Autor Zpráva
caesar
Profil
Zdravím vás. Potřeboval bych ohodnotit kódování mé stránky. Kompletně ji přepisuji, protože jsem se teprve nedávno pustil do CSS a na této stránce jsem se v tom akorát "zaučoval", takže je tam možná nevhodně střídání různých jazyků a také jsem skoro vůbec nevyužil klasického pozicování jako <div> <ul> <li> atd... Nicméně, vím, že jste tady machři a i bez dlouhého bádání nad mým kódem mi asi ihned řeknete nějakou radu, výtku či připomínku. Stránky jsem si alespoň vytvářel aby byly HTML 4.01 validní, ale ve výsledku to zas takový význam nemá. To, že jsou stránky o webmasteringu ignorujte. Zatím jsem si živn. list neudělal a klienty jsem měl nenáročné. Jde mi akorát o pochopení vztahu HTML a CSS. Díky moc lidi :)
www.ak-centrum.ic.cz
jenikkozak
Profil
- Není dobré křížit tagy.
- Končí ti v menu pár fontů, které nikde nezačínají.
- Do položek menu není nutné vkládat odstavce. Nastylovat se dají tyto položky, případně odkazy.
- Pokud má nějaký element (např. ul „menu uroven2“) více stejných elementů se shodnou třídou, není nutné tuto třídu uvádět, na tyto elementy můžeš ve stylopisu odkazovat pomocí jejich společného rodiče.
- Používáš-li externí stylopis, je dobré do něj zahrnout všechny inline zápisy, které se budou na stránkách opakovat. Tedy např. ty divy z menu.
- Tabulky a tagy font se na modernější stránky nepoužívají, ale nezakazuji ti to.
- Dávat do title výčet slov, je docela nuda.
- Shodné písmo či zarovnání textu není potřeba nastavovat položkám zvlášť, lépe je je určit pro společného rodiče. (Nejen) Tyto vlastnosti se totiž dědí.
- Nadpisy a podnadpisy se dělají pomocí tagu <hX>, ne pomocí soustavy <p><b><font>.
- V CSS se za rozměry uvádějí jednotky.
Petr ZZZ
Profil
Ten samopal je tam jak pěst na oko. Nevkusný, ohyzdný, zbytečný.
V IE nejde zvětšit písmo.
Většina odkazů vede jinam než co tvrdí, odkaz na grafiku nekliká vůbec nikam.
caesar
Profil
O tom větvení vím. Ty stránky jsou ještě v počátcích a tak se odkazy zatím nezabývám. Ten samopal je nevkusně řešený to je pravda. V tom menu ho nepoužiji asi vůbec, ale v logu asi nějakým způsobem ano. AK47 studio by ho v logu mít mělo :)
Jak jsi to myslel s tím IE? Mě se v něm vše zobrazuje normálně a při přiblížení (CTRL + MSB) se mi zvětšuje spolu se stránkou...
Darker
Profil
Měl jsem vidět toto?
Petr ZZZ
Profil
caesar:
Někdy se hodí zvětšit jen písmo, bez zůmování celé stránky.

AK47 studio by ho v logu mít mělo :)
Možná by ses měl rozhodnout, zda chceš mít stránky webdesignera nebo obchodníka se zbraněmi. V tomto smyslu se mi jeví i název studia mimořádně nepovedený.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0