Autor Zpráva
Doublix
Profil *
]Dobrý den, mohl bych vás poprosit o kritiku mých stránek. děkuji Sdh Libíň
johnl
Profil
Určitě vyhoď hodiny, jsou k ničemu.. Stránka mi připadá prakticky začátečnická a jsou tam zbytečně velké nadpisy.. Uvedu třeba příklad nebo tady, nechci tvrdit že jsou to nějak dokonalé weby, ale určitě vydíš zásadní rozdíl mezi tvým webem a těmi co jsem psal (méně provokativní barvy, laylout, lepší písmo atp.).. Bylo by dobré začít nejdříve učením CSS a HTML, okukovat můžeš i nějaké hotové šablony a inspirovat se, je toho ještě dost co by ses měl učit.. Tak přeji ať tvé další výtvory jsou jen lepší a lepší.. ;))
peta
Profil
johnl: Tak ty stranky zrovna o moc lepsi nejsou :)

Doublix:
* Logo - Proc to neladis v barvach, ktere jsou v logu? Proc cerna? Text na cernem podkladu je obvykle dost neprijemny ke cteni.
[logo] [nazev stranky]
logo - modra cast loga
nazev stranky - centrovany zhora, v cervenem pruhu barvy podkladu z loga, v pozadi treba ty plameny, kdyz na tom trvas
* Menu si teda dej zlutou. Mozna bych zkusil tu se sekery. Ale zvys tam padingy zhora a ze spodu
* Pod text stranky dej bily podklad
* Druzstva vs. Fotogalerie - menis font pisma nadpisu
* Na nekterych strankach treba nemas zadny nadpis

Vytvor si manual, co jak budes graficky resit - nadpis 1, 2, 3, tabulku, odrazky, obrazky (rozmery nahledu, okraje) ...
Rekneme, ze tahle stranka, ikdyz nema nic obrazkove, tak je o 100% lepsi.
Na techto osbrazcich by se mozna dalo najit neco inspirativniho: http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/
jenikkozak
Profil
Doublix:
- To přesměrování na úvodní stránce (s reklamou) se mi vůbec nelíbí. Seriózní weby to nedělají.
- Ten erb je úmyslně okousaný?
- Nadpis webu by mohl mít vnitřní okraj. (A nějaký styl)
- Chybí klikací hlavička.
- Jednotlivé stránky nemají sjednocené použité písmo. Ani jeho velikost.
- Část profesí v kontaktech je zakončená dvojtečkami, část bez nich. Pan Pešek nemá za dvojtečkou u telefonu dvojtečku. „Tel“ je zkratka, měla by za ní být tečka.
- Stránka Kontakty nemá nadpis.
- Zobrazí-li se stránka Užitečné informace na užším monitoru, nadpis zajede pod obsah stránky.
- Obsah stránek je zkopírován bez uvedení zdroje, což je porušením autorského práva.
- Čtu to chvíli, a už mi to žluté písmo na černém pozadí leze na nervy.
- Na úvodní stránce je jen logo. Z menu se dostanu na stránky, na nichž jsou odkazy na podstránky, nejsou však zvýrazněny již navštívené položky, z podstránky nevede odkaz zpět, musím kliknout na vysunutou položku z menu. Osobně mi to přijde nepřehledné.

Kód:
- Místo <pre> používej styly.
- Stránky nemají <title>.
- Proč je menu pomocí obrázků, když použité texty nemají aplikovaný žádný styl?
- Alternativní popisky u obrázků jsou vážně nudné.
- Odkaz na stylopis patří do části head, ne body.
- Většina divů je použita zbytečně.

Texty:
- „Činost“ - píše se se dvěma enky.
- Data se skládají s řadových číslic, zakončují se proto tečkami.
- „Zůčastnit se“ se píše s čárkou nad „u“, neboť ono „z“ je předponou. (Činost sboru)
- „... se naši zástupci zůčastnily...“ (Činost sboru)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0