Autor Zpráva
MOTO - KLINIKA
Profil *
Dobrý den.

Co říkáte na tohle? www.motoklinika.cz Dělal mi to jeden pán, není to špatný ne?

PS: Děkuji vám pane Veselý...
pavuk
Profil
No, celý to na mě působí nějak neuspořádaně, jaksi nehotově, rozházeně... Položky vpravo evokujou že jsou to odkazy, ale nejsou. Když jdu na stránku např. "motoservis" (a další) nemám se jak dostat rovnou na "motolakovnu" atd. A čitelnost textu je mizerná, kdo nemá dost trplěivosti, rychle stránky opustí, já to vydržel číst asi dvacet vteřin a to jen proto že jsem to jako motorkář chtěl číst. Ale nakonec nečetl, právě kvůli kontrastu
Plaváček
Profil
MOTO - KLINIKA:

Jenom dotaz - proč některé odkazy (třeba u Motolakovna) vedou na nějaký gůgl? To je opomenutí nebo schválnost?
pavuk
Profil
To jsem si ani nevšiml, že jednotlivý "fotoodkazy" pod hlavičkou-motorkou vedou jinam než texty těch odkazů - ty vedou jednotně na kasparik.cz. Docela nestandardní chování
1Pupik1989
Profil
Taky jsem čekal, že to menu v pravo nahoře bude menu, ale omyl. Potom jsem tedy čekal, že když přejdu na "motoservis", tak vpravo nahoře bude černě označeno motoservis, jako je původně motolakovna. Potom nápis "Přehled novinek" bych řekl, že je tam, kde nemá být, juelikož pod ním jsou sekce a ne novinky.
MilanSch
Profil
Kodér asi nepochopil pár věcí v grafickým návrhu, co? ;-)
margin
Profil *
Kód, to je sémantické peklo, hlavně nepoužít <i>, nebo <b>, protože jsou fuj:
<p> </p>
<p> </p>
<h2><em><span style="color: #000000;"><strong>FIRMA MOTO KLINIKA ...</strong></span></em></h2>
<h3 style="text-align: left;"><em><span style="color: #000000;"><strong>… Osobní lékař pro váš motocykl!<br /></strong></span></em></h3>
<p><em><span style="color: #000000;"><strong><br /></strong></span></em></p>
MOTO - KLINIKA
Profil *
Propána kluci to já se v tom nevyznám. Všechno dělal ten člověk.
joe
Profil
margin:
hlavně nepoužít <i>, nebo <b>, protože jsou fuj
A důvod? Co tedy například použít místo <b> a <i>?

<span class="i"> a <span class="b">?

MOTO - KLINIKA:
Pod text by to chtělo dát něco tmavšího (třeba černě průhledný obdélník), aby se to lépe četlo.
Dát textu větší řádkování.
Je tam moc druhů písma.
Vpravo má být asi určitě menu (černá - aktivní položka)
V přehledu novinek by to chtělo poupravit tak, aby obrázky končily až vpravo (tj. aby pravý okraj obrázku "Vybavení dílny" končil jako pravý okraj bloku "Otevírací doba")
Chybné odkazy (už tu bylo zmiňováno - gůgl?)
Odkaz na Facebook by měl vést přímo do skupiny.
Motorka nahoře by chtěla jiný stín, takhle to vypadá spíš jakoby lítala.
Petr ZZZ
Profil
joe:
Co tedy například použít místo <b> a <i>?
Řekl bych, že to margin myslel ironicky. V citované ukázce kódu <b> ani <i> není, zato se to tam hemží spany a strongy.
joe
Profil
(OT) Petr ZZZ:
Pravda, kód jsem si nijak neprohlížel, tak to pardon :-) I když i na této diskusi se také najde dost lidí, co neradi používají značky <b> a <i>
MOTO - KLINIKA
Profil *
To menu vpravo jsem nechtěl mít funkční. Problém je v tom že by se pak už dalo najet na stejnou stránku pomocí 2 různých odkazů na hlavní stránce. Tzn. Například pro motoservis z klikacího obrázku ale i ze zmíněného menu vpravo. Příjde mi to jako nesmysl.
joe
Profil
MOTO - KLINIKA:
To je rozumné, je nesmyslné mít dva takové odkazy, které jsou blízko sebe. Pak by bylo lepší to vpravo celé vyhodit a dát tam něco užitečnějšího, například kontakt.
MOTO - KLINIKA
Profil *
joe:
Už jsem o tom přemýšlel. Kontakt tam nechci. Ale rád bych tam vepsal nějaký text který by zase o něco pomohl vyhledávačům... otázka zní: ale jaký text????
jenikkozak
Profil
MOTO - KLINIKA:
Ale rád bych tam vepsal nějaký text který by zase o něco pomohl vyhledávačům
Mám lepší tip - což tam dát text, který pomůže uživatelům? Co je dobré pro ně, je dobré i pro vyhledávače, opak platit nemusí.
MOTO - KLINIKA
Profil *
jenikkozak:
Jasně, jde mi HLAVNĚ o uživatele. Já také nejsem žádný programátor, jsem mechanik a ani nevím co je html nebo css. Takže musíte mluvit se mnou jako s "debilem" :-D

Web byl vytvořen pouze proto aby přilákal další zákazníky a aby se taky lidi dozvěděli že já jsem první kompletní servis motocyklů snad v celém kraji. (Nevím o servisu který sám lakuje, tryská kovy, leští atd. Ostatní servisy to vždy točí přes své spolupracující firmy. Touhle cestou jsem se bohudík nevydal.)
_es
Profil
MOTO - KLINIKA:
(Nevím o servisu který sám lakuje, tryská kovy, leští atd. Ostatní servisy to vždy točí přes své spolupracující firmy.
Prečo to, a ďalšie podobné informácie, nespomenieš niekde vo svojom webe?
Možno, ak by si tam dal niečo zaujímavé na čítanie, prilákalo by to viac zákazníkov, takto to vyzerá len ako elektronická verzia reklamného letáka.
DoubleThink
Profil *
MOTO - KLINIKA:
Nevadí ti, že je ta holčina rozseknutá vejpůl a navíc ve špatné velikosti k motorce (teda pokud to není nějaký minibike)?
Petr ZZZ
Profil
1) Písmo je droboučké a jeho velikost nelze měnit, lze jen (v některých prohlížečích) zůmovat celou stránku.
2) Ve spodní části stránky Naše služby má bílý text bílé pozadí, je tím pádem neviditelný.
3) Design je rozhozený, vypadá to, jako by se plovoucí bloky nevlezly vedle sebe (na kód jsem se nedíval).
4) Stránka Kompletní fotogalerie je nepřístupná (vede na – patrně neexistující – adresu http://www.gůgl.com).
5) V textech se to hemží stylistickými, gramatickými a pravopisnými chybami (např. na stránce Vybavení dílny: Při různých operací..., využíváme nářadí a originál příslušenství méně chválené značky Německého dodavatele..., zkušenosti ukázali... ).

Celkový dojem: Je-li to placená zakázka, potěš koště...
margin: Díky.
margin
Profil *
joe:
I když i na této diskusi se také najde dost lidí, co neradi používají značky <b> a <i>
Když správně používají <strong> a <em>, tak to beru jako jejich legitimlí volbu a nemám připomínek.

Petr ZZZ:
4) Stránka Kompletní fotogalerie je nepřístupná (vede na – patrně neexistující – adresu http://www.gůgl.com).
Zmíněná adresa existuje, je funkční v prohlížečích, které podporují národní znaky ve jménech domén (IDN) a ta přesměrovámá javascriptem na http://www.kasparik.cz.
joe
Profil
margin:
Nemyslel jsem tím konkrétně tebe. Už jsem to tu dříve někdy viděl, nevím už kdo to psal. Ale tak každý někdy ulítne :)

MOTO - KLINIKA
Už jsem o tom přemýšlel. Kontakt tam nechci.
Tak přemýšlej dál. Ale třeba osobně já, když po delší době nemůžu najít kontakt na firmu na stránkách kde jsem, stránku jednoduše zavřu a řeknu si, jaký web, taková firma. Ale není to pravidlo...
MOTO - KLINIKA
Profil *
_es:
Stále na tom pracuji ... i tak díky, je to jasná rovnice (aby to bylo zajimavé.)
MOTO - KLINIKA
Profil *
DoubleThink:
Myslím si že je to naprostý detail. Lidem se to prostě libí, a hezké baby k motocyklů patří. Je to taková stará tradice. Nic už na tom měnit nebudu.
MOTO - KLINIKA
Profil *
Petr ZZZ:
Jasný, díky za upozornění. Všechny texty jsem tam dodával já (a taky vymýšlel.) Z čejáku ve škole jsem měl vždy buro :-D

Každopádně ještě jednou děkuji za upozornění a budu se snažit to opravit.

S tím písmem tě nechápu... Nevidím nikde bíle pozadí.

Fotogalerie je přípustná, ale bohužel ještě nic neobsahuje.

Ten odkaz na který to vede je chyba člověka který mi to dělal. Budu mu psát o opravu...
alfonz
Profil *
DoubleThink:
Nevadí ti, že je ta holčina rozseknutá vejpůl a navíc ve špatné velikosti k motorce (teda pokud to není nějaký minibike)?

A když jsme u té slečny, i když je jí vidět jen půlka, máš na zveřejnění této fetiš fotky zakoupenou licenci, nebo aspoň půlku? -))
Semtam tento žánr fotím, a semtam svoji fotku najdu, kde nemám.
Tato fotka sice není má, ale když si spočítám náklady fotografa, cca 3000 modelka, 4000 - 6000 oblečky, nějaká ta hodina za fotošopem...
Tak mě to zamrzí i za kolegy.
Ale je možné, že máš vše legální a potom se za tento dotaz omlouvám.
MOTO - KLINIKA
Profil *
alfonz:
Propána, to nevím. Vše dělal grafik. Návrhů bylo více.
DoubleThink
Profil *
MOTO - KLINIKA:
Nejde o baby u motorek. Jde o to, že tvůj grafik je mamlas, který není schopen udělat ani jednoduchou koláž tak, aby vypadala aspoň trochu normálně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0