Autor Zpráva
autoteam
Zdravim Vas... Prosim, mrknete mi na web (www.odtahyjaros.wz.cz)
A napiste mi pripominky..diky,Michal
ninja
5 vozů a nenajde se pár stovek na pořízení vlastní domény a slušného hostingu?! Tak to bude jistě velmi seriózní podnik...
autoteam
Tak tohle jsem slyset nechtel :)
joe
ninja:
Podle mého nemá serióznost nic společného s tím, na jaké je web doméně. Kolikrát se na takových menších webech naleznou daleko lepší a příjemnější firmy, než ty velké. Každopádně jsme v kategorii "Názor na stránku", nevím proč plno lidí má připomínky k doméně ;-)

autoteam:
Ty stránky jsou jako od nějakého začátečníka - a taky že jsou. Neuspořádané, nepřehledné, místama nečitelné - třeba nahoře "NON-STOP >> ODTAHY JAROŠ <<" se nedá pomalu přečíst díky těm pruhům. Nevyužívání správných tagů (pro seznam)

<p><span style="color: #000080;"><strong>» <span style=
"color: #333333;">Silniční asistenci</span></strong></span></p>

se dá nahradit
<li>Silniční asistenci</li>
a příslušně nastylovat pomocí CSS.

Pokud nemáš tolik zkušeností, raději si nech vytvořit web od někoho, kdo tomu rozumí. Tohle by bylo nejlepší asi kompletně předělat :-)
jenikkozak
autoteam:
- Nadpis je špatně čitelný - obsahuje pomlčku, háčko, jakési šipky, které však nejsou dobře viditelné, když na pozadí je přerušovaná čára silnice.
- Odkazy na partnery by nemusely být pomocí slova „www“. Co kdyby odkazem byl přímo název společnosti?
- Anketu „Jak se Vám líbí naše stránky“ raději odstraňte. Když už budete v tom mazání, vyhoďte i počítadlo návštěvnosti, návštěvníky webu nezajímá.
- Proč e-mail není klikací? I když je mi to jedno, používám webového klienta, ale někomu by se to třeba hodilo.
- Dávat na web do kontaktů aktuální webovou adresu je takové nudné. :-)
- Ve fotogalerii by se nemusely při najetí myší na fotku zvětšovat rámečky, aby obrázky neposkakovaly. Ale jestli se Vám to líbí...
- „NON-STOP >> ODTAHY JAROŠ <<“ - Co je vlastně názvem firmy?
- V kontaktech jsou dva telefony. Jak poznám, který mám využít?
- Je hezké, že v kontaktech je kód +420 uveden menším písmem (myšleno bez ironie), nedalo by se to použít i pro ta číšla uvedená v hlavičce webu? Tam je taková změť čísel, navíc nerozdělená mezerami, označit myší se to nedá...
- Mapa webu je docela zbytečná. Z jedné části kopíruje navigaci, co se zobrazuje nahoře, z druhé části obsahuje prázdné stránky. Ovšem obsahuje unikátní odkaz na Poslat vzkaz, který snad jinde na stránkách není. Není to chyba?
- Otevřel jsem stránku v prohlížeči, který mi neblokuje reklamu. Napadly mne hned dvě věci: Webzdarma už nepožaduje zobrazování té vlastní reklamy? Druhou věcí, které jsem si všiml, je to, že hlavička webu je příliš vysoká.

Kód:
- Příliš mnoho divů a spanů.
- Nadpis první úrovně nemusí být na stránce jen jednou, ale že by se měly téměř veškeré texty obalovat nadpisem první úrovně? To má být SEO?
- Proč dáváte do značek <p> texty, které ve skutečnosti odstavcem nejsou?
- Prázdnými odstavci se mezery nedělají. No tak dělají, ale tuto techniku používají spíše prasátka. :-)
- Chtěl jsem se podívat, jak by se daly styly zjednodušit, ale v tom milionu tříd jsem se ztratil.
<p style="text-align: center;"><span style="color: #000080;"><strong>tel:</strong><sub><strong>+420</strong></sub> <strong>602 521 288</strong></span></p>
No fuj. Proč ten strong nezačne na začátku a neskončí na konci? A vůbec, proč jej vlastně nenahradí css vlastnost font-weight nastavená pro celé to číslo?
- Proč obrázky nemají alternativní text? Protože se k nim žádný vymyslet nedá? Tak by se obrázky možná hodily vložit pomocí css.

Texty:
- „Máte problém se svým vozem???“ - Máte problém s klávesnicí? :-) Tam samozřejmě patří otazník jediný.
- „Jaro je tady..“ - Buď dejte jednu tečku, nebo trojtečku. Dvě tečky jsou nesmyslem. (Úvodní stránka)
- „vozidlo do 1500kg - 1km jízdy od 16kč“ - „Vozidla do 1500 kg – 1 km jízdy od 16 Kč,“ napsal bych já. (Ceník)
- „&raquo; manipulace nepojízdný vůz od 250kč“ - „Manipulace s nepojízdným vozem“
- „Odtahový a vyprošťovací speciál Mercedes Benz Vario 611D, s nosností 2500kg, se sklopnou plošinou a 2ma navijáky.“ S nosností 2500 kg (čteme „s nosností 2500 kilogramů“, ta Vaše verze by se četla jako přídavné jméno), před tím eskem je čárka zbytečná. „A 2ma“ - to vypadá ošklivě, napište to raději slovy.. (Technika)
- (Výše uvedené chyby jsou i v ostatních textech, nebudu to dále rozpatlávat, ale opravte je taky.)
autoteam
to: joe, jenikkozak: Diky za pripominky,budu se je snazit opravit. Jo, je to muj prvni pokus o web.
Ale s tim stylovanim textu toho asi moc neudelam, napisu tag a ten editor na adminu wz si to upravi sam a vlozi tagy.
Podpopruje to html, takze tam ASI nejde pouzit css vlastnosti.
peta
jenikkozak:
"- Proč e-mail není klikací? I když je mi to jedno, používám webového klienta, ale někomu by se to třeba hodilo."
U nas se snazime nepouzivat klikaci maily ani tva se zavinacem z duvodu ochrany proti rozesilacim virum. Ale ziskani mailu ze stranky je jen jednim ze zdroju pro ne :)

"- Dávat na web do kontaktů aktuální webovou adresu je takové nudné. :-) "
Pokud das stranku ulozit na disk nebo si ji vytisknes, pak budes za ni vdecny.

"- Je hezké, že v kontaktech je kód +420 uveden menším písmem"
To funguje opet, pokud nepouzijes skype nebo jineho prznitele telefonu na strance. Pak se ti tam 420 objevi treba dvakrat. Pokud mas tu firmu v blizkosti hranic, tak to 420 muze byt rozhodujici pro jeji zavolani ci ne. Pokud je firma urcena i pro ruzne zeme, treba vysoka skola, pak 420 je dulezite. Je to na zvazeni.

ninja:
wz.cz je pomerne slusny hosting. Navic mohl wz.cz vyuzit pouze pro hodnotici ucely.

autoteam
Uvodni stranka 200 kB kompletne se vsim pri ulozeni, hmm. To se ti na wz.cz dost povlece.
Jinak misto komentare:
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/x/dopr/xdoprava-pp.htm

Moderátor Joker: Předpokládám, že příspěvek nemá přivolávat moderátory, takže jsem odstranil přivolávač moderátorů.
Ale když už jsem tu:
Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
jenikkozak
peta:
Dík, autoteam mi mohl odpovědět sám.
Je dost pravděpodobné, že budu stránku ukládat na disk, hodí se tam mít uložený celý internet. A co třeba pro tisk nastavit odlišný styl?

Jinak misto komentare:
A co teď? Kterou verzi máme hodnotit?
Původní verze se aspoň umí zarovnat na střed a neroztahuje se tak hloupě.
peta
jenikkozak:
"autoteam mi mohl odpovědět sám"
Mohl, ale chtel jsem ti to objasnit ja, proc se to dela.

"Kterou verzi máme hodnotit?"
autoteam #1 · Zasláno: 7.4.2011 15:47:31 je tematem diskuze, dokud on nerekne jinak. To byl takovy muj pokus to trochu prestavet a zprehlednit. Ta hlavicka stoji za houby stale :)

"Joker: Předpokládám, že příspěvek nemá přivolávat moderátory, takže jsem odstranil přivolávač moderátorů. "
"Tvůj projev je špatně srozumitelný." Privolavac moderatoru je asi jpw vnitrni IT pojem, kterym oznacujete kdovi co.
autoteam
To: peta: Takže jak vidím kuzíva a tučné písmo s velkými nadpisy asi není nejlepší volba.
Jinak ti děkuji za návrh. Zdá se vám to nepřehledné??
pavuk
autoteam:
Ano, jak ten tvůj tak petuv, je to takový suchý, ale tvůj je na rozdíl od petovo alespoň vycentrovanej a víc konzistentní, a věta v hlavičce jde přečíst.
autoteam
Snažil jsem se upravit web.
Vymazal jsem zbytečné spany. Tak prosím podívejte se nato. Díky
jenikkozak
autoteam:
Sice si už nepamatuji, jak vypadal kód před úpravou. Ale co se týká čitelnosti hlavičky, tam je znatelný postup dopředu. Texty také byly místy opraveny. Takže ano, je to lepší.
pcmanik
Kto robil ten javascript? Inak mohol by si ho aspon minifikovat - http://dean.edwards.name/packer/ usetris 55% z prenasanych dat z toho js a to uz je fakt dost a pri tom je to tak jednoduche
autoteam
pcmanik:
Promiň, rád bych to udělal,ale nevím o čem mluvíš...
peta
autoteam: Ajtaci a jejich spesl pojmy :)
Jsou programy, ktere dokazi JS kod prepsat na minimalni funkcni delku. Promenne treba pojmenuji a,b,c, funkce nekdy tez, odstrani mezery. minifikace.
Vysledek minifikace se pouziva treba pro jquery js knihovnu. Kysi jsem si stahl sachy takto upravene http://www.volny.cz/peter.mlich/hry/chess.htm . 11k je fakt naprosto malo :)
Pak jsou programy, ktere dokazi JS kod komprimovat algoritmem podobnym zipu. packery.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0