Autor Zpráva
Ondris
Profil
Zdravim taky by mě zajímala kritika mého webu.. Tak jen do mě.. http://slaviafans.4fan.cz/index.php
Milan
Profil *
Mno, červená, modrá, žlutá - to spíš vybouchnul obchod s barvama, ne? ;-)
Ondris
Profil
Tak v těch tabulkách je ta žlutá hlavně pro zvýraznění.. Jinak co se týče té modré tak v odkazech na články je proto, že v administraci RS nejde jiná barva nastavit a to ohraničení těch odkazů na pravé straně mi nějak nejde odstranit, protože ho tam ani nemam nastavený, třeba v Opeře se mi nezobrazuje..
Mistr
Profil
Ondris:
(1) Obrázky v hlavičce se mění poměrně moc rychle. Musí se vůbec měnit?
(2) Jak máš vyřešená autorská práva na obrázky v hlavičce.
(3) Absence klikacího loga.
(4) Z hlavičky je výrazný obrázek, kdežto menu se téměř ztrácí.
(5) Jak oba dobře víme, barvami Slavie je červená a bílá. Ta modrá se žlutou tam zavání sparťanským špiónem. Měl bys ho odstranit.
(6) Za kód
<font style="font-size:27px" color="#000000" face="Arial">&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; </font><font style="font-size:27px" color="#FF0000" face="Arial">HC Slavia Praha - historie</font>

by Tě někteří kolegové vynesli v zubech...
(7) Podtrhávej jen odkazy, nic jiného - viz stránka Historie HC Slavia Praha.
(8) Proč máš na webu v současné době sekci Ostatní sporty, když je stejně prázdná? Totéž platí o Fans sekci.
(9) Některé stránky mají stejný titulek (tag TITLE v části HEAD). To je chyba. Pro příklad uvedu stránky Historie, Soupiska a Zápasy.
Ondris
Profil
snažil sem se to podle tvých námětů co nejvíc vylepšit. 1) bohužel nemam v současnosti dostatek času na změnu... 2) obrázky jsou vlastní výroby, autorská práva na ně tudíž nejsou... 3) mam to udělaný jako odkaz, bohužel svoji funkci nesplňuje, asi je to tím, že je ten obrázek dělaný va flashy.. 4) stejná odpověď jako u bodu 1... 5) modrou a žlutou jsme odstranil a nahradil bílou.. 6) zdrojovej kód budu muset celkově ještě zjednodušit, 7) upraveno, 8) ve fans sekci již jsou články, do ostatních sportů budou přibývat v nejbližších dnech.. Proto jsem tam tyto sekce nechal, 9) všechny title byli upraveny

Je to teď lepší??
Pajah
Profil
(*) Stránka na mě celkově působí nudným dojmem – vypadá jako několik let stará.
(*) Proč je kolem loga a horizontálního menu tolik volného místa vlevo a vpravo? Buď bych zúžil celou stránku nebo rozšířil tyto prvky.
(*) Co se samotného loga týče, proč je ve Flashi? Když už tam nutně musí být logo s více obrázky, tak to udělat spíše přes JS a hlavně alespoň s plynulým přechodem či, jak tady už padlo, nedávat tam vícesekvenční obrázky.
(*) V menu zvýraznit (asi stejným efektem jako při hoveru) aktivní stránku.
(*) Když vypnu obrázky, tak menu absolutně nevidím, chtělo by to schovat pod obrázky klasické textové odkazy nebo alespoň přinejhorším obrázkům nastavit alt.
(*) Patkové písmo je hnus. Hlavně na čtení je to otravné, dej tam nějaký rozumný font.
(*) Barva pozadí hlavičky v tabulkách vlevo je strašně křiklavá.
(*) Reklama dole mi zasahuje do patičky
(*) Patička je strašně nalepená dole a nemá žádný padding... Chtělo by to pro ni vyhradit více místa z hora a zespodu.

Kód jsem nezkoumal.
wNi'
Profil *
Brr ta červená ma ubíja :-!... Pôsobí nechutne, aj keď viem aké sú farby slavie (viď. cukríky :P), táto je možno až priveľmi.
Taktiež mi vadí, že to na mňa pôsobí priveľmi uťahane, staro, akokeby tá stránka už mala pár rokov a používala zastaralé systémy.
Neklikatelný header - kto má hľadať odkaz na index?
Tá modrá v hoveri sa mi tam absolútne nehodí, celkom pekná je, ale k designu určite nie.
Obrázky sa menia proste "prebliknutím" - to sa mi nepáči, i keď je to o chaoticky element menej.
Ondris
Profil
Pajah, wNi':
Tak sem udělal další sérii úprav, je to takhle lepší?? Jinak co se týče toho, že stránka působí nudně, tak nevim jak to vylepšit.. Nemáte nějaké rady na toto téma??
wNi'
Profil *
Hmm, bez tej modrej je to podstatne lepšie, to áno, možno by som ešte tú červenú o trošku stmavil, a to všade, bola by o niečo decentnejšia a netrhala takto uši...
Čo sa týka toho, aby to nebolo nudné po grafickej stránke, treba sa poobhliadnuť sem tam po nejakých pro weboch, aj zahraničných. Možno si niekto povie, že je to kradnutie layoutu, ale keď si porovnáš svoje nadpisy a nadpisy ostatných, hneď uvidíš ktoré ťa väčšmi zaujmú. Taktiež čo sa týka textu, mne by sa tam asi väčšmi hodila Helvetica alebo Verdana, je podľa môjho názoru prehľadnejšia, viac dýcha.
Ešte jedne doplnok, ako akcent by sa mi niekde hodilo niečo iné ako obdĺžnikového/štvorcového tvaru. Sem tam hodiť nerovnorodý, pokrkvaný alebo chaotický tvar nemusí byť na zahodenie. Ale to nieje až tak podstatné. Myslím, že sa to po napr. takýchto pár úpravách väčšmi nadýchne a naberie iný smer.
Mistr
Profil
Ondris:
Tak sem udělal další sérii úprav, je to takhle lepší??
Dovolím si i já několik poznámek:
(1) Odkazem na článek by nemusel být jen jeho nadpis, ale i jeho obrázek. Čtenář se pak nemusí trefovat ukazovátkem myši na nadpis, ale postačí mu pohodlněji najet na obrázek.
(2) Ujednoť si systém, zda dávat mezi odstavce vertikální mezeru. U některých článků je, u jiných zas ne. Já osobně bych se za ni přimlouval. A když už je budeš dělat, zkus využít CSS vlastnost margin.
(3) Když už tvoříš jakýsi on-line přenos, doveď ho do finále, tedy do výsledku 0:7.
(4) V pravém sloupečku si u odkazu na futsalisty Slávie odstraň z odkazu jedno lomítko na jeho konci.
(5) Logo HC Slavia Praha z pravého sloupečku graficky uprav (zmenši), ať není tak graficky zdeformované. Nevypadá to vůbec hezky. Jeho správná podoba je následující:

(6) Nadpis tabulek se sestavou mužstva a s výpisem zápasů je naprosto nekontrastní vůči pozadí (bíle zbarvený text na světlemodrém pozadí).
(7) Zaktualizuj si informace o posledních zápasech v pravém sloupečku. Například fotbalové utkání Slavia-Brno či 1. utkání předkola play-off Slavia-Karlovy Vary je již dávno odehráno.
(8) Stránkám dodej ikonku se slávistickou tématikou.
Ondris
Profil
Tak sem se zase po dlouhý době vrhnul na nějaký úpravy.. Lepší?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0