« 1 2
Autor Zpráva
Darker
Ale poznamky o kopirovani mas ve vsech tvych vytvorech.
shaggy
janbarasek:
desing dodal Richar Hutta bez udání původu
On ti jedného dňa len tak napísal, že nakódoval dizajn a rovno ti ho aj poslal, aby si ho použil na svojom webe. Tak to je potom skvelý človek, nechápem, prečo mu zakazujú prispievať na toto fórum.
Každopádne teraz už vieš, že ten dizajn ukradol, preto ti nič nebráni v tom, aby si ho stiahol zo svojho webu.
janbarasek
shaggy:
On ti jedného dňa len tak napísal, že nakódoval dizajn a rovno ti ho aj poslal, aby si ho použil na svojom webe. Tak to je potom skvelý človek, nechápem, prečo mu zakazujú prispievať na toto fórum.
Každopádne teraz už vieš, že ten dizajn ukradol, preto ti nič nebráni v tom, aby si ho stiahol zo svojho webu.
To ne, já jsem dostal nejprve nápad udělat webarchiv, tak jsem začal. Jelikož je richard grafik, tak jsem se na něj obrátil s tím, aby mi udělal a nebo sehnal desing, kde se nemuse zpět uvádět, kde ho vzal a tak. Pak se ke mně přidal, dal mi vzhled a brzy tento projekt opustil. Tak jsem na webarchiv zůstal sám i s tímto desingem.

Výměna desingu by ale nebyla vůbec jednoduchá, než bych to všechno překódoval a tak...
DJ Miky
„Výměna desingu by ale nebyla vůbec jednoduchá, než bych to všechno překódoval a tak...“

Tak to radši budeš provozovat s ukradeným designem?
janbarasek
DJ Miky:
Tak to radši budeš provozovat s ukradeným designem?
Nebudu, už pracuji na novém, ale nějaký čas to bude trvat.
Tori
janbarasek:
„This template is completely free to use permitting a link remains back to http://www.spyka.net.“
Než bude hotový nový vzhled, tak by se alespoň takto dalo dodržet licenci šablony.
Chamurappi
Reaguji na shaggyho:
Tak to je potom skvelý človek, nechápem, prečo mu zakazujú prispievať na toto fórum.
Historka o designu od Hutty mi přišla hodně nevěrohodná, proto jsem provedl malý průzkum ohledně toho, jestli janbarasek provedl malý průzkum před jejím napsáním — třeba zda v nedávné době četl vlákna související s banem Hutty. Nic jsem nenašel.

Nicméně narazil jsem náhodou na indicii nasvědčující, že už se déle jak měsíc znají. Nejspíš píše pravdu. Naše malé amatérské online podsvětí získalo dalšího cenného člena, který je buď tak bezohledný, že mu krádeže designů nevadí, nebo tak hloupý, že si nevšímá, s kým se vlastně paktuje.
janbarasek
Chamurappi:
Historka o designu od Hutty mi přišla hodně nevěrohodná, proto jsem provedl malý průzkum ohledně toho, jestli janbarasek provedl malý průzkum před jejím napsáním — třeba zda v nedávné době četl vlákna související s banem Hutty. Nic jsem nenašel.
>
Nicméně narazil jsem náhodou na indicii nasvědčující, že už se déle jak měsíc znají. Nejspíš píše pravdu. Naše malé amatérské online podsvětí získalo dalšího cenného člena, který je buď tak bezohledný, že mu krádeže designů nevadí, nebo tak hloupý, že si nevšímá, s kým se vlastně paktuje.
Já vám říkám pravdu, klidně si ho přidejte na skype a on vám to rád odvypráví.

Netušil jsem že má ban, na to se ho ještě zeptám, jinak bych nerad dostal BAN.

Věřit mi nemusíte, to je na vás. Jenom je mi líto, když mi lidé nevěří, a pak se dozvědí o opaku.
Jinak jsem o té krádeži nevěděl.

Teď ho mám na skype, pak dám vědět.
GeneralDv
Jak sem pochopil tak mu chcete dát ban za tohle "zjištění".. Michal Kolesa taky dostal ban a až na pár blbejch topiců nic neudělal. Dost mě pobudilo jak můžou bejt jeho přístupy přes anonymizér trestaný..

Ještě než to spustil, psal mi na ICQ já mu řikal že to vypadá spíš jako stažený a řikal mi to co tady že grafik.. takže bych mu věřil.
janbarasek
Zeptal jsem se ho, a zde uvádím přesný screenhot historie chatu. Nechal jsem tam jména i čas.

janbarasek
Richard Hutta by vám prý chtěl něco napsat:

Dobrý den přeji, vím, že tímhle porušuju hned několik pravidel. Ale chtěl bych se odčinit protože vím, že to co sem dělal bylo hloupé a nezodpovědné. Vím, s čím sem si začal zahrávat, ale chtěl bych to nějak napravit, dejte mi nějakou možnost prosím vás o to !!S Lopatou sem myslel že bych si něco mohl přivydělat, ale akorát mě nabádal na takový sračky jako o upload nebo abych psal věci typu weby dynamické a statické za 400 kč. Doufám, že toto bude můj první menší úspěch.

Přeposílám jeho vzkaz bez úprav.
jenikkozak
janbarasek:
Jsem možná trochu pomalejší, ale mám pocit, že o tvém banu jsi první začal psát ty, což je trochu zvláštní.
Nám (nebo aspoň mně) šlo o to, abys na stránkách neměl ukradený design, když tak vehementně zakazuješ kopírování. Tvá soukromá korespondence, domnívám se, většinu lidí nezajímá.
Chamurappi
Reaguji na GeneralaDva:
takže bych mu věřil
Vždyť říkám, že nejspíš píše pravdu.

Jak sem pochopil tak mu chcete dát ban za tohle "zjištění"..
Nechceme. Ban málem dostal v červenci za nesmyslné odpovědi a porušování pravidel v kategorii Práce a zakázky. Od té doby se zřetelně polepšil, i když to, že je mu skoro pod každým hodnoceným webem vytýkáno porušování autorských práv, není moc pěkné. Měl by si na to dávat majzla.

Dost mě pobudilo jak můžou bejt jeho přístupy přes anonymizér trestaný..
Myslím, že jsme docela mírní, ale když už se rozhodneme někoho vyštípat, tak důsledně. Chceš-li si dál povídat o systému trestů a o dřívějších banech, zde není vhodné místo.

Reaguji na janabaraska:
Richard Hutta by vám prý chtěl něco napsat
Vypráví zajímavé pohádky, ale ban dostal za své nevhodné chování — za podvádění (vydával se za autora cizího designu a pak se z toho zkoušel všelijak vylhat), za každodenní spamování nabídkou svých služeb a za parazitování na ochotě zdejších odborníků. Následně několik měsíců zkoušel obcházet ban, i po té své „omluvě“, naposledy minulý týden (ptal se, jak se dostat k heslu, zná-li jeho hash — nepochybně s těmi nejlepšími úmysly) — přiměl nás zavést několik technických opatření. Doporučuji ti držet se od něj co nejdál.

K tématu tvého webu:
I samotné archivování obsahu je bez explicitního souhlasu autora v rozporu s českými zákony. Mrkni na WebArchiv Národní knihovny — tam, když chtějí něco zaarchivovat, slušně požádají autora stránek o písemný souhlas, nebo o veřejné prohlášení, že je obsah dostupný pod licencí Creative Commons. Pokud jim autor nevyhoví, netroufnou si zařadit stránky do indexu.
kubakoumak
Hláška "Víte že: Právě hledáte v katalogu který obsahuje 7 odkazů, jestli chcete toto číslo zvýšit, tak můžete přidat odkaz" je docela vtipná, na to že tvym webem má projít denně 5000 stránek.
Bubák
Docela sranda: http://www.archive.baraja.cz/robots.txt
Guss
Diskuzi jsem celou nedočetl, ale !!

1) duplikuješ službu, kterou nabízí NK, což přímo zavádí k možnostem omylu a nedorozumění!
2) nabízíš to na nějaké subdoméně, což je absurdní
3) nikde nevidím žádné informace, kde ujistíš lidi o kvalitě záloh - celý web vypadá jak momentální nápad študáka, který do půl roka zazdí jiným fajn nápadem
4) autorské právo - v okamžiku, kdy na ten web dáš jediný reklamní banner třetí strany, porušíš autorský zákon

Jinak opravdu zcela o ničem. Na co mi je pole vyhledávání, když nevím kdo se tam registroval? :oD patrně u lidí předpokládáš nějaké vizionářské schopnosti.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.