Autor Zpráva
pavel1234
Profil *
dobrý den, prosím o vaše názory na tento web www.cz-stavby.cz , moc děkuji.....
Milan
Profil *
Na první pohled to vypadá dobře, jen mne trochu odrazuje to množství textu na titulní straně ...
Darja
Profil
Pěkné, dobře se na to kouká, přehledné.
ale pár drobností: levý okraj - nahoře nad vyhledávacím políčkem je asi 1cm tmavé čáry čáry, pak už nic
zelená lišta u navigace vlevo - chtělo by to vystrčit kousek ven (vypadá to, že se u levého okraje ohýbá a chce se schovat dospod)
domky v hlavičce jsou pěkný, ale v Čechách takový typ domků (bohužel) nevídám
pavel1234
Profil *
[#2] Milan
to je asi pravda texty asi trochu zkrátím a upravím, dík
pavel1234
Profil *
[#3] Darja
Na focení referenčních domů, zakázek jsem doposud dost kašlal:-) jiná možnost zatím nebyla. Domy na webu jsou opravdu typicky nečeské:-) bude průběžně doplňováno v průběhu roku.....
Milan
Profil *
pavel1234:
S těma fotkama nahoře - chápu, že mají být ilustrativní a mají navozovat téma čím se asi firma zabývá. Jsou to pěkný baráky, ale subjektivně to ve mně vzbuzuje trošku nedůvěru, protože je mi jasné, že nic z toho firma nedělala - už jenom proto, že v pozadí jednoho z domů je vidět arizonská poušť :-) S těma referencema bych neváhal nebo bych si koupil v nějaké komerční fotobance pár fotek, kde budou vyobrazeny činnosti, které skutečně firma provádí... V tomhle rozlišení ty fotky budou stát pár korun (max v řádu stovek za všechny dohromady)...
Ale to je jen takový postřeh (znovu opakuji - subjektivní) :-)

BTW: Místo flashe by se dal na výměnu fotek použít nějaký javascriptový framework (PrototypeJS/jQuery + např. ScriptAculoUs,MooTools). Určitě by to ulehčilo načítání a ve finále i klientovi (můj Firefox občas vytočí procesor do nejvyšších otáček, když jsou na stránkách blbě napsaný flashový animace apod.)
pavel1234
Profil *
je možno doporučit nějakou fotobanku?
Websluzby
Profil
pavel1234: ...odporúčam nafotiť si vlastné fotografie z pracovných aktivít - aj nejaký malý digitálny fotoaparát za sto eur spraví dostatočne kvalitné fotky zo stavby. Najlepšie fotiť v lete na poludnie keď na stavbu pekne svieti slnko.
Milan
Profil *
Websluzby:
Najlepšie fotiť v lete na poludnie keď na stavbu pekne svieti slnko.
S tím bych si dovolil nesouhlasit. V létě a ještě k tomu v poledne bývá světlo příliš ostré, to je lepší fotit hned po ránu nebo před západem.

pavel1234:
je možno doporučit nějakou fotobanku?
Je jich poměrně hodně, nechci tu dělat reklamu, určitě nějakou vygůglíš :-)
margin
Profil *
Milan:
Místo flashe by se dal na výměnu fotek použít nějaký javascriptový framework
Zrovna tenhle flash vypadá celkem rozumně, pokud je v klidu, tak zatížení procesoru nestouplo, pokud jsem šoupal s obrázky sem a tam, tak zatížení (u mne) bylo okolo 75%. JavaScriptové posouvání má také svou režii.
Jako chybu vidí, že chybí neflashová alternativa, v kódu sice je, ale ale na webu obrázek header.jpg chybí.

To jsou hrubky, které mě praštily do očí, neprováděl jsem kontrolu:
Zateplení fasád - Zelená Úsporám
"Z" je velké, protože jde o název programu. Ale proč je velké také "Ú"?
Ge money bank
Takhle zprznit jméno banky :o)
joe
Profil
Nevypadá to špatně, ale napsal bych k tomu pár připomínek:

1. Nelíbí se mi, že logo (pokud to je logo?) s textem cz-stavby je umístěno až v obsahové části samotného webu. Umístil bych to do hlavičky, jak je zvykem.
2. Nad vyhledávacím políčkem vlevo přebývá nějaký rámeček, který by tam asi být neměl.
3. Tlačítko bych udělal jako tlačítko a ne jen očárkovaný text, navíc v každém prohlížeči trochu jinak.
4. A A A (na změnu velikosti písma) by někteří nemuseli pochopit. Chtělo by to nadepsat, co je to vůbec zač a také označit právě aktivní velikost.
5. Nadpisy jednotlivých bloků v sidebaru ("STAVEBNÍ ŘEMESLA", "Proč nás vybrat?", ...") nemají stejné pozadí a navíc text není uprostřed.
6. U "Proč nás vybrat" je zelený zakulacený obdélník na začátku šedého podkladu. V tom bloku pod tím to tak není, proč?
7. Nesprávně využité HTML. Proč v "Proč nás vybrat" jsou použity nějaké spany namísto klasického nečíslovaného seznamu?
8. Obsahový text je tam jen tak nasekaný. Bez úprav, bez tabulek, se zbytečnými BR tagy.
9. Na stránce s akční nabídkou by bylo vhodné využít tabulky.
10. V obsahu by bylo lepší zarovnávat text vlevo, ne na střed.
11. Horní flash je pěkný, ale:
a) Musí se aktivovat kliknutím = nesprávné vložení flashe do stránky
b) Otravuje mě, jak se po každém kliknutí na nějaký odkaz ozve ten zvuk a načte samý obrázek. Zvážil bych tento flash dát buď pouze na homepage a nebo to nechat tak jak to je a zrušit zvuk při načtení (rozevření) a střídat obrázky. Nebaví mě po každém načtení koukat na to samé.
12. Na stránce malíři pokojů je u referencí velmi malé písmo. To by snad mělo být naopak, ne? Je to i na ostatních pracích. To jsou přece reference, kterých by si každý měl všimnout a ne si jen říct, že "tohle" bude nějaká reklama, navíc nečitelná a číst to nebudu.

... je tam chyb jak máku, ale přesto to na první pohled zas tak špatně nevypadá. Chtělo by to nějaké fotky referencí. Dál jako případného návštěvníka mě zajíma ceník, nebudu lítat půl hodiny po jednom webu, abych našel jaké jsou ceny, raději si najdu jiný.

Milan:
Místo flashe by se dal na výměnu fotek použít nějaký javascriptový framework
To je zbytečné. Navíc to nebude obohacené tou animací a zvukem. I když taky by se to dalo nějak udělat, ale je to ztráta času. Flash je pro tohle stavěný.

můj Firefox občas vytočí procesor
OT: Tvůj Firefox bys měl odinstalovat, protože horší prohlížeč neexistuje :-) Sám to vidíš, že nezvládá ani tak jednoduchý kousek flashe. Nechápu proč ho lidi tak používají.
Milan
Profil *
joe:
Sám to vidíš, že nezvládá ani tak jednoduchý kousek flashe.
Přečti si to moje souvětí celý ještě jednou, prosím... ;-) Toto není pokus o vyvolání flamewar, ale opáčím ti podobně: Já třeba nechápu, že lidi můžou jezdit ve Škodovkách. ;-)

(omlouvám se za OT)
joe
Profil
Milan:
Dobrá, to není nic proti tobě :-) a nechci tím zde začít nějaké dohadování, jen si vždycky musím rýpnout, když někde vidím, že někdo používá Firefox, já to prostě nepochopím. Ale každého volba :-) A máš pravdu, tady jsem to psal na ten flash co je v hlavičce a ty jsi myslel něco jiného, no nic, jsem vedle, ale i tak.
Milan
Profil *
joe:
OT: Taky bych se ho zbavil a používal třeba GCh, ale pro Firefox hovoří několik věcí - FireBug a WebDeveloper (podobný feature jsou i v Chrome), RSS kanály (ty Chrome neumí), a běží mi v tom 3 banky najednou :-)
Bubák
Profil
Myslí si tu někdo, že týž flashový plugin spuštěný v jiném prohlížeči bude "vytáčet procesor" méně?
peta
Profil
Bubák Jestli to bude JS nebo Flash, to uz je v celku jedno.

pavel1234 Strasny :) Aspon ve FF.
* Z te horni grafiky by se dalo neco zachovat, ale rekneme i nechat cele. jen se neda listovat sipeckou, kdyz si na kraji.
* Policko pro vyhledavani by melo byt stejne vysoke jako tlacitko. Tlacitko by slo nahradit za lupu. Vzhled v pripade neobrazkoveho tlacitka by nemel byt vyrazne jiny nez policko.
* Nadpisy v zelenem podkladu menu bych dal stejne. Vyskove, vzhledem, i textem (velka pismena proti malym?)
* Obsah menu, jednou zleva, pak ze stredu? Ja bych to dal vsechno zleva. A volil bych stejnou velikost pisma.
* Partnerske weby, no, ja ti nevim. jsou pod sebou, tak asi odrazky? Nebo je dat za sebou s carkami.
Prava cast, obsah
* Dal vse vlevo, i nadpisy.
* Nepouzivej ztucneni pisma uprostred vety, nejlepe vubec. Zvyrazneny muze byt jen nadpis. To uz rovnou muzes vzit zvyraznovace a prekreslit si to barvickami, jak mel tu knizku v Basnikach :)
* stav. remesla - odrazky nestridat s odstavcem
* posledni 3 stranky jsou uplne stejne jako prvni. Google si to muze pamatovat i mesic nez provede novy sken :)
* s temi nadpisy mas dost binec, treba v referencich. clovek si obvykle vystaci se tremi druhy nadpisu. Ty tam mas zcela nelogicky pouzite ctyri pro dve odlisne casti obsahu.
joe
Profil
Bubák:
Myslíš, že na prohlížeči nezáleží? Docela bych se divil, protože bohužel ve FireFoxu se mi zdá všechno zpomalené. A lišit se to může třeba tím, než se plugin nahraje.

peta:
* Nepouzivej ztucneni pisma uprostred vety, nejlepe vubec. Zvyrazneny muze byt jen nadpis.
Tohle mi přijde jako dobrá perla. Zvýrazněné má být to, co je opodstatné. Takže ty raději nezvyrazníš podstatnou část věty, než aby byla sama zvýrazněná někde uprostřed?
pavel1234
Profil *
děkuji za rady, pár jich je určitě zajímavích a budu se jim věnovat.......

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0