Autor Zpráva
Shippy
Vzhledem k tomu, že je tu už alespoň 150 témat snad tohle neuškodí.....mohli byste mi napsat, jak byste technicky vylepšili stránky tridageniu.wz.cz? Nejde mi o obsah, ale o technické provedení...tj. i velbloud se zavázanýma očima to udělá líp.

Už mám na HDD rozpracovanou verzi, která má externí stylopis, ale jestli to něčemu pomůže...

Předem díky, Shippy
Webspy
když to máš na HDD, tak mi to nepomůže :-)
ronnie
Bezpatkove pismo...
Shippy
Jj, já vím, že ti to nepomůže, ale vycházel jsem z toho "zanedbatelného" předpokladu, že obsah je důležitý a že by někoho mohlo vyvést z míry, že poslední aktualizace proběhla před 5 měsíci...

...a co je s bezpatkovým písmem?
ronnie
Je tam normalni Times, pismo je zaklad, dej tam nejake bezpatkove pismo
Shippy
Sorry, to je sans/serif, nebo Arial? Ja se nikdy nezabyval fonty...
SuE
shippy: aspoň ten sans-serif , vybere se pak nějaké bezpatkové písmo, co je na počítači instalované. Arial nebo verdana jsou nejčastější podmnožiny sans-serif
Shippy
2 SuE: Zkoušel jsem na 5 compech (a různých prohlížečích, jestli se ptáš) sans-serif - a na všech to vypadá strašlivě. Times New Roman vypadá (a čte se mi) mnohem líp :-)
SuE
shippy: ok, každý jsme nějakej :-).
Mě se líp čte bezpatkové písmo (sans-serif), patkové si musím hodně zvětšovat - což je jen a jen můj problém. Takže to neber jako kritiku, prosím. Jen další názor do sbírky :-)
Shippy
Aktualizováno ... co teď? Jak se vám to líbí? Milá SuE, bohužek jsem písmo nezměnil...
Victorius
Profil *
moc pekne, s tridnimi strankami uz mam zkusenosti :)
pokud zmenis tohle, bude to perfektní:

1) font, patkove pismo je hrozne a nehodí se, zkus Arial nebo Tahomu
2) sjednot barvu písem, měla by být pokuď možno všude stejná, zelená ani černá se sem nehodí, neechceš to zkusit bílou? #000099 bold by mohla vypadat ale také hezky
3) chybi tam nejake zahlavi, nejaky napis ketry stranku zastřešuje, přidej prostě logo, bylo by fajn, kdyby bylo ve stejnem poli jako jsou menu
4) zruš kurzívu
5, sjednoť také barvy ankety, celá stránka by měla být ve stejných barvách, to znamená dva odstíny oranžové + modrá nebo bíla, jak se rozhodnes

jinak je to výborné, přeju hodně úspěchů, nezapomeň se přihlásit do soutěže o nejlepší školní/třídní web na maturita.cz
Victorius
Profil *
Shippy tak jestli tohle je Arial, já jsem nejlepší webdesigner světa :)))
Shippy
Arial není, jak jsi pravděpodobně poznal sám, nicméně já jsem nikde nezmiňoval, že bych ho tam dal. Asi se zařídím vašimi radami s tím, že to já naprosto nepřečtu ... ale pro vás cokoli...

Hlásit se na nejlěpší web? To není moje parketa ... Po Novém Roce se podívej na ostatní stránky z GnA:

http://alejaci.wz.cz - to jsou technologicky asi nejlepší.
http://nasclass.wz.cz - po Novém Roce snad aktualizované, admin maká na všem ručně a pokud je to Flash, JScript, MySQL, PHP a snad i Basic) najednou, tak to trochu nestíhá... ale zase prý bude mít redakční systém...
http://erupce.wz.cz - nyní zastaralá rámová struktura, ale zase, v roce 2005 by se to mělo změnit ...
http://www.alej.cz- solidně nejhorší stránky. A to navíc oficiální. To víte, ti placení webdesignéři...

A poté tam zkusím Arial nebo Tahomu, avšak jestli se nemýlím ... Tahoma není úplně podporovaná, že ne?
Kráťa
Co nastavit na Webuzdarma, aby se reklama zobrazovala dole?
Ta anketa a počítadlo se tam barevně vůbec nehodí, načetlo se mi to bleskově.
Victorius
Profil *
Shippy jestli to ty nemuzes prexcist neznamena ze to i ostatni nemuzou precist a 90% lidi ma radeji bezptakovou 12 nez patkovou deset, kdyz si neches nechat poradit a myslis si ze si lepsi tak sem nepis, pismo ale neni jedina vec
Shippy
Victorius Jestli to v tobě vyvolalo takovou reakci, tak se omlouvám, bylo to myšleno tak, že to udělám, ... Skutečně, já vím, že jsem jen malej sekundán a že většina lidí kolem má mnohem více zkušeností a tudíž i oprávnění mi radit. Omlouvám se.

Kráťa Něco s tím udělám. Ta anketa půjde někam dopryč, počítadlo se pravděpodobně zneviditelní a dá se jen na samostatnou stránku - zatím sám netuším jak, ale díky za připomínku. Já, který sedím za dialupem, si na počítadlo a anketu počkám 2s po načtení obsahu, takže jsem měl zkreslený názor.

A je tedy Tahoma jednou z defaultně podporovaných písem, či není? Nejsen si úplně jistý, kde to hledat...
juneau
Profil *
osobne bych mel trosku vyhrady k barvam, ale az tam das Verdanu nebo "Trebuchet MS", tak to bude v poradku (vetsi pismo se na kontrastnim pozadi lepe cte).

pohled do kodu me prijemne prekvapil, na sekundana je to opravdu dobry kousek. vyhrady bych mel spis k blbostem:

[table
style="background-color: rgb(255, 165, 0); margin-left: auto; margin-right: auto; width: 40%; text-align: left;"
align="center" border="0" cellpadding="2" cellspacing="2"]

tohle je opravdu zbytecne dloooouhy tag, ktery ti stranku zneprehlednuje! A prehledny kod je zaklad uspechu.
style="" muzes zkratit na style="background: rgb(255,165,0);margin: 0 auto; width: 40%; text-align: left;",
ale samozrejme uplne nejlepsi je dat to do externiho stylu, ktery dokonce sam pouzivas, takze se divim, ze jsi to neudelal.

[table id="moje-tabulka" ... ]
Shippy
Zatím jsem to tak nějak neřešil ... margin: auto nefunguje na Exploreru, jediným řešením je tam dát ten kompromitující "table align="center"" ... vyřeším to tím stylopisem. Díky za kritiku.

Jen tak náhodou - zadal jsem tam teď Tahomu a #009 normal (zatím) ... jak to vypadá? Kurzíva snad všude zrušena...
juneau
Profil *
margin: 0 auto; ze nefunguje v Exploreru? Potom se mi 90% webu centruje nejakym zazrakem.

aha, snadna pomoc... pokud prekousnej jiny DOCTYPE, tak s

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

ti to fungovat bude. I v Exploreru.
Pierre
Profil *
Pěkný...
Shippy
Omlouvám se za své povrchní znalosti xhtml, ale mám pár otázek, které se dost pravděpodobně řeší jinde. Vím, že mě odkážeš na výše uvedený odkaz, ale rád bych to měl shrnuté v pár bodech.
a) je třeba kvůli xhtml měnit kódování?
b)¨nepárové tagy musí být párové (<br />), ale jak je to s těmi párovými? Jako obyčejně, čili <p> a </p>, anebo <p> <p /> (mě se to moc nezdá, ale jen pro jistotu.
c) eznáte někdo kurz xml/xhtml, který by si bylo možno stáhnout a studovat offline? Něco jako JakPsátWeb - patřím k atrefaktům minulosti, které mají stále dialup.
Díky, s tím xhtml to přesto zkusím.
Shippy
Pierre Proboha, co je tu pěkného?
juneau
Profil *
a) menit kodovani? pochybuji.

b) parove tagy zustavaji parove tak jak je znas z html. to jen ty neparove se nove uzaviraji [img /], [meta /]...

c) kurz xhtml... xhtml se od html lisi ... dovolim si rict minimalne. a to ne v novych tazich, ale spis v praci s nimi

tedy: vsechny nazvy tagu a jejich atributu MALYMI pismeny, nepouzitelnost zbytecnych formatovacich tagu ([font],...), maximalni provazani s CSS,...

nejlepsi je psat kod a sledovat jeho hodnoceni v nejakem validatoru. podle toho nejlepe zjistis, co je v xhtml povoleno a co ne.

a nebo nainstaluj Firefox a k nemu extension HTML Validator -> mas validator na svem pc, kdykoli si nechas zobrazit zdrojak a nemusis byt online.
Kráťa
Nebo PSPad. Ten má svou kontrolu, nebo v nápovědě přímo z netu.
Shippy
Díky. Teprve před pár týdny jsem se ponořil do studia CSS & PHP a teď jsem trošku pozadu v čemkoli jiném ... PsPad používám na to, abych v něm udělal design ... a potom si vezmu k ruce Mozilla Editor, nasekám obsah a zase to ručně projedu PsPadem. Teď se na MoEditor vykašlu a pojedu ručně. S Firefoxem to místo Mozilla Suite zkusím... dík za trpělivost s xhtml pohanem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.