Autor Zpráva
jos.dolezel@gmail.com
Profil *
Zdravím všechny,

link - http://www.revivalofthetitanic.com

tohle je jedna z mých prvních stránek, tak bych Vás rád poprosil o Váš názor. Co změnit(barvy, tvary,..), co upravit (zaoblení, fonty,..), atd...
Stránky ještě dovytvářím, ale základní kostra už je více méně úplná.

Jen tam mám problém s logem (nejde mi vložit tak, aby bylo transparentní i přes flash video)...

Ješě jednou díky za kritiku!

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Nový vzhled - kritika webu“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
jenikkozak
jos.dolezel@gmail.com:
- Na úvodní stránce nic není.
- Položky menu by mohly být tvořeny textem místo obrázků.
- Ta přidaná barvička v menu by se mohla ošéfovat pomocí pseudotřídy hover a spodního borderu.
- Logo nějak zmizlo.
- To malé místečko na text je ke vzteku. Vždyť je stránka tak veliká.
- V menu není výrazná aktivní položka, ale nějaké přispívání, což mate.
- Obrázek na pozadí je široký 1280 px, ačkoliv se jedná o opakující se motiv. Má-li někdo okno širší, pozadí se nedokáže natáhnout.
- Vlaječky na výběr jazyka jsou ve FF kdesi fuč.

Kód:
- Obarvený posuvník snad nikdy nebyl v módě.
- Každé id smí být v kódu použito pouze jednou.

Texty:
- Krátké řádky není dobré rovnat do bloku. (Vznikají velké mezery mezi slovy.)
- Za čárkou se dělá mezera.

- Web není dodělán. Nepůsobí dostatečně seriózním dojmem, aby mě motivoval k tomu, abych se podíval do peněženky, jestli mám nějaké drobné.
T.Thomas
Profil *
Sémantika. Za čárkou v textu se dělá mezera. Ale to jsou všeobecná pravidla ...
jos.dolezel@gmail.com
Profil *
jenikkozak:
Kód:
- Obarvený posuvník snad nikdy nebyl v módě.
1/ Zkoušel jsem tam dát malý, decentní flashový posuvník, ale nepovedlo se mi to...

- Každé id smí být v kódu použito pouze jednou.
2/ Mám v kódu více stejných ID? Nejsem si úplně jistý jak je používat. Můžu poprosit o krátkou radu?

- Logo nějak zmizlo.
3/ Logo tam zatím není. Chci ho mít transparentně, přes levý horní roh toho videa, ale nedaří se mi to tam dostat. Buď je logo transparentní, ale nepřekrývá video(je pod ním schované), nebo transparentní není a video překrývá..

- To malé místečko na text je ke vzteku. Vždyť je stránka tak veliká.
4/ Mám to místo na text udělat větší? např. do šířky? nebo spíš do výšky?

- Obrázek na pozadí je široký 1280 px, ačkoliv se jedná o opakující se motiv. Má-li někdo okno širší, pozadí se nedokáže natáhnout.
5/ opravím, necham to opakovat jak po x, tak po y...

- Za čárkou se dělá mezera.
6/ To jsou texty zkopírované od kamaráda... Ještě je tam i spousta gramatických chyb, atd.. není to definitivní verze textu

Jinak děkuju moc za tak rychlou reakci! Přesně takovou kritiku jsem potřeboval, už do toho koukám hrozně dlouho a nic se mi nedaří vymyslet.
jenikkozak
jos.dolezel@gmail.com:
Zkoušel jsem tam dát malý, decentní flashový posuvník, ale nepovedlo se mi to...
Když se ten blok na text zvětší, nebude žádný posuvník potřeba, bude to lepší, protože posuvník uprostřed stránky působí rušivě, napodobeniny systémového posuvníku většinou fungují jinak než ty systémové, což mate.

2/ Mám v kódu více stejných ID? Nejsem si úplně jistý jak je používat. Můžu poprosit o krátkou radu?
Stejné id máte na stránce O projektu na řádku 39 a 40, jde spíše o chybu, že tam je tento řádek dvakrát.
Bližší povídání o třídách a identifikátorech je na Jak Psát Web.

4/ Mám to místo na text udělat větší? např. do šířky? nebo spíš do výšky?
Hlasuji, aby bylo zvětšeno do šířky i do výšky, respektive aby nemělo určenou výšku.

5/ opravím, necham to opakovat jak po x, tak po y...
Stačí odstranit vlastnost repeat-x, neboť opakování v obou směrech je výchozí možnost.
Ten obrázek by se mohl ořezat, neboť se na něm motiv opakuje. Ale nejde o nijak extrémní rozměr, takže je to skoro jedno.

Teď jsem se mrknul ještě jednou do zdroje.
- „<p class="nadpis"> O PROJEKTU </p>“ - na tohle by bylo lepší použít nadpis pomocí <hX>...
- „<br><br>“ ...který by měl nastaven spodní okraj.
Jinak zdrojový kód není nějak extrémně hrozný, viděl jsem i horší. :-)
jos.dolezel@gmail
Profil *
Tak jsem si s tim ještě trochu pohrál. Můžu opět poprosit o názor na stránku? Co ještě dovylepšit, či změnit?
(úvodní stránku ignorujte - včetně špatně umístěného loga, atd.., zatím stejně nevím, co tam bude...)

Všem díky moc za reakce!
jenikkozak
jos.dolezel@gmail:
- patička by mohla být česky;
- při zmenšení okna IE vlaječky států zajedou pod obsah, ve FF raději ani nejsou;
- s texty by se to přece dalo zařídit tak, aby nebyl nutný ten posuvník;
- vršek stránky je takový opuštěný;
- v IE je patička odseknutá od zbytku stránky;
- barevný přechod dole nepůsobí dobře;
+ další věci, které jsem zmiňoval výše.

Texty:
- Nadpis stránky O společnosti zní „O SPOLENČNOSTI“.
- Překlad se nevede. Možná by to chtělo, aby odkaz vlaječek nevedl na úvodní stránku, ale na aktuální stránku přeloženou.
jos.dolezel@gmail
Profil *
jenikkozak:
- patička by mohla být česky;
Opraveno.

- při zmenšení okna IE vlaječky států zajedou pod obsah, ve FF raději ani nejsou;
Vlaječky budu dávat jinam. Nedaří se mi je absolutně napozicovat pro všechny prohlížeče. :)

- s texty by se to přece dalo zařídit tak, aby nebyl nutný ten posuvník;
No asi dalo :) Ale text v sekci "Historie" je opravdu dost dlouhý a natahovat celou stránku jen kvůli jednomu odkazu se mi moc nechce.

- vršek stránky je takový opuštěný;
S tím určitě souhlasím :) něco tam ještě dovytvořím.

- v IE je patička odseknutá od zbytku stránky;
No jsem asi jen zrovna něco zkoušel. Mě se zobrazuje správně na všech důležitých rozlišeních i browserech. Pokud to dělá i někomu jinému, řekněte mi prosím rozlišení. Díky

- barevný přechod dole nepůsobí dobře;
Zesvětlit? Ztmavit? Jiná textura? Samotnýmu se mi to moc nelíbí, ale nevim co s tim udělat...

+ další věci, které jsem zmiňoval výše.
a/ Obarvený posuvník odbarven.
b/ Menu nechávám nakonec "obrázkové".
c/ Platí i u této šířky řádků, že bych je neměl zarovnávat do bloku? Mezery se mi už zdají přijatelné.

- Nadpis stránky O společnosti zní „O SPOLENČNOSTI“.
Opraveno.

- Překlad se nevede. Možná by to chtělo, aby odkaz vlaječek nevedl na úvodní stránku, ale na aktuální stránku přeloženou.
Určitě udělám. Chtěl jsem to všechno navádět na index, ale to je proti tvému řešení nesmysl.

Opět díky moc!!!
jenikkozak
jos.dolezel@gmail:
Ale text v sekci "Historie" je opravdu dost dlouhý a natahovat celou stránku jen kvůli jednomu odkazu se mi moc nechce.
Když nebudete používat to absolutní pozicování, které Vám dělá problémy, mohla by stránka mít flexibilní šířku.
Není to kvůli jednomu odkazu. Jedná se o stránky Historie a O společnosti, což je rovná polovina počtu stránek.

Mě se zobrazuje správně na všech důležitých rozlišeních i browserech.
Mrknul jsem na to v IE 8, 7 a PP 9, v pořádku to v nich není, rozlišení nehraje roli.

Chtěl jsem to všechno navádět na index, ale to je proti tvému řešení nesmysl.
Neuvedl jsem, že to je nesmysl. V tomto případě to tak však je, neboť na indexu je jen obrázek.

Pokud ti Sponzoři & partneři mají být nadpisem pro ty tiskárny, asi by to chtělo odstranit tu vodorovnou čáru, zvlášť když je to tak trochu nevhodně oddělené tím přechodem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0