Autor Zpráva
kubkoumak
Profil *
Zdravím!
Rád bych slyšl názor na mojí takovou naprosto amatérskou stránku... Předem se omlouvám, že je stránka dělaná v tabulce :-(, css ještě moc nezvládám a tohle je pro mě jediné řešení (upozorňuji, že mi je 14 let a příjde mi zázrak, že jsem tohle napsal). Ještě Vás upozorňuji, že je stránka celá fialová, tak abyste se nelekli, píšu odkaz až na konec: http://it-crowd.4fan.cz :-). Návštěvní kniha je zatím dělaná v nějaké online službě, už pracuji na své php knize.

Tak jen do mě...
pavuk
Profil
Otázka je co chceš nabídnout návštěvníkům. Jestli nějaký informace, pak je třeba aby se daly přečíst, což v týhle kombinaci barev podkladu a písma není možný
kubakoumak
Profil
:-) Ta kombinace barev je opravdu strašná. ee, je to jen na sledování toho seriálu, jinak pro informace jsou tam ty odkazy vlevo a potom když klikneš na "o seriálu".
pavuk
Profil
v tom případě všechny texty vyházej a nemusíš to řešit
kubakoumak
Profil
Žádný sáhodlouhý texty tam nejsou a ty který tam sou si myslim, že přečíst jdou v pohodě. Fialová a žlutá jsou dost kontrastní barvy.
jenikkozak
Profil
kubakoumak:
- Jsem možná dost divnej, ale nedokážu dost dobře číst červený text na fialovém pozadí.
- A možná jsem ještě divnější, ale jsem nějak poslední dva dny zaujatý proti lidem, kteří na svých stránkách vystavují obsah, k němuž nemají autorská práva.
- Horní menu by mohlo mít větší vnitřní okraj.
- Všechny stránky mají shodné title a popisek.
- Proč „Hlavní strana“ má nadpis „O seriálu“ a odkaz „O seriálu“ obsahuje odkazy kamsi pryč?
- Text v patičce by mohl být odsazen.
- E-mail v patičce obsahuje místo tečky čárku. Bude-li si někdo chtít zkopírovat tvou adresu, aby ti napsal přes webového klienta, nebude moci.
- Ta spodní reklama by se dala nastylovat tak, aby lépe zapadla do stránky, nebo se mýlím?
- Stačí si přečíst první větu, kterou na webu máš, aby člověku bylo jasné, že tam uvedené články jsi nepsal ty.
- Použitá faviconka je poněkud nicneříkající.
- „Většina práv vyhrazena.“ Jakých? Kterých? (Máš tam dva copyrighty, ale jestli se ti líbí ten anglický nápis i ten znak, tak si tam nech oba.)

Kód:
- Chtělo by to lépe využít externí stylopis, aby se inline zápisy nemusely na všech stránkách opakovat.
- Písmo Comic Sans si na tomto webu třeba nech, ale na další jej už raději nepoužívej.
- Zápis „alt=""“ nemá žádný smysl, nechceš-li alternativní text uvádět, pravděpodobně tento obrázek patří spíše do stylu. A pokud ne, neuváděj ani tento parametr.
- Odsazení se nedělá pomocí nezalomitelných mezer, ale pomocí stylů.
- Občas neuzavíráš párové tagy, občas uzavíráš neotevřené.
kubakoumak
Profil
-červenej text je hodně blbej, mnoho lidí má špatně nastavený monitor (moc velký kontras) a tak to nejde přečíst, hned to změním.
-Autorské práva neporušuji, je to zdůrazněné skoro na každé stránce. Seriál je 4 roky starý a v televizi ho už nedávají, můžeš se na něj podívat na stránkách channel 4 (tedy pokud jseš v anglii, když nemáš anglickou ip, nepustí ti to žádné video). Ten seriál si můžeš stáhnout z jakéhokoliv **********, ale mnoho lidí, kteří o chtějí vidět, nebaví jej stahovat a proto je tu ta moje stránka. Navíc všechny videa jsou umístěny na megavideo.com, a já jsem to tam nenahrál (ale toho člověka znám).
-když se na tu stránku dostaněš, můžeš si rovnou přečíst, o čem to vlastně je.
-spodní reklamu tam nedávám já, ale server automaticky, zjistim jaké má reklama id a hned jí nastyluji
-Dalšímu bodu nerozumim
-faviconku nakreslim jinou, kyž chceš.
-no jo. Já sem tam fakt napsal "většina práv", hned to smažu

S tím kódem jsem to nějak zpackal. Každou chvíli mě npadla nová věc a tak tam mám chyby. Díky za hodnocení
jenikkozak
Profil
kubakoumak:
Autorské práva neporušuji
Já bych řekl, že porušuješ. Uvedené důvody nic neznamenají, žádný z nich tvé jednání neomlouvá a nemůže sloužit jako polehčující okolnost.

-Dalšímu bodu nerozumim
Tomu, že si stačí přečíst pár slov, aby člověk poznal, že nejsi jejich autorem? To je přece snadno pochopitelné souvětí.

když se na tu stránku dostaněš, můžeš si rovnou přečíst, o čem to vlastně je.
Spíš jsem to myslel tak, že úvodní stránka by se mohla jmenovat „O seriálu“, když obsahuje nadpis „O seriálu“, a stránka „O seriálu“ by se mohla jmenovat nějak, aby bylo pochopitelné, že obsahuje odkazy pryč.

-faviconku nakreslim jinou, kyž chceš.
Takhle k tomu nepřistupuj, napsal jsem svůj názor. Neměň ji jen kvůli tomu, že se jednomu člověku nelíbí.
kubakoumak
Profil
Moment. S těmi autorskými právami... Dyť je to jenom vložený kód na nějaké naposto neznámé video - když se to vezme takhle. To je prostě jako kdybych tam napsal odkaz - už tímhle něco porušuji? Navíc s těmi videi nemám nic společného, ok?
kubakoumak
Profil
Ani na tom nijak nevydělávám...
Taurus
Profil
Zveřejňuješ celé cizí dílo. Odpovídáš jak politik. Nemáš s tím nic společného? Tak proč to dáváš na svůj web?
jenikkozak
Profil
kubakoumak:
Tak když to chceš rozebírat:
Dyť je to jenom vložený kód na nějaké naposto neznámé video - když se to vezme takhle. To je prostě jako kdybych tam napsal odkaz - už tímhle něco porušuji?
Mezi odkázáním a přidáním cizího obsahu je zásadní rozdíl. Tady (šestnáctiletý pirát sdílel 2500 filmů, čeká jej soud) to asi byly taky jen embed kódy.
To, že na webu nemáš reklamu, ještě neznamená, že autorská práva neporušuješ. Porušuješ je tím, že šíříš autorky chráněný obsah. Je naprosto irelevantní, zda na tom vyděláváš, nebo proděláváš. Jsi proti zákonu tak jako tak.
kubakoumak
Profil
ha-ha-ha. On to ale nahrával na nějaký server! Zatímco já jen odkazuji na nějaké filmy. Navíc nemám 2500 filmů ale odkazuji jen na 12 videí. Podívejtese např. sem. To se tu objevilo nedávno a nikdo tam nic o autorskejch právech ne-ří-ká a je to úplně samej příklad.
pavuk
Profil
Ježíš copak nechápeš že je úplně jedno jestli někde jinde někdo jinej něco jinýho říká? Je to zlodějna tak jako tak a tím to hasne. A jestli tě cizí názory nezajímaj, tak sem stránky nestrkej. Tečka
kubakoumak
Profil
Právě že mě cizí názor zajímá, ale dost mě to zarazilo. Chtěl jsem slyšet názor na kód, na vzhled a né jak porušuji/neporušuji autorská práva.
kubakoumak
Profil
Helejte se, děte někam, stačí si pročíst celé téma - filmy online, futurama online... proč nenapíšete něco tam???
jenikkozak
Profil
kubakoumak:
Zatímco já jen odkazuji na nějaké filmy.
Neodkazuješ, vkládáš je do své stránky. Odkaz se dělá pomocí <a>.
Já neříkám, že půjdeš do vězení na dvaadvacet let, ale že porušuješ autorská práva. Vykládej si, co chceš, je to fakt.

Chtěl jsem slyšet názor na kód, na vzhled a né jak porušuji/neporušuji autorská práva.
Hodnocení obsahu patří k této sekci. Rozpatlával jsi to sám svými hloupými výmluvami.

Helejte se, děte někam
Nemáš zač. :-)
kubakoumak
Profil
Dobře dejme tomu, ýe porušuji autorská práva. Nechceš o porušování práv napsat do všech diskusí o takovejhlech v tomhle tématu?
jenikkozak
Profil
kubakoumak:
Nechceš to napsat do všech diskusích v tomhle tématu?
Možná sis nevšiml toho, že se snažím psát co nejkompletnější názory na dané weby, aby to autorovi na něco bylo. Kopírování hlášky: „Porušuješ autorská práva,“ proto není mým cílem. A to, že jsem na některá vlákna nereagoval, je moje věc, nemyslíš?
Nebo jsi tu větu myslel tak, že bych do všech vláken psal, že kubakoumak porušuje autorská práva? Né, to by se do těch vláken nehodilo, lepší bude o tobě psát co nejméně.
Krakatoa
Profil
kubkoumak:
Zákon porušuješ!
Zákon č. 121/2000 Sb.
§ 12 Právo dílo užít ... (odstavec 4) Právem dílo užít je: f) právo na sdělování díla veřejnosti (§ 18)
§ 18 Obecná ustanovení ...
(1) Sdělováním díla veřejnosti se rozumí zpřístupňování díla v nehmotné podobě, živě nebo ze záznamu, po drátě nebo bezdrátově.
(2) Sdělováním díla veřejnosti podle odstavce 1 je také zpřístupňování díla veřejnosti způsobem, že kdokoli může mít k němu přístup na místě a v čase podle své vlastní volby zejména počítačovou nebo obdobnou sítí.
(3) Sdělováním díla veřejnosti není pouhé provozování zařízení umožňujícího nebo zajišťujícího takové sdělování.

Torturu na Tebe! Myslím, že Prchalovou máš v patách. Užij si to, za rok na Tebe dojde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na kubakoumaka:
Dyť je to jenom vložený kód na nějaké naposto neznámé video - když se to vezme takhle.
V tom případě ti oznamuji, že to video je IT Crowd. Nyní víš, na co odkazuješ, a neseš tedy odpovědnost.

Ani na tom nijak nevydělávám...
V pravém sloupci máš reklamu (poněkud zdeformovanou, protože ji zmenšuješ v prohlížeči), někdo z toho tedy něco má. (I když na tom moc nezáleží.)

Nechceš o porušování práv napsat do všech diskusí o takovejhlech v tomhle tématu?
Ve většině vláken hodnotících weby porušující autorská práva podobné upozornění najdeš. Je to oprávněná součást kritiky webu, která se mnohem lépe poslouchá od webdesignérů než od právníků filmových producentů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0