Autor Zpráva
mordav
Profil
Zdravím,
zúčastnil jsem se jedné výběrovky na grafický návrh stránek pro web developera.
Rozvržení webu bylo dané + bylo zadavatelem dané, že má web být ve světlých barvách, má to být čisté, nepřeplácané apod.

Zde je můj návrh: http://i51.tinypic.com/2hmikg0.png

Co byste změnili, upravili...?

Díky za jakékoli tipy

S pozdravem
David Morcinek
l564
Profil
Je to dobré až na to že jsi to nevytvořil sám , protože tyto vzhledy jsou dostupné na internetu ale nic ti nevyčítám .
Z mého pohledu je to vynikající , ale pokud to není prezentace tvořena pro Česko tak mám dojem že jsem tam musel měnit kódování ..
mordav
Profil
?
Jak netvořil sám? Měl jsem dané jen rozvržení, kde co má být. Jinak jsem to vytvořil zcela sám. Možná, že jsi někde viděl nějaké podobné barevné kombinace atd., ale podobnost je zcela náhodná.

Cos myslel tím kódováním?
l564
Profil
Cos myslel tím kódováním?
Že je to v hlavičce je nastaveno pro anglické stránky které nepoužívají diaktriku tak kdyby jsi začal do tý prezentace psát tak se ti to ukáže jako symbol (s tím mám zkušenost)
jenikkozak
Profil
l564:
(s tím mám zkušenost)
A máš zkušenost s tím, že u obrázku je to docela jedno?

mordav:
Proč tlačítka See my work a Get in touch mají stín pod sebou, když vedle umístěný obrázek jej má za sebou? To bych sjednotil. Ta duplicitní navigace v patičce se mi moc nelíbí.
margin
Profil *
Vypadá to dobře, měl bych pár výhrad
- hlavička je vysoká jako kráva žirafa
- puntíkovaná čára pod hlavičkou naznačuje "zde odtrhnout"
- co když pod bublinou (vpravo) bude delší text, nebo si někdo v prohlížeči zvětší písmo
- půjde to svadno nakódovat, až na místo, odkud vychází bublina, ale dobrý kodér si s tím poradí

l564:
Mám tušení, že nechápeš, že se nehodnotí nakódovaná šablona, ale grafický návrh.
Krom toho, pokud není šablona ve vhodném kódování, třeba utf-8, tak změna zabere čtvrt minuty, s tím mám zkušenost.
mordav
Profil
jenikkozak:
Proč tlačítka See my work a Get in touch mají stín pod sebou, když vedle umístěný obrázek jej má za sebou?
To jsem nějak nevychytal : )

To menu v patičce chtěl, možná bych u toho zrušil podtržení.

l564:
Že je to v hlavičce je nastaveno pro anglické stránky které nepoužívají diaktriku tak kdyby jsi začal do tý prezentace psát tak se ti to ukáže jako symbol (s tím mám zkušenost)
ty asi žiješ v jiné dimenzi : )
l564
Profil
Špatně přečteno ja vždy kliknu na link a koukám ...
mordav
Profil
margin:
- hlavička je vysoká jako kráva žirafa
V jedné z prvních verzí jsem to měl řešené tak, že první řádek toho velkého textu byl trošku menší, a pod slidem nebyly puntíky, ale byla po boku šipky, takže to bylo o něco nižší, ale zadavatel to chce tak jak to je teď, takže s tou výškou toho moc nenadělám.

- co když pod bublinou (vpravo) bude delší text, nebo si někdo v prohlížeči zvětší písmo
to se může řešit tak, že buď to půjde na druhý řádek nebo tam bude jen jméno. Možností je více.

- půjde to svadno nakódovat, až na místo, odkud vychází bublina, ale dobrý kodér si s tím poradí
to už není moje věc : ). i s těmi bublinkami by neměl být problém.


Než tipy na rozložení, které je víceméně pevně dané, by mě zajímaly nápady na barevnou kombinaci, popřípadě přidání nějakých efektů, aby to mělo šmrnc. Něco tomu podle mě chybí.
Možná jinak formátovat text, nevím : /

Budu rád za jakékoliv tipy
peta
Profil
* nejednotne (chaoticky se stridaji treba velke male fonty)
* neusporadane (nezarovnane, texty si pluji, jak chteji)
* preplacane (prilis mnoho nezajimavych udaju, ktere uzivatel nepotrebuje)
atd

spis by se dalo mene napsat, co se mi libi
* jen horni menu s portfolio
* nadpis textu
* netucny text
* horni sedy pruh s kontakty, ten mi prijde sympaticky zpracovany

Jestlize jsou patickove udaje jako kontakty nahore, pak proc ma stranka jeste paticku?
Proc kopiruje duplicitne horni menu vpravo?
Proc autor textu bubliny je pod ni? Pokud to neni obrazek, ale text a neni na strance jiny styl, ktery by to kopirovalo, tak se dava autor nad bublinu. Navic bych ocekaval zobacek vedousi od jmena a ne od Network solution, ze? :)
Firma nam ted udelala vzhled preklikavajici aktuality pomoci mrnave navigace podobne tomu listovani puntiky v modrem pruhu. To je sice fajn, ale zkus se do toho trefit na dotykovem displeji? Jednak mame v hale pro uzivatele pc s dotykovym. A pak si tez muzes stranku prohlizet mobilem. Chci te videt trefovat nehtem nebo necim ten puntik :)

Moderátor Petr ZZZ: Piš prosím s diakritikou, blbě se to bez ní čte. Jsi snad už jediný štamgast, který na ni vytrvale dlabe.
mordav
Profil
peta:
* nejednotne (chaoticky se stridaji treba velke male fonty)
* neusporadane (nezarovnane, texty si pluji, jak chteji)
* preplacane (prilis mnoho nezajimavych udaju, ktere uzivatel nepotrebuje)
atd

dík, proto jsem to tu dával, abych mohl chyby odstranit. Co se týče velikostí těch fontů, co máš konkrétně na mysli? Nepřipadá mi, že by to byl nějaká mišmaš.
Co se týče údajů, to je dané zadavatelem.

Jestlize jsou patickove udaje jako kontakty nahore, pak proc ma stranka jeste paticku?
Proc kopiruje duplicitne horni menu vpravo?
jak jsem už psal, rozložení je dané zadavatelem.

Proc autor textu bubliny je pod ni? Pokud to neni obrazek, ale text a neni na strance jiny styl, ktery by to kopirovalo, tak se dava autor nad bublinu. Navic bych ocekaval zobacek vedousi od jmena a ne od Network solution, ze? :)
Firma nam ted udelala vzhled preklikavajici aktuality pomoci mrnave navigace podobne tomu listovani puntiky v modrem pruhu. To je sice fajn, ale zkus se do toho trefit na dotykovem displeji? Jednak mame v hale pro uzivatele pc s dotykovym. A pak si tez muzes stranku prohlizet mobilem. Chci te videt trefovat nehtem nebo necim ten puntik :)
Taky se mi to nezdá jako vhodné řešení. Chce tam mít tento slider: http://nivo.dev7studios.com/ . Jak jsem se na to díval, určitě by tam šly dát ty šipky, které jsem tam měl předtím, ale chce výslovně puntíky.

Co se týče toho rozložení, s tím se moc nehnu, musím se držet té jeho kostry.
Co můžu měnit, je celkový styl stránky, barvy, efekty, formátovaní písma.
jenikkozak
Profil
peta:
Chci te videt trefovat nehtem nebo necim ten puntik :)
Kodér může k puntíkům přidat padding, pak nebude nutné se trefovat přesně.

peta:
Pokud to neni obrazek, ale text a neni na strance jiny styl, ktery by to kopirovalo, tak se dava autor nad bublinu.
Cože? Tohle přece není důvod, proč by se měl autor výroku přesouvat nahoru. Řešení vyobrazené v návrhu se mi líbí víc. Jen bych možná spíše dal tučně jméno člověka místo firmy.
mordav
Profil
peta:
Navic bych ocekaval zobacek vedousi od jmena a ne od Network solution, ze? :)

no, dalo by se nad tím polemizovat. Ona to je Jeanne-Marie Biquet z Network Solution, takže ten zobáček pořád patří k ní : )

Ten název jsem tam dal, protože to podle mě může pozitivně ovlivnit zákazníka, když tam je kladný komentář z nějaké větší společnosti, kterou zná a kterou bere jako "velké zvíře".
peta
Profil
Takovych komentaru si muzu na stranku napsat desitky. Firem v CR existuji tisice. Mozna jeden clovek bude znat jednu ci dve, ale pochybuji, ze si komentar bude overovat u osoby. Ta osoba muze byt i vratny nebo tvuj pribuzny.
Rozumny clovek takovy komentar bere s rezervou.

jenikkozak Resit puntiky je mozne mnoha zpusoby.Pouze rikam, ze treba na mobilu takto udelane puntiky je mozne ovladat pouze pridavnou tycinkou.
Vyrok - to byl muj nazor. Tvuj nazor je, ze ti to vyhovuje. Priste muzes komentar napsat za mne, pokud tam chces jen sve nazory :)

Moderátor Petr ZZZ: Rád bych se tě zeptal, zda máš nějaký nápad, jak by bylo možné tě motivovat, abys psal s diakritikou. Významně bys tím podpořil jazykovou úroveň diskuse a spoustě čtenářů bys udělal radost.
__construct
Profil
mordav:
Mne sa to páči. Jediná pripomienka - nad tými bublinami by som napísal, že sa jedná o názory klientov, pretože v prvom momente som mal dojem, že sa jedná o „tweety“.
<mimo-téma>
Petr ZZZ: Ja osobne by som príspevky od Petra Mlicha, ktoré nemajú diakritiku bez milosti mazal - beztak ich odborný prínos je minimálny.
Petr ZZZ: To že hodnotiť odborný prínos v kategórii názor na stránku je subjektívne, som Ti chcel vy vrátiť a začal som čítať jeho príspevky. Lenže po prvých dvoch nemám silu pokračovať. Okrem toho, že vie upozorniť na chýbajúce klikacie logo, mu všetko vadí, nič nie je jednotné. Najviac ma dostalo to keď kritizuje to, že je niečo v texte tučným písmom, poprípade potrhnuté. Vzdávam to a vrátim sa k ignorovaniu ho.
</mimo-téma>
Petr ZZZ
Profil
__construct:
Hodnotit odborný přínos může být subjektivní, zvláště v rubrice Názor na stránku, ale smazat příspěvek bez diakritiky by odpovídalo pravidlům. Jak všichni víme, dosavadní praxe je taková, že se psaní bez diakritiky pouze napomíná, ale možná by opravdu stálo za úvahu, zda by se tvrdošíjné porušování tohoto pravidla nemělo řešit trochu důsledněji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0