Autor Zpráva
jakubkuba
Profil
Ahoj,
prosím o názor na stránku www.zapis.to
Stránka nabízí 4 funkce, popis každé funkce je v příslušném boxu.
Žiji v představách, že jednou tato stránka pří efektivní propagaci bude známá, co si o tom myslíte? má to šanci?

Děkuji za rady, nápady i kritiku.
Jakub Š.
pcmanik
Profil
Design velmi podareny, paci sa mi to :)

1. Zle nastaveny DOCTYPE - <!DOCTYPE html>
2. Zbytocne, ty im povolujes, to co povolene - <meta name="robots" content="follow">
3. Mas tam jQuery no nevyuzivas ho naplno, myslim tym, ze je tam aj "cisty" javascript
4. Javascripty a css by si mohol zbalit do menej suborov.
5. Nejaky obr lakfadlo.jpg sa ti tam chce nacitat, ale nieje na servery
6. Zapni kompresiu gzip alebo inu
7. Inline zapis uz moc neleti - <font color="#6a6a6a">
8. Zbytocna medzera, ktora ti robi novu bunku v logu - <td>&nbsp;</td>
9. Jednoducho tam ten obr vloz. A zbytocne nemusis pouzivat javascript <td class="tdstyl" valign="bottom" onclick="location.href='http://www.zapis.to'"></td>
10. Mala rada, namiesto toplist pouzi google analytics, mas tam ovela viac uzitocnych veci.
panther
Profil
pcmanik:
1) doctype je naprosto v pořádku
7) pokud je potřeba obarvit jeden konkrétní text, je toto správný zápis. Opičárny se spanem a třídou jsou zbytečné. Pro tento případ (text v horní části webu, kde co slovo, to barva) naprosto ideální.
pcmanik
Profil
1. Preco potom vsetci vypisuju aj link a dalsie veci? (Viem nastavuje sa tym rezim prehliadaca...) Resp. Ma nejaky vyznam napisat tento doctype oproti tomu ze by ho vobec neuviedol?
7. Mas pravdu, som si to neuvedomil, len som to rychle prebehol.
panther
Profil
pcmanik:
Ma nejaky vyznam napisat tento doctype oproti tomu ze by ho vobec neuviedol?
ano, standardní/quirk mód prohlížeče.
Mistr
Profil
jakubkuba:
Počet registrovaných uživatelů je vlivem špatného kontrastu téměř nečitelný.
joe
Profil
pcmanik:
1) panther už opravil
3) a proč nevyužít normální JavaScript, neznamená, že když je jednou načtené jQuery, že najednou všechno musí být pomocí něj
4) na méně navštěvovaném webu to asi není nutnosti
7) panther už opravil
8) &nbsp; se dávalo do buňky kvůli validaci a určitě nevytvoří novou buňku - od toho tam je to TD

Pokud si nejsi v něčem jistý, doporučil bych ti o tom raději nepsat.

jakubkuba:
- stránky mají poměrně zastaralý design
- horní provedení je provedeno pro mě z neznámého důvodu pomocí tabulky - zkrátka je to celé špatně nakódované
- najdi si k čemu je tag BR
- barva počtu registrovaných uživatelů není na pozadí dobře čitelná
- validace na formulářích je špatně provedená (chybí klientská validace (JavaScript) a při chybě nevidím formulář a musím se vracet tlačítkem zpět v prohlížeči, navíc to ukazuje jen jednu chybu a měly by být vidět všechny najednou)
- na stránce novinky mám nahoře nějaký divný k ničemu nepatřící stín
- občas se objeví nějaká čára se stínem vpravo vedle stránky
- občas se špatně načte logo a opakuje se
jenikkozak
Profil
jakubkuba:
V IE se mi Moje poznámky, Můj Kalendář | Moje připomínky a tak zobrazují mimo ten světlejší kulatorohý obdélníček.
Před dvojtečkou se nedělá mezera.
„Všechny funkce které“ - čárka, které
„Připomínky: týdení“ - týdenní
TomasJ
Profil
jakubkuba:
Postřeh: Dole na stránce (ještě v rámečku) vlevo, je bílý text Zapiš.to na bílém pozadí. Pokud o něm nevíš, můžeš si stisknout kombinaci CTRL + A a kouknout se. Jinak se mi web líbí, nicméně asi zůstanu s poznámkama a kalendářem u mobilu, s fotogalerií ve Windowsu s SMS bránou přímo u poskytovatele. Je to vskutku dobrý nápad. Osobně si myslím, že šanci to určitě má a přeji ti ať se ti zadaří splnit si své cíle :)
pek
Profil
Vyplnil jsem registrační formulář, odeslal a ukázal se hláška "Jméno musí mít alespoň šest znaků". Pak následovalo přesměrování zpátky na prázdný registrační formulář. Tak abych vypisoval všechno znovu :-(

Myslím, že registrace by měla být co nejsnadnější. Ideálně by stránka měla fungovat i bez registrace.
Čmelda
Profil *
Výhrada k smskám
Psal jsem zprávu, vyplnil správně kontrolní kod a neukázalo to žádnou hlášku, že zpráva byla odeslána, naopak "formulář" zůstal stále vyplněn a v domění, že jsem kod blbě napsal, jsem takto učinil ještě 3x, než mi přítelkyně odepsala, proč ji píšu 4x to samé ;)
Je třeba s tím něco udělat - hláška "vaše zpráva byla odeslána"
Čmelda
Profil *
Aha, tak "hláška" se zobrazí, ale dost nešikovně.. všiml si ji někdo? Já teda ne... možná to bylo pouze tím, že formulář zůstal vyplněn.
rosomák
Profil
Osobně bych uvítal náhledy některých služeb, abych viděl jak vypadají již před registrací: Vlastní adresář připomínek, Vlastní adresáře fotografií atd.
jakubbkuba
Profil *
Děkuji všem mnohokrát za připomínky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0