Autor Zpráva
mahre
Profil *
Dobrý den,

prosím o kritiku webu http://www.praha-servispc.eu. Je to teprve má druhá stránka (vím, že není validní, jen nevím, jak to napravit :))) Když ji proženu w3c validátorem a opravený zdrojový kód hodím na web, tak si v3c validátor vymyslí další chyby. Nicméně zkoušel jsem ji zobrazit v základních prohlížečích na více počítačích a všude se zobrazovala dobře. Pouze na domácím PC mi jednotlivé podstránky horizontálně poskakují. Nevím proč, asi kvůli obsahujícímu textu. .
Děkuji.

Moderátor Petr ZZZ: Původní titulek „Kritika mého webu“ by seděl na rovných 100 % vláken v této rubrice, jenže – malé překvapení – my zde chceme vlákna podle titulků rozlišovat. ;-)
MilanSch
Profil
1. Designově celkem ok
2. Ve zdrojovým kódu je spousta zbytečností, namátkou:
<body id="home-page">
-> Pokud je ten prvek jediný v celé stránce, není nutné mu dávat ID
<form id="body-wrapper">
-> začíná, ale nekončí
<li style="background:none;padding-left:0px;font-weight:bold;">Oblíbené</li>
-> šup s tím do CSS souboru
<div id="footer">
-> začíná, ale nekončí

Co se týče validity, určitě by ti měly pomoct validátory - anglický validator.w3.org, český validator.webylon.info, dokonce ti napoví, co máš kde špatně :-)
Mistr
Profil
mahre:
V obrázcích pod hlavičkou si oprav absenci tečky za zkratkou Tel. Má to zkrátka vypadat takto: Tel.:

V menu nevidím, kterou jeho položku mám právě otevřenou.

Co to je za výraz? Vykabelování objektu Viz stránka Počítačové sítě.

Co v téže výše zmíněné stránce v bodu Instalaci zásuvek (příp. patchpanelů) do zdí znamená zkratka příp.? Příprava? Připojení? Případně?

Postrádám patičku stránky.
mahre
Profil *
Díky moc, mám teď trošku času, tak se budu snažit to napravit.Jinak nikdo nic?
jenikkozak
Profil
mahre:
- Ta vertikální navigace (nebo co to je za příšernost) jen plete.
- V IE obrázky v záhlaví nepasují na obrázek na pozadí (černé čáry na sebe nenavazují), kdyby tyto obrázky neměly pozadí, k této chybě by nedocházelo.
- Proč nápis „Praha-ServisPc.eu“ je plácnut obrázkem, když by se to dalo v pohodě napsat bez něj?

Kód:
- Na to, že stránka nemá flexibilní šířku, obsahuje docela dost divů. Ale budiž.
- Není dobrým zvykem dávat blokové elementy do řádkových.

Texty: (V závorce uvádím název stránky, na níž se mi něco nezdá.)
- „Půjčovna (pronájem) počítačů“ Mezi půjčením a pronájmem je přece rozdíl. (Úvodní stránka)
- „Potřebujete po dobu opravy náhradní počítač??? Rádi Vám jej zapůjčíme!!!“ Před zapůjčováním počítačů bych doporučil skočit si do sámošky pro nové baterky do klávesnice. (Pronájem počítače; podobně Počítačové sítě)
- „90% zásahů“ správně má být mezera mezi číslovkou a znakem procenta. (Ceník)
- Před dvojtečkou se nedělá mezera, za „Kč“ se nedělává tečka. (Ceník)
- „...nechcete ve svém bytě či domě mít Vaší domácí počítačovou síť...“ - Vaši. (Počítačová síť)
- Některé položky seznamů končí čárkou, některé tečkou, jiné ničím, chtělo by to sjednotit.
Darker
Profil
Pronájem:
„Bohatě výkonové výkonově dostačuje pro práci s internetem, ICQ,“ //Není třeba dělat dvojtečku

Ceník:
„Naše ceny jsou posazeny tak nízko, že 90% zásahů u naších klientů je zpoplatněno částkou v cenovém pásmu 300-600 Kč.“ - Tak tohle je pekelně hustokrutá věta. Buď jsem úplně blbej, a nebo to přeložil google translate z moldavštiny. Nebo spíš angličtiny, zásahy - hits.

Kontakt
Obrázek na kontaktní straně je anglicky proč?


„nebude v žádném případě bez Vašeho souhlasu navýšena. “ - žádná chyba, ale je to legrační... („Takže to chcete pravit?“ - „Ano.“ - „A můžeme Vám to zdražit?“)
mahre
Profil *
Díky...
Vzhledem k tomu, těch chyb tam bylo opravdu dost. Jak na monitor koukám ze 3 metrů, tak si jich povětšinou nevšimnu. Ještě jsem neměl sílu si to pořádně po sobě přečíst, za což bych se chtěl omluvit Vám, kteří jste si dali tu práci mi ten web zkontrolovat.
Snažil jsem se toho fixnout co možná nejvíce. Už na to zase nevidím, tak na to už dneska kašlu :).
Ještě jednou díky moc :).
mahre
Profil *
Ach jo, už ani tady nedokážu napsat smysluplnou větu... :)
Petr ZZZ
Profil
• Boční menu "Oblíbené" bych možná udělal na všech stránkách stejné.
• Nějaké ty překlepy by bylo dobré dořešit, na profesionální stránky to nepatří (stejně tak nedořešená grafika hlavičky, jak píše jenikkozak)

• Líbí se mi, že se na úvodní stránce ve zlomku vteřiny dozvím, o co jde.
• Design je jednoduchý, ale zato neodvádí pozornost od podstatného. Pro srovnání: Na stránkách jednoho z nejlepších a nejúspěšnějších fotografů přírody všech dob není grafika téměř žádná, veškerý obrazový dojem je přenechán působení fotografií.
mahre
Profil *
Boční menu je spíše předpřipravené pro pozdější dodělání stránek.
Cca do měsíce bych chtěl web doplnit o další stránky - příkladem pronájem notebooku, která by byla uložena pod kategorií Pronájem PC, kde bude v tom levém navigačním menu na výběr pronájem počítačů a pronájem notebooků.
A tak dále... Je toho spousty, co bych chtěl ještě zákazníkům sdělit.

Včera jsem se objevil na 4 pozici na seznamu pro mé hlavní KW servis počítačů Praha, z čehož mám radost. :).
Nicméně, aby to nevypadalo tak jednoduše, tak stejně je na tomto webu nulová návštěvnost...

Jelikož si nejsem úplně jist, co myslíte tím problémem s grafikou hlavičky, nepřiblížil by mi někdo, kde je chyba a o co se jedná?

Úplně ideálně, neporadil by mi někdo, prosím, co mám kde ve zdrojáku upravit?

Ještě jednou díky moc a pro dnešek dobrou noc :)
Petr ZZZ
Profil
mahre:
...co myslíte tím problémem s grafikou hlavičky, nepřiblížil by mi někdo, kde je chyba a o co se jedná?

Hlavička má na pozadí takové jemné šikmé čárkování. Ty čárky vypadají jinak na pozadí textu PRAHA-SERVISPC.EU, jinak na pozadí textu NONSTOP a jinak na zbytku hlavičky. Není to moc nápadné, možná i v závislosti na monitoru (jestli to nevidíš, zkus vzít lupu, já to vidím i bez lupy). Možná by to vadilo míň, kdyby nápis v obrázku vlevo nahoře nebyl nalepený až k levému a pravému kraji obrázku. Nebo, jak navrhoval jenikkozak [#5], udělat nápisy s průhledným pozadím, aby měly pozadí celku hlavičky.

margin:
Zajímavé, díky, koukám na to z IE.
margin
Profil *
Já bych doporučil nekombinovat PNG obrázky s gamou a bez gamy, IE s tím má problémy, více třebas v článku Návrat modrého é, v kapitole "Nové hračky" zmínka "Stále zlobí gamma korekce, obrázky bývají tmavší", platí i pro IE8.

A taky v této diskusi:
* Špatné zobrazení barvy v IE
* barva není stejná...
mahre
Profil *
Ahoj,

díky za informaci, mrknu na to. Problém je v tom, že na plasmové TV, kde stránky programuji, je vše vykreslováno tmavší (při zvýšení zářivosti plasma nechutně bliká), takže té chyby si všimnu jen na jiných počítačích. Toho bugu s IE jsem si všiml už dříve, zkusím do odstranit. Díky za rady...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0