Autor Zpráva
ricniplavby
Profil *
Ahojte,
chtěl by jsem vás poprosit o váš názor na http://www.ricniplavby.cz/ .

Spíše než zdrojový kód a technické věci mě zajímá použitelnost a přístup uživatele. Co vám chybí, co třeba postrádáte, co by šlo vylepšit a podobně. Snažím se dávat přednost lidem před vyhledávači. Tímto by jsem chtěl získat váš názor, jako potenciální zákazníka - jak na vás stránky působí?

Mockrát děkuji
Taurus
Profil
Na první pohled pěkná práce - příjemné barvy, pozitivní. Ohledně použitelnosti - ta při se při vyplých obrázcích vytrácí. Levé menu bych udělal klikací celé - nejen text, ale vždy rámeček. Chybí mi tisková verze. Kliknutím na textareu by měl správně předepsaný text zmizet - musím ho mazat. Nelíbí se mi, že v pravém menu (možná i jinde) jsou obrázky zmenšované prohlížečem. Levé a pravé menu jsou si podobné, v duchu se ptám, proč vlevo je netučné, ale je to drobnost. A asi bych to levé udělal v nějaké barvě, ať tolik nesplývá se stránkou. Trochu bych si pohrál s paddingem - někde je trochu odfláknutý - třeba ikony u manažerky, její fotka… jsou to drobnosti, ale na jinak pěkné práci dost vyčnívají.
Frozen
Profil
Jak říkal Taurus, na prní pohled hezká práce.
Ale mě se špatně čte to písmo, to bych změnil určitě.
Jinak ještě mě do oka trklo proč není to menu na levo o něco širší a naopak bych asi zas trošku zmenšil ten pravý blok, ale je to možná jen tím, že jsem u tří sloupcových webů zvyklý na klasický styl. Jinak barvy jsou velmi příjemné.
A asi bych si pohrál s tlačítkem odeslat dotaz (v FF 3.6.13) nevypadá jeho zarovnání moc hezky.
Railbot
Profil
Podívej se, jak web vypadá, když se nepoužije font Calibri, ale druhý deklarovaný Arial.
xmark
Profil
V poslední opeře se to chová dost zvláštně, je tam osamocená hvězdička a odsazení zleva.
Sloupec Plavby Dunaj na první pohled vypadá jako reklama, odrazuje to od kliknutí.

Nepochopil jsem, co dělá v hlavičce Rimmer.
__construct
Profil
Ten rámček na odoslanie dotazu na mňa pôsobí ako keby tam nepatril - nehodí sa mi tam designovo. Nepáči sa mi to čo už písal Taurus že text musím mazať sám a tiež nepôsobí dobre to že inputy a textarea majú odlišný font. Tak ako napísal Frozen to písmo - Calibri, vyzerá dobre iba v IE - v ostatných prehliadačoch sa zle číta.
Darker
Profil
Je to docela přehledné, mám jen pár dílčích výhrad.
1. Vlevo jsou nadpisy provedené pomocí obrázků. To jako proč?
2. Patička má skoro stejný obsah jako nadpis, většinou tam bývají spíš informace o tvůrci, kontakty atp...
3. V kontaktním formuláři bz se určitě mohly mazat přednastavené texty ("Vaše jméno"...) Například takto:
<input type="text" name="jmeno" value="Vaše jméno" onfocus="this.value='';this.onfocus=null">

4. Podařilo se mi odeslat formulář s výchoyími údaji prostým kliknutím. Udělej aspoň základní kontrolu...

Ale myslím, že se ti to povedlo, jak sám vidíš, narážel jsem jen na drobné nedostatky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0