Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Jak se Vám líbí grafika nových stránek o počasí v Rakousku:

http://www.in-wetter.at/

Co byste případně vylepšili?

Díky.
Jopo
Profil *
podľa mňa výborné, len tá oranžová mi priveľmi bije do očí
Petr ZZZ
Profil
Ta políčka s teplotou a rychlostí větru v mapce jsou málo široká, nepřečtu teplotu.

Je dobré, že lze v IE zvětšit písmo i bez zoomování celé stránky, ale neměl by se tím rozpadat design. Do kódu jsem nekoukal, ale tipl bych si, že tam pozicuješ anebo zadáváš blokům výšky; lepší by bylo dělat design obtékáním než pozicováním a blokům nechávat volné výšky, aby se mohly podle potřeby natáhnout.

Občas nesedí němčina.

Namátkou na stránce s diskusí:
Ve slově Überschwemmunge bych na konec připsal n.
Slovo Räte je množné číslo slova Rat, to sice znamená rada, zde ovšem ve smyslu dvorní rada Vašátko, ne rada, která poradí. Rada, která poradí, se používá pouze v jednotném čísle a je-li nutno použít množné číslo, použije se jiné slovo (Ratschläge).

Na stránce Wetternews bych místo Versendet von: psal Geschrieben von:
Na mapku s blesky se ti vloudila čeština: 13.03.2011 17:50 - 18:00 SELČ
Bublina Blitze in Europa při najetí myší na Malou Asii, hm...

Podobné chyby mohou působit legračně, každopádně se zdá, že máš sympatie přinejmenším části publika. Jeden uživatel hlásí nějakou chybu s obrázky, hned ale dodává: „Ansonsten ist es eine sehr lustige Website!“ („Jinak je to moc legrační stránka!“) Myslím si, že to má do činění hlavně s jazykem.

Já ti rozhodně držím palce, trocha konkurence na trhu s počasím nemusí být na škodu. Pokračuj, buduj, rozšiřuj služby. Až budeš nabízet přehled srážek v Kalahari, Namib a Gobi dvacet let nazpět, budeš king. Služba, kterou na podobné rešerže dosud používám, je docela otravná přílišným množstvím reklamy a mnohonásobným vyskakováním okénka, které chce stále znova a znova vědět, zda jsem nadšen jejich aktivními prvky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Inpocasi:
1) Proč se až na pár výjimek všechny obrázky načítají z domény levhart.cz?
2) Ikony na mapě jsou v prohlížeči zmenšované z 64×64 pixelů na 43×43 pixelů. Krom toho, že to je hloupé, viděl jsi, jak ošklivě to vypadá třeba v Exploreru 7?
3) Pokud si rozkliknu kraj „Niederösterreich“, vidím tam v roletce český text „Další města“.
4) Tamtéž, při rozkliknutí horní roletky je vyjeté menu překryté dolní roletkou. Mělo by stačit zvětšit z-index pro #set_region ze 3 na 4.
5) Při prvním načtení mají ikonky znázorňující počasí české title a alty. Po skriptem vyvolané změně mívají undefined.
6) V některých krajích (jako třeba „Burgenland“) se ukazuje jen jedno město — pak je tam ten mezikrok se zobrazením kraje a výběrem města docela zbytečný.
7) Škoda, že nejde odkázat na konkrétní předpověď. Chce-li návštěvník někoho nasměrovat na předpověď pro určité město a určitý čas, musí mu říct „jdi na in-wetter.at, klikni tam a tam, pak tam a tam…“. Stejným problémem bohužel trpí značné množství webů s předpověďmi počasí.
8) Zajímavé je, že proklikávané odkazy z mapky mají smysluplně vyplněný href, ovšem pokud je prokliknu na příklad prostředním tlačítkem, ocitnu se na té samé úvodní stránce (příklad: odkaz na Vídeň), serverový skript parametry nezohlední. Takže nakročeno je asi správně, jen to dotáhnout.
9) Na mapě Temperatur (i na Niederschläge) nefungují u dolní časové osy šipky.
10) Kromě časové osy na úvodní stránce nefunguje žádná časová osa dynamicky — návštěvník tedy dopředu netuší, zda ho kliknutí odvede na jinou stránku, nebo zda jen přizpůsobí zobrazení aktuální stránky.
11) ↑ To mě napadlo při pohledu na Unwetter vpravo dole, kde je malé zelené Rakousko, pod ním text „Donnerstag 11.11.2010, 07:00“ (zjevně něco aktuálního :-)) a vedle textu šipky doleva a doprava — obě vedou na jinou stránku. Kupodivu obě na stejnou.
12) U téhož boxíku vpravo dole se odkazy graficky ztvárněné jako taby nechovají jako taby. Zdánlivě je vybraný první tab, ale kliknutí na kterékoliv ouško (včetně toho aktivního) odvede návštěvníka pryč, na stránku, kde už žádné taby nejsou. Z hlediska použitelnosti a konzistence je to poněkud odfláknuté. Ovládací prvky stránky jsou sice hezky namalované, ale nechovají se podle očekávání, jsou použité v podstatě náhodně.
13) Počasí v Evropě vypadá vizuálně hodně jinak než počasí z úvodní stránky. Opět v něm (nečekaně) chybí to roletové menu, kterým jsem se na něj dostal. Opět jsou tam prohlížečem zmenšované ikonky.
14) Kliknu-li v hlavním menu na Karte, ocitnu se opět v jiném světě. Stránka má také taby, ale ty vypadají úplně jinak než ostatní taby… a chovají se částečně jako zaškrtávátka a částečně jako přepínače.
Inpocasi
Profil
Petr ZZZ:
Ta políčka s teplotou a rychlostí větru v mapce jsou málo široká, nepřečtu teplotu.
Která konkrétně myslíš? Můžeš poslat prosím screen?

Za nalezené chyby děkuji.

Chamurappi:
1) až 5) opraveno
6) Časem bych chtěl další města přidávat a navíc - někdo by to mohl považovat za chybu (že se dostane přímo na město)
7) a 8) připravuji stránku, kde to bude přímo vypsáno (viz. In-počasí - tam prostřední kolečko funguje). Zaslání pevného odkazu i pro JS zatím nevím jak vyřešit.
9) Podívám se na to
11) Opraveno

Grafiku se časem pokusím více sjednotit.

Díky za skvělé komentáře!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Inpocasi:
Teď přestala fungovat mapa v Exploreru kvůli přebývající čárce ve skriptu:
  weathers: {
    "wetter1": "Wetter",
    "wetter2": "Wetter",
    "wetter3": "Wetter",
    "wetter4": "Wetter",
  },
Tam by asi měla být pojmenování jednotlivých počasí, ne? Texty odtud se dávaly do toho title (kde jsi měl undefined), než jsi to zakomentoval.

Zaslání pevného odkazu i pro JS zatím nevím jak vyřešit.
Šla by využít kotva.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0