Autor Zpráva
pozvdech
Profil *
Ahoj,

dostal jsem za práci převést do XHTML&CSS grafický návrh: http://i53.tinypic.com/2gwat6d.png (má to být nějaký videoportál a je dělán v USA skvělým grafikem, ale asi nemá tolik zkušenosti s webdesignem)

Co si o tom myslíte? Já si to absolutně nedovedu představit plně funkční, akorát Klient si to moc vychvaluje a já už nevím co mu říct :-) Zachraňte mě...

Díky za názory

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Názor na děsný design“ je zaujatý, předjímá hodnocení a nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
pavuk
Profil
Na netu je k vidění mnoho o dost horších a i šílenějších stránek, tohle mi přijde normální - nenadchne, neurazí...
Petr ZZZ
Profil
Jestli se ti podaří realizovat ty překrývající se záložky tak, aby tím neutrpělo SEO anebo přístupnost (-> možnost zvětšit písmo na straně uživatele), budu rád, když se s řešením pochlubíš. :)
pozvdech
Profil *
pavuk: to jo, ale to nemůžou pocházet z data březen 2011
Maras
Profil
Mě se to docela líbí
Darker
Profil
Myslím že je to v pořádku.
Už tak úplně v pořádku není porišení pravidla VII..
Moderátor Chamurappi: Pravidla mají kotvy, pokud na ně chceš odkázat, používej je.
Petr ZZZ
Profil
Darker:
Má za úkol to nakódovat a sám píše, že grafika je od někoho jiného. Až na původní titulek nevidím na pozvdechově povzdechu nic závadného.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pozvdecha:
Až na to horní vyhledávací políčko mi to připadá snesitelné. Nevypadá to tuctově.

Já si to absolutně nedovedu představit plně funkční
V čem konkrétně vidíš problém?
Taurus
Profil
Hlavička je odfláklá a zbývající prvky mi připadají robustní. Jednou vypadá search tak, podruhé jinak. Jednou jsou záložky kreslené, dětské, podruhé decentní odlesky v tlačítkách... Moc takové obrázkové. Nepoužívá jednotný styl. A zajímá mě, jestli ten font opravdu bude všude takový. Vedle některých výtvorů fajn, ale jinak nic moc. Každopádně v nakódování by neměl být moc problém. Zákazníkovi bych zkusil něco namítnout, jinak je to ale tvůj pán.
peta
Profil
Pozn.: Vetsina reakci v tomto foru neresi kritiku stranky, ale rozebira pravidla fora.

"dostal jsem za práci převést do XHTML&CSS grafický návrh" + "absolutně nedovedu představit plně funkční" ... umim to udelat
"asi nemá tolik zkušenosti s webdesignem" ... souhlasim

Co se tyce hodnoceni:
* neprehledne
* preplacane
* nevyvazene
* pouzite ruzne graficke styly (celkove, ale napriklad tlacitko search nahore vs. dole v paticce vs. tlacitka vlevo v menu)
* neprijemne se muzou resit obrazkove nadpisy, mozna by se dal zvazit generator obrazku nadpisu

Bude se to celkem neprijemne kodovat a udrzovat. K tomu kodovani:
Vpravo - 4 bloky: cervene pozadi 3x + obrazek + tlacitko (nebo odkaz) // to je v klidu
Vlevo - 3 bloky: kategorie, menu, tlacitka // tez v klidu
Stred - 2 blok: 2 obrazky, zalozky // nejspis jen na uvodni strane
Paticka - 4 bloky: categories, home, logo, search // tam bych zvazil tez, jestli vse zobrazovat na kazde strance
Hlavicka - 3 bloky: logo, menu1, menu2; 1 blok: css obr + odkaz + form + odkazy
Nevim, kde vidis problem. Jen to graficky vypada desne a nekde bude pretekat text u texh zalozek nahore, pokud je udelas jako pozadi + text

"Až na to horní vyhledávací políčko mi to připadá snesitelné. Nevypadá to tuctově."
S tim souhlasim, to vyhledavaci policko a dalsi veci jsou uplne jina grafika nez hlavicka.

Moderátor Petr ZZZ: Nerozebírej rozebírání pravidel, nauč se počítat nebo alespoň odhadovat a piš s diakritikou.
joe
Profil
Tak že by to bylo nějak náročné, to se napsat nedá. Nevypadá to jako dnešní každý web, což je plus, ale působí to na mě dost chaotickým dojmem. Grafik možná skvělý je, ale webdesignem se asi moc nezabývá, navíc to vypadá, že je to udělané ve vektorovém editoru, takže tento obrázek je celkem nepoužitelný a můžeš ho smazat, jedině že by v USA byly o krok napřed s monitory a měli větší rozlišení :-)
Petr ZZZ
Profil
joe:
Co má společného vektorová metoda s tím, zda je nějaký obrázek použitelný? Slušný vektorový editor nabízí na uložení výsledku množství různých nevektorových formátů. Pokud je grafik skvělý, jak píše pozvdech, vycházím z toho, že obrázek je k dispozici v potřebné kvalitě a v potřebném formátu.
joe
Profil
Petr ZZZ:
Možná mi něco uniká, ale pokud něco udělám ve vektorovém editoru, nevím jakým způsobem to jde (jestli vůbec) pak uložit tak, aby třeba obsahová část měla konkrétní šířku.
Faktem je, že uvedený obrázek je k ničemu, protože takhle ve skutečnosti asi přesně vypadat nebude.
Bubák
Profil
joe:
nevím jakým způsobem to jde (jestli vůbec) pak uložit tak, aby třeba obsahová část měla konkrétní šířku.
Třebas v Inkscape v tom není problém a v komerčních editorech to jde s ještě větším komfortem.

pozvdech:
Jak už bylo psáno výše, stránka působí nesourodým dojmem, jako by prvky pro ni tvořili dva různí grafici, kteří se domluvili jen na barevném ladění, ale už ne na grafickém stylu.
joe
Profil
Bubák:
Tak ještě naposledy k tomu napíšu, nemám rád psaní mimo téma.

Třebas v Inkscape v tom není problém a v komerčních editorech to jde s ještě větším komfortem.
Možná to jde, ale nevím jak by to ukládalo. Zmenšit samozřejmě všechno jde (jsou to vektory), ale tím pádem se změní vše, veškerá velikost - pisma, zakulacení rohů, ... Takže si to nedovedu moc představit. Ale pokud to jde, tak je to dobře :-) Vektorové editory příliš nepoužívám, jen na nějaké drobnosti.


Bubák(níže):
Takže naposled, když napíšu, že to není problém, tak to není problém.
Připadá mi, že jsi snad vševědoucí. I lidi jako ty se mohou mýlit.
Bubák
Profil
joe:
Možná to jde, ale nevím jak by to ukládalo.
Takže naposled, když napíšu, že to není problém, tak to není problém. Pokud tě zajímá postup, založ si vlákno a tam to já, nebo někdo jiný odpoví, nebo si nastuduj nějaký základní tutoriál. Nebo si užívej života bez téhle znalosti, když ji nepotřebuješ.
Petr ZZZ
Profil
joe:
Vektorové editory příliš nepoužívám, jen na nějaké drobnosti.
Používej, dají se v nich kreslit mamuti a klokani. Akorát na web se to musí převést na JPG, PNG nebo GIF. :)
shaggy
Profil
pozvdech:
Aby som sa vrátil k tvojej pôvodnej otázke (čo si o tom myslíme): ja si myslím, že to ani náhodou nerobil dobrý grafik (či už s, alebo bez skúseností s webdizajnom).
Vyzerá to skôr na prácu niekoho, kto našiel na webe pár tutoriálov a podľa nich sa pokúsil urobiť prvý web.
Dobrý grafik by určite neurobil takú otrasnú kombináciu zlého písma, rôznych čiar (nesedia mu, niekde sa zbiehajú viaceré a konečný dojem je veľmi zlý). Aj keby robil niečo iné (napr. plagáty), tak toto je zlé aj ako ten plagát. Skôr mi to pripadá tak, že si niekto z teba vystrelil, toto je veľmi zlá práca veľmi zlého grafika.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0