Autor Zpráva
janvoz
Profil
Stránky školního projektu Keňa jsou určený především rodičům žáků, kteří sponzorují africkou dívku Mary. Žáci se na začátku svého studia na gymnáziu rozhodli, že s nimi bude studovat i africká dívka a každý rok si finance museli zasloužit. Prosím o zhodnocení designu, kódu a přehlednosti...
Důraz byl kladen na přehlednost a na srozumitelnou prezentaci všech potřebných informací.
Railbot
Profil
- pro nečíslovaný seznam (odkazů) máme značky <ul> a <li>
- pro odsazení máme CSS vlastnosti padding a margin, nikoli prázdné odstavce nebo pevné mezery

Jsem celkem překvapen jak se dá takto jednoduchý web udělat nepřehledný. V žádném okamžiku netuším na jaké stránce jsem. Navigace je až dole, proč? Všechny stránky mají stejný title, chyba. Stránky jsou pojmenované čísly, další chyba. Nic mi nenapoví, kde jsem. Naděje na alespoň odlišnou aktivní položku v navigaci, resp. mezi odkazy, je už jen bláhovým přáním.

Na můj vkus je i web dost ukecaný, ale předpokládám, že když na něj někdo půjde, bude si chtít k věci přečíst co nejvíc.
peta
Profil
Je to neprehledne a nesrozumitelne.

Ze je menu nezvykle dole, budiz.
Ale proc je nahore dalsi menu pro listovani?
Proc jsou dole kolem menu sipecky?
Ja bych si vybral jedno z tech menu a to nechal. V pripade dalsi prechozi bych spodni menu resil jako posledni stranku prezentace.

Logo nebo h1? Je dulezite, aby navstevnik vzdy vedel, na ktere strance je. Uvodni stranka zacina Zakladni informace. Ale, jak se stranka jmenuje? V Title stranky mas Kena - adopce na dalku. To tam melo byt nahore. A mozna bych to upravil: Kena - sdruzeni pro adopci na dalku
Pod tim teprve muze byt nadpis Zakladni informace. ted je jasne, ze jsou to zakladni info o organizaci.

Pak tam mas podivnou strukturu
"Základní informace"
"Keňa - základní informace"
Cili asi bych prvni nadpis rozepsal na: Základní informace o sdruzeni a ten druhy s ostatnimi vecmi dal zvlast na stranku Kena
navic bych tam mozna pouzil tabulku nebo ul li odrazky. Informace ob radek nejsou moc pekne.

Školství Turistické zajímavosti
To se tez tyka Keni
A dalsi z menu uz se Keni nijak netykaji, to by mozna chtelo odlisit. Zrovna nemam napad, protoze ty mas na preskacku menu takto:
a) Informace o nas
b) Kena - zakladni info | Kena - skolstvi | Kena - turismus
c) Info o nadaci Narovinu
a) Nase akce
a) Nase dopisy
a) Nase fotky
Cili mas domichane info o keni s informacemi o vas a informacemi o jakesi nadaci.
Mozna by se dali vsechny info o keni shrnout na jednu stranku a nebo tam udelat rozklik.

"Pro dítě v Keni se jedná na celý rok o příspěvek 7 200 Kč (300 EUR)"
To je suprovni zalezitost. Zkousel jsi zjistit, za kolik studuje dite u nas?
"v některých oblastech, kde jsou kvalitní státní – bezplatné – školy"
"moskytiéry..." do tedka zilo bez ni a najednou ji potrebuje? nebo, jak to mam chapat :)
Jako, nic proti, ale osobne z opatrnosti kazdou takovouto akci povazuji za podvodnou. A kdyz mam prispet treba skole u nas, tak si zjistim, co potrebuje, to ji koupim a vim, ze me penize byli utracene spravne a neprizivuje se na nich dalsich 10 lidi na vecech, ktere ta skola vubec nepotrebuje.
Zkouseli jste treba zvazit nekdy tu moznost, ze jim koupite ucitele? Predpokladejme, ze vse ostatni maji a pokud ne, ze je to nauci si opatrit ten ucitel. Pripadne neco malo objedna on sam.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0