Autor Zpráva
Alice
Profil *
Ahoj,

prosím, co si myslíte o mých stránkách Utancovatse.cz

Proč mám už 3/4 roku od založení webu Page Rank 0 ? :-(

Doufám, že mi to moc nezdrbnete, učila jsem se podle jakpsatweb :-)
l564
Profil
Validace !
11 Chyb, 11 upozornění
utancovatse.cz
DoubleThink
Profil *
l564:
Validace !
... má na pagerank nulový vliv.
Alice
Profil *
O těch chybách vím, nějaký jsem opravila, ale nějakým jsem nerozuměla a nebavilo mě to, tak jsem toho nechala:-)

Mám se to snažit opravit?
pavuk
Profil
Alice:
tak se podívej na českej validátor, některý ty chyby by opravit zasloužily, jako například chybějící uzavření tagu ">" a podobně
Alice
Profil *
pavuk:
jé, tam je to ale hezky vysvětlený, díky:-) mrknu se na to někdy teď během víkendu!

Má to teda vliv na Page Rank nebo ne?
Railbot
Profil
Nemá.

Chtělo by to více zpětných odkazů.
Alice
Profil *
Railbot

Aha, takže ještě registrace do katalogů?

Není to stejně divný, četla jsem, že když je Page Rank 0 tak: "Stránku s nulou Google už zná, ale stránka je pravděpodobně moc mladá (pár týdnů nebo měsíců), takže nestihla pagerank nasbírat nebo se to nestihlo projevit. Pokud je stránka starší než pár měsíců, znamená to, že je stránka velmi málo významná (například protože na ni žádná jiná stránka neodkazuje nebo protože je příliš podobná jiné)."

Moje stránka už tiu bude rok a zpětný odkazy přece jenom má...Proč nemám alespoň jedničku? Nějak se mi to nezdá....:-(
Plaváček
Profil
Alice:

Stránka má skutečně velmi málo zpětných odkazů, většinou z nevýznamných stránek, které také nedisponují žádným rankem (vyzkoušej třeba http://siteexplorer.search.yahoo.com/, případně si rozběhni Google Webmaster Tools - tam zjistíš, které odkazy Google na tvé stránky eviduje - http://www.google.com/webmasters/tools/).

Letmým pohledem jsem ale zjistil, že část zpětných odkazů vede na http://utancovatse.cz/ a další část na http://www.utancovatse.cz/. Protože z pohledu vyhledávače se jedná o dvě různé stránky a tedy o klasickou ukázku duplicity (viz http://vyhledavace.info/seo-faq/7/duplicitni-obsah), je pravděpodobné, že případný rank si tak trochu zbytečně "tříštíš".

Závěrem - ranky nejsou všechno a jejich sledováním a honěním ztratíš spoustu zbytečného času, který můžeš věnovat cílenému linkbuildingu (tím nemyslím katalogy, to je většinou ztráta času) nebo budování zajímavého obsahu.
Alice
Profil *
Plaváček:
ok, díky moc!
A co s tím tříštěním, když někde mám bez www a někde s www? :-( Ten google je ale hloupej....to je snad jasný že je to stejná tránka :-/
LudekBrno
Profil
Alice:
Google právě hloupý není, protože to není stejná stránka :-) Tedy přesněji řečeno být nemusí. Doména s www a bez www není totéž! Na pagerank v klidu zapomeň, google ho už skoro rok neaktualizoval a stránky které byly v době poslední aktualizace PR nové nebo ještě neexistovaly, mají pořád nulový PR. Tedy přesněji nulový GTPR, což je to, co se dá zjistit. Skutečný PR určitě nulový není, ale ten se nedá zjistit.
DoubleThink
Profil *
Ve výchozím nastavení robot chápe variantu s a bez www jako stejnou stránku. Zas tak hloupý není, aby ignoroval běžnou praxi. Ve webmasters tools je pak možné zvolit výchozí variantu pro odkazování z výsledků vyhledávání.
Alice
Profil *
Takze page rank budu rada ignorovat:-) To se mi ulevilo.-)

kde to v tom webmaster tools je? koukala jsem tam uz driv, ale vubec jsem je nepochopila. Je na to nekde nejaky navod treba?

(omlouvam se, ze nemuzu psat s diakritikou, jsem v zahranici...)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0