlení:
Špičkově ovládám (x)HTML a CSS a zvládnu i menší projekty v PHP (+Mysql). Problém mi nedělá ani Ajax a Jquery.
Myslíš že tohle něco říká lidem, kteří učí anglicky / fotí / provozují slévárnu / prodávají rybičky?
GeneralDv
Profil
Proč tam nenastavíš normální font?
Frozen
Profil
Na svoji stránku se vyprdni. Řekni známým ať se poptaj zda-li někdo nechce udělat web a začínej u nich. I když budeš dělat web zadara, tak se řiď standardama w3c a jeď naplno ;-) . Php je docela hezky popsaný na www.linuxsoft.cz. Tam jsem se ho začínal učit společně s knížkou od J. Koska, dá se teď stáhnout z internetu. Poskytl ji již volně. Já měsíc před jejím zveřejněním za ni dal 800kč, ale nelituju toho. Jinak já jsem začínal asi před dvěma lety s html, pak jsem přišel k css a php + mysql a javascriptu (včetně jquery) a samozřejmně SEO o tom teď čtu druhou knihu a nespočet věcí taky se dá najít na netu, ale musíš si k tomu udělat vlastní názor na věc. Teď sedím u programování 8 hodin denně a docela mě to baví ;-) hlavně když vidím své weby na prvních příčkách ve vyhledávačích. Každopádně reakce ostatních lidí ber s rezervou, spousta Ti jich během Tvé tvorby řekne, že seš ... a že si to udělal špatně, že by to udělali lépe ale nemají pro to argumenty. Je takových spousta, v jednom projektu co mám byl jeden tak super, že přišel zkritizoval a řekl majiteli, že mu udělá lepší návrh databáze, web co je sosne a předělá.... sebral zálohu a zmizel ze světa.... druhý řekl, že je podle něj je to výborný kód bez chyb, dle standardů. Vyber si buď dělej grafiku nebo kód, obojí dělat asi jentak nejde....

Hlavně si polož otázku chci to dělat ve svém kódě od začátku(to jsem si vybral já, chci vědět jak to funguje od začátku a ne dosadit parametry a něco dostat) nebo v něčem již hotovém, v php třeba frameworky (nette, zend, ...)

pár webů, které by tě mohli testama navést:
www.webpagetest.org
www.woorank.com
validator.w3.org
www.seo-servis.cz

určitě si nainstaluj doplňky do FF jako je pagespeed, yslow, firebug a další, dost Ti pomohou a navedou

Pokud by si potřeboval s něčím pomoci, klidně se ozvy na styfik@seznam.cz

Přeju Ti hodně programátorských úspěchů.
habendorf
Profil
Vypadá to jako ... web za babku.

Špičkově ovládám (x)HTML a CSS a zvládnu i menší projekty v PHP (+Mysql). Problém mi nedělá ani Ajax a Jquery.
No, to chce značnou dávku nesoudnosti, tohle napsat.

To CSS, krom toho, že je celé nesmyslně postavené, je ještě roztomilé. Třeba

margin:0px auto;
margin-top:0.5em;
margin-bottom:0.5em;
shaggy
Profil
Plaváček:
Každý nějak začínal.
To je možno pravda, ale ja (aj väčšina ľudí, ktorých poznám) keď som začínal, tak som sa nehral na webdizajnérske štúdio a neponúkal som tvorbu stránok za peniaze. A hlavne, sám o sebe píše:
Špičkově ovládám (x)HTML a CSS a zvládnu i menší projekty v PHP (+Mysql). Problém mi nedělá ani Ajax a Jquery.
Pre mňa teda začiatočník nie je a na niekoho, kto špičkovo ovláda HTML a CSS ten web vyzerá, ako keby mu ho hackol niekto, kto s tým iba začína. Nemusí byť dobrý v grafike, ale urobiť stránku tak, aby text nebol nalepený na okraje, by mal zvládať. To isté platí o kóde - vyzerá to tak, že jeho editor asi vynecháva pri písaní tagu <p>.

Frozen:
pár webů, které by tě mohli testama navést:
www.seo-servis.cz
Toto ho môže doviesť akurát tak do ... a nie mu pomôcť pri tvorbe.
bojcuk
Profil *
Ok. Uznávám, že vzhled webu je taková rychlokvaška a u PHP scriptů jsem byl líný ošetřit vstupy. Ale podle designu webu někoho hodnotit jak začátečníka je nesmysl.
shaggy
Profil
bojcuk:
Na stránke píšeš:
Špičkově ovládám (x)HTML a CSS a zvládnu i menší projekty v PHP (+Mysql). Problém mi nedělá ani Ajax a Jquery.
A tu zrazu:
u PHP scriptů jsem byl líný ošetřit vstupy
alebo
Ale podle designu webu někoho hodnotit jak začátečníka je nesmysl.

My ťa nehodnotíme podľa grafického návrhu, tam sú iné, väčšie chyby, ktoré odporujú tomu, čo o sebe tvrdíš. Alebo chceš povedať, že ten web je sémanticky správne napísaný, že všetky texty si odsadil v súlade so svojimi dlhoročnými skúsenosťami a že ostatné weby, ktoré si robil, sú na tom kvalitatívne oveľa lepšie?
panther
Profil
Bojcuk:
přiznám se, že toto je první web, kde vidím v CSS jako délkovou jednotku „mm“ :-)

Kód špičkový opravdu není - kdyby byl, nebudeš kódovat za 300Kč (s hodinovou sazbou někde pod 50Kč/hod., když budeš hodně rychlý).

Ale podle designu webu někoho hodnotit jak začátečníka je nesmysl.
a podle kódu, ať HTML, nebo CSS (je to jedno, obojí stojí za pendrek), se to hodnotit dá? Navíc nabízíš i design, není důvod tvé grafické vlohy nezhodnotit.

Jak už pravil Plaváček, začni u něčeho snazšího, kde se budeš učit. Nebo dnes už špičkoví kodéři nepoužívají ani odstavce, ani seznamy (a odrážky dělají pomocí pomlčky)?

http://www.webzababku.mzf.cz/?page=cenik - až přidáš jednu položku do ceníku (nebo zvětšíš písmo), tabulka přeteče přes linky, které ji mají ohraničovat. V menu mi skoro vytékají „reference“ z boxu jim určenému (standardní velikost písma).


Vybral jsem schválně jen základní chyby, jinak bych tu byl do zítřka. Špičkový nejsi, průměrný též ne, spíše lehký podprůměr. Pár let cviku a bude to možná lepší :-)
Bubák
Profil
panther:
přiznám se, že toto je první web, kde vidím v CSS jako délkovou jednotku ‚mm‘
Tak to jsi málo zkontroloval HTML, mimimetry jsou i tam:
<h3>Kontaktní formulář</h3><br>
<div id='mai_form'>
<form method="post">
<table height=200mm>
<tr><td width=130mm>
Taurus
Profil
Kdysi jsem mm použil pro letter-spacing, který ve FF pomohl, v IE nereagoval, víc si nepamatuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0