Autor Zpráva
m1ke
Profil *
Cau, chtel bych vedet vase nazory na stranku www.savadika.cz

predem diky
l564
Piš prosím s diaktrikou a neporušuj pravidla

Až na to že všechny odkazy v menu vedou na index.html tak je to docela dobrý
m1ke
Profil *
l564:
Promiň. A ty stránky se ještě musí doplnit. Mě zajímá co by tam třeba nemělo být nebo co tam je navíc.
Bubák
Při rozlišení 1024×768px má stránka zbytečně vodorovný posuvník a menu má, taky zbytečně, svislý posuvník. Jeden screenshot za všechny, protože se liší jen v detailech:
http://api.browsershots.org/png/original/ef/efb4aebdeed09f594dadb2964a77f3e1.png
jenikkozak
m1ke:
- V IE 8 nemůžu najet na položku z podmenu Masáže. (Že to třeba jinde funguje, mě příliš neutěšuje.)
- Do odstavců bych dával odstavce, ne jednotlivé věty (navíc neúplné).
- Chybí klikací hlavička.
- Patička by mohla být česky.
- Možná by to chtělo zvolit lepší kódování editoru, aby diakritizované znaky nemusely být zadávány pomocí entit.
Škoda, že tam není aspoň textů víc, aby bylo co hodnotit.
Louka
Chrome, Win7: menu mi ujíždí (pravděpodobně nezáměrně) doleva, cca o 250px.
m1ke
Profil *
Tak jsem udělal pár úprav. Teď by mělo jít kliknout na submenu v každém prohlížeči a už se v menu nebude ukazovat posuvník.

jenikkozak:
Ty věty jsou uplné. A zkusil jsem je dát vedle sebe, ale nevypadá to dobře.
m1ke
Profil *
Tak teď se mě to taky zobrazuje blbě. Zkusím to opravit.
m1ke
Profil *
Jedinej prohlížeč ve kterým se to zobrazuje blbě je IE8, ale nevím proč?
jenikkozak
m1ke:
Ty věty jsou uplné.
Ahá, na to jsme měli být upozorněni. :-)
- „Regenerace pro Vaše tělo a informace pro Vaši mysl.“ (Zde chybí přísudek.)
- „Informaci, se kterou Vaše “Já“ pracuje a zvyšuje tak svou energii a vibrace.“ (Aha.)
- „Regeneraci těla masáží, dotekem tepla a harmonizací všech vjemů a smyslů. Celkové zlepšení jakéhokoli stavu organismu člověka jak po psychické, duševní, duchovní tak i po fyzické, tělesné a emocionální stránce. Ti co snad bojují s nejistotou, tak získají mnohem více sebedůvěry, odvahy a Víru v sebe sama. Vše je propojeno a vše souvisí se vším.“ (Promiň, ale mně to prostě smysl nedává.)
- „Je Vám 0 až 120let?“ - Za to stodvacítkou má být mezera.
- „Hledáte správně.

Jdete tou správnou cestou.

Cestou zpět ke zdraví, vitalitě, harmonizaci těla i duše.“ - Na to jsou potřeba tři odstavce?

Jedinej prohlížeč ve kterým se to zobrazuje blbě je IE8, ale nevím proč?
Jen proto, že jsi to nevyzkoušel v dalších verzích. V IE 9 to (ne)funguje stejně jako v osmičce. (Zkoušel jsem to ale jen na PP.) Ve starších verzích se to podmenu nezobrazí vůbec.
m1ke
Profil *
jenikkozak:
Ten text jsem já nepasl, tekhle jsem ho dostal. Zkusím se zeptat, jestli by to nechtěli předělat.

A co mám dělat s těma IE, aby se to zobrazovalo správně?
m1ke
Profil *
Tak už by to mělo být snad v pohodě. Můžete mě říct komu se to ještě zobrazuje špatně?
kelvin
m1ke:
MS Internet Explorer 6 nějak nezvládá hover odkazů v menu. Pokud po nich přejedu myší, tak se všechny nějak zesvětlí do nečitelnosti. Horní a pravá část je podbarvena do modra. Obojí tipuji na nějaký kolaps průhledných png obrázků.
* Screenshot.

Obecně pro mě působí rušivě, že to menu je odjeté doleva z obsahového rámce. Je to možná originální, ale původně jsem myslel, že to je rozpadlé. Při šířce 1900px na okno...

Pokud ve Firefoxu 4 vjedu na to menu Masáže do toho vyjíždejícího menu, tak hover bude asi o pixel na výšku kratší, protože to divně skočí. Asi není zohledněná ta čára dole v odkazech. V MS Internet Explorer 6 menu vůbec nevyjede (!).

Ten odkaz na facebook - to bude asi na nějakou související fb stránku, zkusil bych si s tím trochu pohrát , fb nabízí různé možnosti provázání, nedávno jsme to například takhle pořešili na http://kravicky.unas.cz/ ;).
m1ke
Profil *
kelvin:
tak budu doufat, ze uz nikdo nepouziva IE6, protoze tu pruhlednost asi ukazuje, protoze to je ulozeny v png a ne v gifu.

A o tom menu vim, ze kdyz to treba oddaluju, tak je porad na stejnym miste, ale nevim co s tim delat.
Chamurappi
Reaguji na m1ka:
Můžete mě říct komu se to ještě zobrazuje špatně?
Mně. Levé menu začíná zleva na 7 % z celkové šířky stránky. Moc nechápu, proč je to takhle udělané, proč nedáš menu doprostřed stejně jako zbytek stránky.
Edit: Áha, koukám, že teď už je 100 pixelů zleva. Také špatně.

protoze tu pruhlednost asi ukazuje, protoze to je ulozeny v png a ne v gifu
A proč to vůbec je průhledné?

Jak se dostanu do vyjížděcího podmenu, pokud nemám funkční myš či ruku? Co když je mé „Já“ tak přeplněno energií a přeharmonizováno vibracemi, že už se nejsem schopen trefit kurzorem myši do té správné masáže?
m1ke
Profil *
Chamurappi:
zkoušel jsem to dát doprostřed, ale nějak to nefunguje. Dal jsem tam tohle
margin-left: auto;
margin-right: auto;

„A proč to vůbec je průhledné?“
protože jsem zvyklej už všechno uládat bez pozadí, připadá mi to lepší

„Jak se dostanu do vyjížděcího podmenu“
Jestli to zkoušíš v IE, tak tam mě to nějak nefunguje. Taky jsem přemýšlel jestli by to nešlo nějak jinak udělat.
Chamurappi
Reaguji na m1ka:
zkoušel jsem to dát doprostřed, ale nějak to nefunguje
Ten element uprostřed je — z obou stran má stejnou (tedy žádnou) mezeru. Problém zjevně spočívá v tom, že na rozdíl od ostatních bloků zabírá celou šířku.

jsem zvyklej už všechno uládat bez pozadí, připadá mi to lepší
Takový zvyk ovšem nikdo z návštěvníků neocení a část jich tím odženeš.

Jestli to zkoušíš v IE, tak tam mě to nějak nefunguje.
Bez myši se do podmenu nedostanu v žádném prohlížeči.
m1ke
Profil *
Chamurappi:
„Problém zjevně spočívá v tom, že na rozdíl od ostatních bloků zabírá celou šířku.“
JJ, už jsem to spravil a funguje to. Moc díky :)

„Bez myši se do podmenu nedostanu v žádném prohlížeči. “
A jakto, že nemáš myš? :D
kelvin
m1ke:
Má myš, alespoň myslím, ale jde o to, že by to mělo být obsloužitelné i bez myši. Pokud nevíš, jak udělat rozbalovací menu funkční bez myši a zároveň funkční pro Internet Eplorer, tak ho prostě nedělej.
peta
FF4
Menu nahore bych udelal soucasti cerveneho ramecku hlavicky, aby nevytekalo. Pak bych mu zleva pridal padding (ale to zalezi na tom, jak to bude vypadat pak) a naopak zhora i ze spodu snizil padding na polovinu.
Stranka, nema stejne padingy okolo. Nema stejny line-height, nadpisy maji mensi. Radky jsou moc dlouhe, omezuje se to na 80 znaku.
Nadpisy - tam bych dal jinou caru, cervenou, svetlejsi?
Paticka - barvu pisma bych volil jemne tonovanou do okrove v pozadi. Odkazy podtrzene.
Menu - pri prechodu z horni casti do rozbalene menu cukne, poposkoci nahoru. Hover horni casti nevyplnuje celou plochu.
Pozadi za strankou, ta zluta mi prijde prilis ostra a odpoutava pozornost od textu, protoze je to velka plocha.
Nefunkcni odkazy: homeopatie, autopatie, phytoterapie, colorterapie, masáže - vsechny, kontakt. "Promiň. A ty stránky se ještě musí doplnit." Bez komentare, raci.
Hlavicka, ano, maji pravdu, bila cast je uplne vlevo na okraji stranky, vrh je uprostred. Ja bych celou stranku uzavrel do divu a pak to delil na hlavicka, paticka, stred
m1ke
Profil *
peta:
„Menu...aby nevytekalo“
včera jsem to zpravil a už to nevytéká. Drží se pořád na středu.

„Nema stejny line-height, nadpisy maji mensi.“
line-height mám nastavenej stejnej, tekže nevím kde je menší?

„Radky jsou moc dlouhe, omezuje se to na 80 znaku. “
A kdybych je zmenčil, tak to přece nebude vypadat dobře? Tobě se to čte špatně?

„Nadpisy - tam bych dal jinou caru, cervenou, svetlejsi?“
„Paticka - barvu pisma bych ... “
Za tohle dík, vypadá to teď líp.

„Hover horni casti nevyplnuje celou plochu. “
To nevím ja mám udělat, taky mě to poskočí.

„Pozadi za strankou... “
To pozadí je tak na přání majitelů, ale není to tak snad strašný. :)

„Hlavicka, ano, maji pravdu, bila cast je uplne vlevo ... “
Tu poslední větu nechápu. Jak úplně v levo? Mohl bys mě to zkusit nějak vysvětlit?

Jinak všem zatím dík.
peta
m1ke:
menu - vyteka, takhle, ono vyteka z toho, co povazuji za obrysy stranky. Jestli ti vytekal text, tak o tom nevim, vcera jsem to nepsal :)

line-height - nevim urcite, mozna je to tim podtrzenim, ale nadpis se diky tomu jevi bliz textu. Cili od podtrzeni by melo byt odsazeni. Schvalne si ten text oznac a uvidis, ze u toho nadpisu je ta mezera asi polovicni.

dlouhe radky - precti si odbornou lekarskou studii. Jde o to, ze kdyz je dlouhy radek, tak oci preskakuje pri cteni na dalsi radek. Existuje na to krasny obrazek v ucebnici prirodopisu pro zs.
Pravdou je, ze jsem to ani necet :)

posunuti hlavicky, obsahu - to psali uz kluci nahore, screenshoot zprava http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/x/jpw-stranka.PNG
m1ke
Profil *
peta:
„menu - vyteka“
sorry, ale já tě pořád nechápu, to menu přece nevytéká?

[i]„line-height - nevim urcite..“[i]
tak teď už je to snad v pohodě

„dlouhe radky“
zmenšil jsem to, ale zdá se mě to strašně divný. Vzniklo tam tím pádem prázdný místo.

„posunuti hlavicky, obsahu“
to dělá jenom při strašně malým rozlišení a v dnešní době už takový rozlišení skoro nikdo nemá
Bubák
peta:
dlouhe radky - precti si odbornou lekarskou studii. Jde o to, ze kdyz je dlouhy radek, tak oci preskakuje pri cteni na dalsi radek. Existuje na to krasny obrazek v ucebnici prirodopisu pro zs.
Jestli to dobře chápu, tak podle tebe jsou odborné lékařské studie v učebnicích přírodopisu pro ZŠ ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: