Autor Zpráva
ub
Profil *
Všechny vás zdravím. Rád si poslechnu všechny vaše názory a nápady k webu unlimitedblog.g6.cz.
ShiraNai7
Profil
~ patička vypadá useknutě
~ použití červené barvy je občas zbytečně moc kontrastní nebo rušivé
~ kód nevalidní
~ hlavička je vpravo docela prázdná.. co takhle tam přesunout například to vyhledávání?
johnl
Profil
Strašně tmavé, až depresivní, co to takhle trochu oživit trochu veselejšími barvami..?
ShiraNai7
Profil
johnl:
A přidat kytičky, sluníčko, travičku, blikající běhající duhové králíčky... :D
johnl
Profil
ShiraNai7:
Náhodou to není vůbec špatný nápad, nehledě na to že brzo budou velikonoce tak zajíčci, králíčci, kuřátka, to se všechno hodí.. :-D

Ne, takhle jsem to zase nemyslel, ale web je šedý, text černý a občas červený odkaz.. Uvedu příklad, takhle to samořejm být nemusí, ale jako ukázka barevnosti kterou jsem myslel to snad stačí..
__construct
Profil
ub:
Chýba obsah, takže toho moc na hodnotenie nie je. Čo sa týka nápadu - ak ten web pobeží tak tam budú zverejňovať PR články (môj predpoklad).

• Prečo strkáš 180 kB Javascript (TinyMCE) ktorý nepotrebuje človek prehliadajúci web na stránku a ešte k tomu do hlavičky?
• vznikajú Ti duplicity na hlavnú stránku (verzia s a bez www a stránka homepage.html)

ShiraNai7
~ kód nevalidní
A to vadí?

ShiraNai7: Ešte, že Ty máš valídne stránky :-)
johnl
Profil
„VaĹĄe registrace na www.unlimitedblog.g6.cz probÄ›hla v pořådku. NynĂ uĹž je pouze potĹ™eba aktivovat vĂĄĹĄ účet. To provedete kliknutĂm na aktivačnĂ odkaz nĂĹže.“ » mail() česky?


Klikl jsem na odkaz v emailu, nevím co mi to vypsalo, ale když se chci přihlásit, vyplním údaje a nic se nestane (Nick mám „Alik“)
ShiraNai7
Profil
__construct:
„~ kód nevalidní“
A to vadí?

Tobě možná ne. Mi třeba ano. Je to věc názoru, ale to tu fakt nebudeme řešit, že?
ub
Profil *
Díky za reakce.

ShiraNai7: Nevalidní je kód s toplistu. Zkusím se na to podívat.

johnl: Třeba něco vymyslím ale nejsem grafik. Mail opravím a přihlášení by mělo jít. Účet se ti aktivoval v pořádku.

__construct: S tím JavaScriptem a duplicitou něco udělám.

Ještě jednou díky za rady.
MatějŠ
Profil
ub:
Už to tady bylo řečeno, ale s tou grafikou fakt zkus něco provést. Tmavá s ještě tmavší není dobrá kombinace. Když už to chceš udělat jednoduše, tak doporučuji jít do světlé až bílé s černým textem a nějakými prvky. Na to nemusíš být grafik. .)
Drahoš
Profil *
No zkus používat víc barev, obrázky atd. Zas to ale nepřežeň ;-).
johnl
Profil
ub:
přihlášení by mělo jít
Mělo, ale nejde, zadám údaje, odešlu a nic se nestane, žádná hláška, ani nic podobného..


Beru zpět, přihlášení jde, ale místo emailu jsem zadával Nick, tudíž ti tam chybý nějaká hláška o tom že jsem zadal nesprávné údaje, určitě ji doplň.. ;)


A ještě když píšu nový článek a zapomenu vyplnit třeba název, přijdu o všechno co jsem napsal, to určitě oprav.! ;))
ShiraNai7
Profil
__construct:
ShiraNai7: Ešte, že Ty máš valídne stránky :-)

Hlavně že ty nevíš, že XHTML se posílá s headerem Content-Type: text/html kvůli kompatibilitě (minimálně IE neveme application/xml). Laskavě se informuj před tím, než se pokusíš si (neúspěšně) rýpnout.
Chamurappi
Profil
Reaguji na johnal:
Strašně tmavé, až depresivní
Přesně tahle slova mě napadla také.
Na druhou stranu může ponuré prostředí přilákat určitý typ bloggerů, třeba sebevrahy — můžou napsat moderní dopis na rozloučenou. Nebo ex-narkomany, kteří jsou již z reálného života blikajícími duhovými králíčky přesyceni.


Reaguji na ShiraNaiho7:
On ale rýpe úspěšně :-)
Máš HTML s neškodnými syntaktickými chybami, tak proč vyčítáš totéž někomu jinému? Vzpomínám si, jak jsi před pár lety hrdinně vzdoroval dotazům svých uživatelů, proč chce SunLight CMS zanevřít na pseudo-XHTML. Pak jsi patrně pochopil, že na názoru mého validátoru nezáleží. Zbývá ti pochopit, že nezáleží na názoru žádného validátoru.
Jediná validace, která může mít nyní smysl, je tahle. Vadí prázdný action, hm… ten je prakticky také neškodný. Vadí mimochodem proto, že kvůli starším specifikacím teď není úplně jasné, kam takový formulář míří.
ShiraNai7
Profil
<offtopic>

Chamurappi:
To jsem zas měl něco napsat, aby se tu nestrhla diskuse o významu validity.

SunLight CMS se prakticky nevyvíjí už pár let a je to uzavřený projekt. Skutečné XHTML si může v RS dovolit málokdo - zaprvé nelze v MSIE, zadruhé jakákoliv sebemenší syntaktická chyba způsobí chybovou hlášku XML parseru a stránka se vůbec nezobrazí (vysvětlujte to zákazníkovi). V novém CMS od XHTML upouštím - rozebírat to tu nebudu, stejně by nikdo nesouhlasil, ať bych napsal cokoliv.

</offtopic>
__construct
Profil
<mimo-téma>
ShiraNai7:
Laskavě se informuj před tím, než se pokusíš si (neúspěšně) rýpnout.
Ako sa ku kódu stavia prehliadač je pekne vidieť vo Firebugu - ten Tvoj prerobí do klasického HTML - tj. odstráni všetky NET zápisy, atď. Keď chceš vidieť skutočné XHTML tak si pozri túto stránku.
Paradoxom je, že momentálne jediné IE (verzia 8) vykreslí tú stránku správne :-)

To jsem zas měl něco napsat, aby se tu nestrhla diskuse o významu validity.
Ja by som na to nebol reagoval, ale tá "nevalidita" bola naozaj spôsobená tým, že skopíroval a neupravil kód z toplistu, ktorý užívateľ ani nevidí.
</mimo-téma>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0