Autor Zpráva
david78
Profil
je to moja uplná prvotina
tak poprosím o zhovievavosť
http://davidursiny.sk/
shaggy
Profil
david78:
Prečo sú niektoré texty v angličtine, niektoré v češtine a ako jazyk stránky definuješ češtinu?
<html lang="cs">

Obrázkom chýbajú alt-y.
Dizajn stránky mi príde dosť zastaralý, ale nie je to najhoršie (hlavne na prvotinu).
URL stránok by som používal bez medzery (napr. http://davidursiny.sk/Slovak%20Folktales.html), je to lepšie, keď stránku posielaš cez IM klienta, umiestňuješ na fóra atď.
david78
Profil
ďakujem za komentár a rady
-ako je to s definovaním jazyka? má to vplyv na funkcionalitu?(čeština boa v PSpade nastavená a nejak som to nemenil)

inak- popravde - sú to proste skopírované texty z rôznych zdrojov,(nie len z webu) pôvodne to malo byť angl. ale niektoré veci sa mi nechcelo prekladať
johnl
Profil
david78:
Pokud na tvoji stránku půjde anglicky mluvící osoba, bude si asi lámat hlavu nad tím co tam může být napsané..

niektoré veci sa mi nechcelo prekladať
Pokud máš web v AJ a nechce se ti to překládat, nedávej to tam..
david78
Profil
johnl:
pravda - beriem, dá sa to ľahko napraviť
xmark
Profil
Odkazy na Home a Slideshow mi nepřipadají nejlépe řešené, navíc Slideshow nefunguje (poslední opera).
Jestli obrázky vlevo mají být klikací (je tam ruka), tak nejsou.
Kód je slabý. Třeba na úvodní straně se střídá:
<p class="galerie">
<p class="galerie"style="margin-top:-14px;margin-right:-16px">


Když už to nechceš mít jako tabulku, proč to není třeba takto?
<p class="galerieleva">
<p class="galerieprava">


Jinak .. graficky vyzrálé, velmi dobré.
david78
Profil
xmark:
Slideshow nefunguje
ano, ešte neexistuje...

Když už to nechceš mít jako tabulku, proč to není třeba takto?
>
1
2
>
<p class="galerieleva">
<p class="galerieprava">

jasne, teraz som sa na to díval a pochopil. dakujem
panther
Profil
david78:
bude stačit jedna třída .galerie s nastaveným levým floatem - budou se skládat vedle sebe (a pod sebe).

<p> je odstavec, víš, co to je (třeba v knížce)? Tohle mi připomíná seznam čehosi, proč to není seznamem (s floatovanými položkami, budou dvě vedle sebe)?

xmark:
proč to není třeba takto?
…protože dvě třídy jsou naprosto zbytečné.
xmark
Profil
panther:
…protože dvě třídy jsou naprosto zbytečné.

To je pravda. Ale připadalo mi to názornější, než se bavit o jednom <p> s třídou a druhém bez třídy v rámci jednoho <div>.
david78
Profil
s týmto som mal trocha problém, lebo som potreboval vycentrovať texty odkazov spolu s obrázkami,
ktoré mali nerovnakú šírku (zhodná bola len ich výška) , vždy dvojice- odkaz,obrázok- pekne pod seba na centr. os
Teraz sa mi zdá , že fakt asi tabulka je pre takýto prípad najlepšia

ešte raz ďakujem za rady
david78
Profil
... asi preto som použil <p>
samozrejme mohol som to cele dať ako brazok (dovnútra <a>), ale to sa vraj nepatrí

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0