« 1 2 »
Autor Zpráva
Onecar
Profil
http://tercie-a.xhosting.cz/index.html

Hodnoťte grafiku a kód prosím
Timy
Profil
1) text na stránce je nevýrazný, malý, špatně kontrastní s pozadím, špatné formátování textu
2) nepodtrhávej nic, co není odkazem
ke kódu - nauč se css, tenhle kód nemá moc smysl hodnotit
Lukáš Kadlec
Profil
# v první řadě to nemáš validní
# barva písma (v IE. V mozille je to v pořádku)
# galerie - neškodily by náhledy nebo title v odkazu, aby bylo zřejmé kam to vede, a odlišně formátované link a vlink
# kniha návštěv - vlož do stránky
# rozhodně CSS
fimmos
Profil
jak jsem viděl ten text, tak jsem odešel, nebudu si kazit oči...
Lukáš Kadlec
Profil
fimmos: koukni na to v mozille tam je to šedý :o)
Onecar
Profil
Já v CSS nevidím žádnou výhodu, ale možná jsem ečt špatně. Nemá to pro mě žádné plus
A k té knize návštěv: jak do stránky?
Onecar
Profil
Mno, tak už je to ve stránce ---> http://tercie-a.xhosting.cz/pokus.html
Ale nechcou se mi zobrazit smajly :(
Onecar
Profil
Prosím, řekněte mi jak to tam dát, aby se zobrazil smajl
Onecar
Profil
# kniha návštěv - vlož do stránky
Jak?
weckho
Profil
Ten fosforověj text je hroznej, dej ho černě, nebo tak nějak...
Anonymní
Profil *
To: Onecar
Ty NEVIDÍŠ výhodu CSS?! OMG...
1) Třída a:hover je VELKÁ výhoda...
2) Html samotné je o ničem...
nebudu ti vypisovat výhody CSS, ale opravdu myslím že by stálo za to je použít.

RPG
Timy
Profil
Onecar
k tomu css: http://www.jakpsatweb.cz/clanky/skutecne-vyhody-css-layoutu.html
ještě k tomu textu - třeba ti to pomůže: http://timy.blog.cz/0509/text-na-webu
Timy
Profil
Anonymní
2) Html samotné je o ničem... -- právě naopak, css samotné je o ničem:-)
Polaroid
Profil
vulgární příspěvek smazán moderátorem
Anonymní
Profil *
to Polaroid:
validita, přístupnost a podobné věci mají svůj význam a rozhodně to, že tobě se to nehodí neznamená, že to je špatný.

Co je validní, to by měli podporovat všechny prohlížeče.
Co je přístupný, na to se může podívat kdokoliv odkudkoliv a pořád to má správně.

Pokud tím někdo pohrdá, tak je to jenom línej amatér, kterej se nechce naučit dělat stránky pořádně.
To ty tady kazíš všechny mladý webdesignery!!!
igamenir
Profil
Aby někdo neřikal, že se neumim podepsat, tak ten poslední Anonymní jsem já.
Lukáš Kadlec
Profil
Polaroid: borče, jestliže chce někdo něco dělat, tak taky musí dodržovat určitý pravidla. Jestliže ty píšeš jako prase, tak v tom pokračuj, ale jestliže někdo začíná, nevidim důvod proč by se neměl od začátku držet danejch pravidel. Psát validní stránky není zas takovej problém. Chtěl ohodnotit kód a ten neni psanej správně, takže to nemá validní.
Co takhle element <wbr />, znáš nějakej lepší způsob, jak zalomit dlouhý slovo, aby ti nerozházelo justify align?
Neznam, ale proč taky, validní to je... (XHTML 1.0 Strict)
Onecar
Profil
Tak řeknete mi jak umístit ten guestbook do stránky?
Timy
Profil
igamenir
Pokud tím někdo pohrdá, tak je to jenom línej amatér, kterej se nechce naučit dělat stránky pořádně. -- doufej, že si to nepřečte Chamurappi. Neřekl bych, že zrovna on je línej amatér (viz jeho webylon )

Polaroid
Ty lamo pitomá, nemel tady vo validitě, už mě s tim fšichni pěkně ser***. -- ano, takhle se vyjadřuje slušný člověk. Přečti si prosím úvodní příspěvek - Hodnoťte grafiku a kód prosím - pokud chce uživatel hodnotit kód, tak patrně myslel i validitu.
Lukáš Kadlec
Profil
Tak jsme vyřešili validitu a k tématu :o)
Onecar:
Já s blueboard.cz nemám zkušenost, myslel jsem, že ti vygenerují kód pro vložení do stránek, ale koukal jsem, že ne, takže nezbývá než vnořený rám:
<iframe width="470" height="500" src="http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?id=129589"></iframe>
Polaroid
Profil
Myslím, že se k tomu raději nebudu již vyjadřovat. Ti co chtěli pochopit pochopily, a ti ostatní by mě stejně neposlouchali. Snad jen pár poznámek, o elementu wbr není ve specifikaci html4.01 ani zmínka, a za druhé nevalidní neznamená prasácký. Prasácký je tabulkový layout, inline javascript a flash.
Lukáš Kadlec
Profil
Polaroid: pardon, co se týče wbr jsem myslel, že je jedná o překlep br, o wbr jsem doposud neslyšel a hlavně nikde nikdy neviděl. Tato Živá HTML fosílie (Yuhů), my tedy zůstala utajena, ale můžu říci, že i bez tohoto skvostu jsem schopen tvorby stránek.
Jestliže uznáváš, že Prasácký je tabulkový layout, tedy použití tabulky "jinak než bylo myšleno", tak potom je prasácký i nevalidní kód, tedy "špatně použité" tagy.
Polaroid
Profil
S tím souhlasím, mě jen malinko štve, když někdo hned jak na stránku vleze, tak ji hodí do validátoru, jako by vo něco šlo.
peta
Profil *
Polaroid Tak to sory, nemusim nic hazet do validatoru, FF ma plugin, ktery pouzivam na sve stranky a mam ho zaply tak, aby mi kontroloval validitu automaticky na kazdych strankach. Takze na kazde strance vidim chyby, aniz bych neco nekde mackal. Ten plugin mne nijak neomezuje, jenom obcas zkolabuje prohlizec, ale to pouze na spatne udelanych strankach, kde se neztotozni s chybami... Na validnich strankach se mi to jeste nikdy nezhroutilo
Onecar
Profil
Já s blueboard.cz nemám zkušenost, myslel jsem, že ti vygenerují kód pro vložení do stránek, ale koukal jsem, že ne, takže nezbývá než vnořený rám:

<iframe width="470" height="500" src="http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?id=129589"></iframe>


Dík
Chamurappi
Profil
Reaguji na igamenir:
validita, přístupnost a podobné věci mají svůj význam a rozhodně to, že tobě se to nehodí neznamená, že to je špatný
Přístupnost ano, použitelnost ano, nalezitelnost ano. Validita ne.

Pokud tím někdo pohrdá, tak je to jenom línej amatér, kterej se nechce naučit dělat stránky pořádně
Pohleď na mne. Jsem „línej amatér“, jehož zájem o webové standardy vyústil v odpor k nim. Pohrdám validitou proti DTD z W3C, nepohrdám principy webu.


Reaguji na Timyho:
pokud chce uživatel hodnotit kód, tak patrně myslel i validitu
Pokud opravdu chce hodnotit validitu, použije validátor. Na to nepotřebuje lidského hodnotitele, a dokonce ani petu s jeho smečkou příručních validátorků.


Reaguji na Lukáše Kadlece:
jestliže chce někdo něco dělat, tak taky musí dodržovat určitý pravidla
Jistě, musí. Ale nikoliv pravidla konsorcia.

Jestliže uznáváš, že Prasácký je tabulkový layout, tedy použití tabulky "jinak než bylo myšleno"
Dle mých informací byly tabulky do HTML zavlečeny právě proto, aby umožnily vícesloupcové uspořádání dokumentu. Tím nechci tento jejich účel ospravedlňovat, natož doporučovat.

potom je prasácký i nevalidní kód, tedy "špatně použité" tagy
Špatné použití je užívání elementů jinak, než zamýšlel jejich tvůrce? OK. Tím tvůrcem však ve většině případů nebylo W3C. Tudíž validita proti jeho DTD neurčuje „dobré“ použití.


Aby nebyl můj příspěvek úplně mimo téma, reaguji na Onecara:
Předpokládám, že problém byl v barvě Grey. Tuto britskou šedivou kdysi někdo omylem implementoval jako světlezelenou. Nevím, zda byl viníkem až Netscape nebo někdo před ním. Explorer tuto podivnou implementaci převzal. Chceš-li šedivou, použij americkou šedivou, tj. Gray.
Onecar
Profil
Aha. Dík, chci šedou
A klidně si pište dál OT, mně to zajímá :)
Timy
Profil
Chamurappi
Jistě, musí. Ale nikoliv pravidla konsorcia. -- a čí pravidla tedy máme dodržovat?
Radek Hrabůvka
Profil
Chamurappi grey není implementace barvy, ale prohlížeče se některé html barvy snaží číst jako hexa, např barva "cola". Yuhů má na stránce Text odkazu na barvu "crap".
IE grey nebere, v html ji čte jako hexa, Opera a FF bere grey i gray.
Onecar Co to je za prohlížeč Mozzila Firefox? Já mám, mimo jiné Mozillu Firefox.
Timy a čí pravidla tedy máme dodržovat? Zajímavé informace nejen o pravidlech najdeš na Webylonu
Onecar
Profil
vulgární příspěvek smazán moderátorem
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0